anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa Program Szybkich Wysyłek - Kurier DPD?

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Allegro wprowadziło nowe zasady zwrotu prowizji za wysyłkę kurier DPD "Opust w ramach Programu Szybkich Wysyłek - Kurier" paczka musi zostać odebrana przez kuriera do 11:00 tego samego dnia. Jak nadam paczkę nawet do 10:00 w oddziale DPD kurier ją odbiera ok 13:40-15:00 z oddziału to już nie dostaję upustu, to samo jeżeli zamawiam podjazd kuriera pod magazyn jest on najwcześniej ok 14 i znowu nie dostanę upustu. Swojego czasu nadawałem paczki w oddziale DPD i na początku dostawałem upust - a teraz allegro się wycwaniło i juz nie chca wypłacać. Z mojej strony jak mam dopłacać 3,99 do każdej transakcji za niedługo popłynę bo zaczyna się to robić mało opłacalne.

Wywiązuję się z terminowej wysyłki paczek - nadaję tego samego dnia 100% zamówień i prawie wszystkie mają status dostarczona w dniu następnym - ale allegro nic to nie znaczy.

Allegro umywa ręce i twierdzi żebym sie umówił z kurierem żeby odbierał packi do 11:00 ale kurier ma zaplanowaną trasę i nie będzie jej zmieniał specjalnie dla mnie - czy ma ktoś też z tymi nowymi upustami problemy - może jakieś pismo zbiorowe do allegro coś pomoże - czy będa miec nas głęboko gdzieś?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo to wszystko ma tylko tak wyglądać .Allegro nie jest chętne do oddawania tych zwrotów i wiedzą że sprzedawcy będą mieć trudności w ich odzyskaniu .Całe to pobieranie prowizji od kosztów nadawania wysyłek nie powinno mieć miejsca .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@akcesoria_RC, zachęcam Cię do ustalenia korzystnych dla siebie warunków współpracy z danym przewoźnikiem.

Aby skorzystać z opustu w ramach Programu Szybkich Wysyłek, należy nadać przesyłkę w dniu, w którym kupujący złożył i opłacił zamówienie. Tutaj przeczytasz, kiedy uznajemy paczkę za nadaną. 

Widzę, że korespondowałeś z nami mejlowo w tej sprawie. Otrzymałeś informację, że jeśli w swoich ofertach umieszczasz kurierskie metody dostawy, za które rozliczasz się z Allegro, za zamówienia w przedziale od 40 zł do 79,99 zł w ramach Allegro Smart (opłacone z góry) nie pobierzemy żadnej opłaty i pokryjemy całkowity koszt dostawy w tych zamówieniach. Upust do zamówień numer:

- 46ee59f1-2752-11ec-a28e-ddf8513cbe4e 
- 9f861b83-2800-11ec-a910-d358d6f06660
- feedd211-2748-11ec-969a-cfd0342b3fe8 
- 7064fbb8-273c-11ec-b191-05469fd0cc3c

nie został przyznany, ponieważ nie miałeś naliczonych kosztów za wysyłkę Smart! zgodnie z tym artykułem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

Tak - to pobieranie dodatkowej prowizji nie powinno mieć miejsca - jak allegro wprowadziło SMART i teraz finansowo tego nie ogrania to powinni się z tego wycofać - a nie napędzac sobie jeszcze więcej klientów i  rozdawać za darmo - i tak płacimy sowite prowizje

oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

oj to chyba coś mi się zdaje że moderator nie zna przepisów - prowizja nie jest zwracana po nadaniu paczki w paczkomacie ani w oddziale ale w momencie odebrania jej przez kuriera - TU JEST DUŻY PROBLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- DODATKOWA KWESTIA - JEŻELI NIE DODAM  OPCJI KURIERA NIE BĘDE SMART - CO POWODUJE DYSKRYMINACJE OSÓB KTÓRE NIE DAJĄ TEJ OPCJI WYBORU KUPUJĄCYM!!!!!!!!!!

 

ODNOŚNIE TYCH 4 PACZEK NIE DOSTAŁĘM TAKIEJ INFORMACJI - DOSTAŁEM OD WASZEGO PRACOWNIKA INFORMACJE ŻE TE PACZKI NIE ZOSTAŁY ODEBRANE PRZEZ KURIERA DO WASZEJ USTALONEJ GODZINY GRANICZNEJ NADANIA PACZEK DPD - CZYLI PO 13:00 ODEBRAŁ JE KURIER

 

46ee59f1-2752-11ec-a28e-ddf8513cbe4e ZAKUP O 11:38 KUIRIER ODEBRAŁ PACZKĘ O 17:31 PACZKA ZOSTAŁA DOSTARCZONA 14;57 DNIA NASTĘPNEGO - POBRALIŚCIE OPŁATĘ ZA SMART 3,99ZŁ

9f861b83-2800-11ec-a910-d358d6f06660 ZAKUP O 8:27 KUIRIER ODEBRAŁ PACZKĘ O 17:31 PACZKA ZOSTAŁA DOSTARCZONA 16:12 NASTĘPNEGO ROBOCZEGO DNIA - POBRALIŚCIE OPŁATĘ ZA SMART 3,99ZŁ

WIĘC PROBLEM JEST PO WASZEJ STRONIE!!!!!!!!!!!!!

