anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nadmiarowego towaru

q_bpm
#2 Obserwator#

Dzień dobry.

Kupiłem kilka przedmiotów od 1 sprzedawcy, i 1 z nich był niezgodny z ofertą. Sprzedawca, po informacji o tym, natychmiast dosłał mi prawidłowy produkt. Teraz mam 2 produkty, zapłaciłem za 1, chcę zwrócić ten produkt, który był niezgodny. Gdy wypełniam formularz zwrotu, zaznaczam o który produkt chodzi, to formularz wymusza zwrot pieniędzy za ten produkt, a ten zwrot mi się nie należy. Jak powinienem zwrócić ten przedmiot?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@q_bpm Cześć. Z Twojego opisu wnioskuję, że była to reklamacja. W tej sytuacji napisz proszę do Sprzedającego z pytaniem, czy masz odesłać ten przedmiot. Jeśli tak, koszt jest po jego stronie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

q_bpm
#2 Obserwator#

Produkt, który chcę zwrócić jest pełnowartościowy, tylko troszkę inny od opisu w ofercie, i dla mnie ta różnica akurat była istotna.

Sprzedający zasugerował, że gdy mam SMART, powinienem odesłać przez SMART, bo wtedy zwrot jest darmowy. Czyli mam nie używać SMART do tego? Czy jakiś punkt regulaminu zabrania, abym miał argument dla sprzedawcy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@q_bpm Nie masz w tej sytuacji obowiązku korzystać z darmowego zwrotu Allegro. Po prostu odsyłasz reklamowany towar, płacisz za odesłanie, a sprzedawca, zgodnie z przepisami, ma obowiązek zwrócić Ci koszt odesłania. Towar wadliwy, niezgodny z opisem, odsyła się na koszt sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

zapytaj sprzedawcy jak radzi  bo zwrot przedmiotu może się okazać nieopłacalny i sprzedawca pozostawi go do Twojej dyspozycji .

oznacz moderatorów