anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar kupiony przez Allegro i zwrócony do Chin. Tam z powodu jakiejs opłaty miesiąc czeka. Co teraz?

MAMY ROZWIĄZANIE!
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34
LEW433
#21 Demiurg#

Nic a co ma być, po odstąpieniu od umowy zakupu sprzedający ma max 14dni na zwrot środków.

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Problem tkwi w tym , że zwrócony w październiku towar od 17 listopada utknął z adnotacją: czekając aż użytkownik zapłaci opłaty. Nie mam pojęcia kogo dotyczy informacja , czy w końcu ktoś zapłaci i czy realne jest , że to wszystko pozytywnie się zakończy. Nie mam pojęcia do kogo się zwrócić 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@-Basia-12 To są uroki zakupu z Chin i zwrotu do Chin.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

dodaj jeszcze resztę art z ustawy sprzedający może się wstrzymać z zwrotem do uzyskania paczki z towarem lub przesłania mu nr rejestrowanej paczki i teraz najlepsze paczki do Chin nie są rejestrowane i nie można ich namierzać po nr paczki

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Moja przesyłka ma numer  da się śledzić. Niestety jak wspomniałam utknęła przez nieuiszczoną opłatę, którą nie wiem kto ma zapłacić. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-Basia-12 w takiej sytuacji załóż proszę dyskusję sprzedającemu, aby to z nim wyjaśnić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

jak da się śledzić to jeszcze jest w polsce jak tylko przejdzie granicę to nie będzie się dało

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Przez całe Chiny się dało się  śledzić. Teraz wygląda na to , że jest "już" od miesiąca u celu tylko czeka na tę nieszczęsna opłatę,(taka jest informacja właśnie w śledzeniu),której nie ma kto uiścić. 

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Zastanawiam się kto powinien wnieść tę opłatę, bo nie wiem u kogo mam się upominać swoich praw.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

według ustawy to koszty zwrotu ponosi kupujący @-Basia-12 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@-Basia-12 Opłatę na zwrot ponosi kupujący, Smart nie działa tam.

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Tu nie chodzi o koszty wysyłki. W informacji śledzenia jest napisane: oczekiwanie aż użytkownik zapłaci podatek (nie wiem kto jest tym użytkownikiem)

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@-Basia-12 Ponieważ towar należy do Ciebie, to tym użytkownikiem jesteś Ty.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ty, kupiłaś zapłaciłaś.

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie kupiłam , zapłaciłam i opłaciłam zwrot. Teraz towar wraca do właściciela więc nasuwa się wniosek czy to nie on skoro będzie jego posiadaczem , powinien zapłacić?

Ja nie mam już ani towaru ani za niego pieniędzy i wszystkie  niezbędne opłaty poniosłam tutaj.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@-Basia-12 Dopóki towar nie dotrze do sprzedającego i on go nie odbierze, to cały czas należy do Ciebie > mimo, że opłaciłaś zwrot > on dopiero stanie się jego właścicielem po odebraniu

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Czyli jak mam teraz załatwić sprawę w Chinach?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

na przyszłość jak z Chin przychodzi coś pordobionego to zgłaszaj reklaamcję a nie zwrot

oznacz moderatorów
-Basia-12
#9 Pomysłodawca#

Na przyszłość to 5 x sprawdzę czy sklep nie oferuje zwrotu za granicę. I już więcej nie zamówię w takim sklepie. Najlepiej sprzedać a potem niech kupujący radzi sobie sam . Przykre.

oznacz moderatorów