anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można negocjować cennik paczek niestandardowych Poczty Polskiej ?

sidasklep
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry .

Niedawno zaczęliśmy sprzedaż na allegro.  Paczki wysyłamy głównie impostem ale zdarzały się także paczki na pocztę polską. Nasze paczki przyjmują kształt owalny ( krążek o średnicy około 30cm oraz wysokości 10 cm) . Przeważnie owijamy paczki także dodatkowo streczem. Ostatnio zauważyłem że do rachunku allegro doliczona została wielokrotnie kwota 65,99 za przesyłki niestandardowe z Poczty Polskiej. Nie byliśmy świadomi że ta kwota jest aż tak wysoka. Paczek na pocztę polską w poprzednim miesiącu było ponad 30 a na ten miesiąc zapowiada się że tych paczek jest jeszcze więcej (ponad 50 ). Kwota do zapłaty jest ogromna i trochę się podłamaliśmy tym że musimy teraz dopłacić do interesu. Jestem świadomy że to jest mój błąd że tego nie doczytałem a dodatkowo zmyliło mnie to że na bieżąco przychodziły opłaty za paczki czyli około 4 zł a za niestandardową nic  aż do dzisiaj.. Czy jest jakaś szansa aby tą opłatę obniżyć ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

sidasklep próbować nikt Ci nie zaboroni kontakt@poczta-polska.pl

Jakbyś wysyłał jako niestandard z właściwym oznaczeniem na etykiecie dopłaty byłyby dużo mniejsze , a tak masz doliczoną również weryfikację .

oznacz moderatorów

sidasklep
#7 Wielbiciel#

Podczas generowania etykiet zawsze zaznaczaliśmy ze jest to przesyłka niestandardowa i tak też było zaznaczone na etykietach. Czy myślisz ze mógłbym to reklamować? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sidasklep Cześć. Jeśli krążek zamkniesz w prostopadłościennym pudełku, otrzymasz przesyłkę standardową (chyba, że suma jego wymiarów przekroczy 250 cm). Jeśli Twoja przesyłka zmieści się w kartonie o wymiarach a+b+c <= 250 cm, prześlij przesyłkę w standardowym (prostopadłościennym) opakowaniu i w ten sposób zmniejszysz swój koszt wysyłki. Najdłuższy bok może mieć maksymalnie 150 cm. 

Możesz złożyć reklamację drogą elektroniczną: https://ereklamacje.poczta-polska.pl/, ale nie jestem w stanie przewidzieć, czy zostanie pozytywnie rozpatrzona. Warto spróbować.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

💮 nie zostanie , kiedyś przerabiałem taką sytuację  ,a z przesyłek rozliczałem się bezpośrednio z Pocztą .W głowie coś się nie tak ułożyło i puściłem walec / dla jasności figura geometryczna / różnica w tym ,że obciążyli weryfikacją pracownika przyjmującego moje przesyłki , dziewczyna była świeża i też nie zatrybiła . Odwołanie z jej strony nie pomogło i ostatecznie zrekompenowałem jej poniesioną statę .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@sidasklep  kup kartony i wrzucaj tam swoje produkty. Wówczas bedziesz miał standart. Inaczej sie nie da. Czy to co juz zostało wystawione bedzie skorygowane będzie trudno ale próbuj

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Dobrze rozumiem, że takie owale wysyłasz również paczkomatami?

Lepiej uważa, bo tam za niestandardowe też się płaci... 

A czy nie możesz pakować w zwykły karton ok. 300x300x100? Cena kartonu nie powinna przekroczyć 2zł.

Ja za 300x500x100 płaciłem około 1,8zł, przy zamówieniu 100szt... tak wiec...:)

oznacz moderatorów

sidasklep
#7 Wielbiciel#

A czy miales taką sytuacje osobiscie? Wysylamy takie paczki dość dlugo i nigdy nie mielismy doplaty z tytulu przesylki niestandardowej. Przesylki glownie wysyłam przez kuriera inpost. Czy moglbys powiedzieć skad kartony zamawiales? 

oznacz moderatorów