 

Macie problem - bo smart cieszy się dużym zainteresowaniem - więc dlacego by na tym jeszec nie zarobić i zdzierać jasę od osób które kombinują jak by tu sprzedawać i być konkurencyjnym

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@akcesoria_RC zadajesz złe pytania

pytaj się dlaczego oficjalny sklep allegro ma lepsze warunki niż ty

i dlaczego wykorzystuje uprzywilejowaną pozycję na rynku

i czy aby te wszystkie zmiany w serwisie nie są robione pod niego

bo jeżeli wierzysz, że ma gorsze to się mylisz

oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

Coraz więcej osób przyznaje mi rację - allegro robi te zmiany pod siebie - dziwnym zbiegiem okoliczności złożyłem zamówienie i wybrałem kuriera DPD - paczka została nadana tego samego dnia o  ok 23 i dostarczona na drugi dzień - ciekawe czy allegro dostało zwrot prowizji smart???? W sumie paczka została nadana 11 godzin po granicznej godzinie nadania paczki!!!

oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Taką odpowiedź dostałam dzisiaj na pewne moje pytania, które są podobne do tego problemu z wysyłkami i zwrotem opłat za nie :

"Paczkę uznajemy za nadaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. Jeśli akurat kurier podjedzie i zeskanuje paczkę, mimo że jest po godzinie granicznej, to paczka będzie nadana tego samego dnia. Wysyłka przed godziną graniczną nie jest warunkiem programu (może to być mylące, bo wcześniej w Programie Szybkich Dostaw była). Liczy się moment, kiedy paczka jest nadana - zatem zwrot będzie naliczony. 

Ola
Moderator"
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Ja rozumiem "godzinę graniczną" tak jak @tagoga17 To jest godzina do jakiej musisz dostarczyć przesyłkę do ustalonego miejsca aby została zeskanowana przez spedytora tego samego dnia. I to jest problem w relacji sprzedawca - spedytor. Jeżeli się uda i skan spedytora będzie przed 4:00 dnia następnego to jest zwrot opłaty za SMARTA.

Wiele punktów nadawania przesyłek (przynajmniej w naszym mieście) nie jest w stanie tego zagwarantować. Trzeba wybrać taki, który ma na tyle duży obrót, że kurier odwiedza go dwa razy dziennie.  

oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

"Ja rozumiem "godzinę graniczną" tak jak @tagoga17 To jest godzina do jakiej musisz dostarczyć przesyłkę do ustalonego miejsca aby została zeskanowana przez spedytora tego samego dnia. I to jest problem w relacji sprzedawca - spedytor. Jeżeli się uda i skan spedytora będzie przed 4:00 dnia następnego to jest zwrot opłaty za SMARTA."

Skąd wzięła się Tobie godzina 4:00 dnia następnego? widać dużą rozbieżność

 

Swojego czasu nadawałem paczki bezpośrednio w oddziale inpost - ale z racji problemów technicznych - status nadana w oddziale, odebrana przez kuriera lub paczka w drodze nie był widoczny dla programu allegro, pierwszy status jaki się pokazywał dla allegro był dopiero dostarczona do oddziału inpost ale do tego który miał dostarczyć paczkę. Status ten pojawiał się dopiero po północy, czyli w niu następnym po nadaniu paczki i nie dostawałem zwrotu jak i traciłem punkty za terminowe wysyłanie paczek. paczka została dostarczona do paczkomatu nawet po rekordowo  młym czasie 14h na drugim końcu Polski ale allegro nie uznawało tego.

oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

no i się doigrałem - Allegro wyłączyło mi możliwość skorzystania z Czat Allegro - od 3 dni wiszę i nie mogę zadać pytania konsultantowi - na pytania zadane przez formulaż też brak reakcji - widać allegro ma wywalone na swoich klientów!!!

Ciekawe czy ten post tez lada dzień zostanie zbanowany przez pracownika allegro?

 

bardzo mi sie nie podoba takie podejście allegro do swoich pracodawców - zwłaszcza że płacę jak w moim przypadku prowizje allegro min 1000zł miesięcznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

akcesoria_RC
#8 Zapaleniec#

Musze się pochwalić - w końcu trafiłem na kompetentnego konsultanta.

- godzina graniczna nadania paczek jest podana tylko orientacyjnie, status nadana lub przyjęta na sortowni dla allegro musi się pojawić do godziny 4:00 (tak 4 rano) dnia następnego po opłaceniu paczki żeby dostać opust

- druga sprawa, zamówienia w przedziale cenowym 40-80zł i wyorze opcji SMART DPD - allegro nie pobiera opłaty 3,99zl jak i nie dostajemy opustu za wysyłkę w terminie niezależnie czy nadamy zamówienie złożone w tym samym dniu czy np zakup w sobotę a nadamy paczkę w poniedziałek. Opłata 3,99zł jest pobierana za zamówienia powyżej 80zł i opust dostajemy jeżeli nadamy paczkę , jej status z odebrania przez kuriera lub z sortowni pojawi się w allegro do godziny 4:00 rano dnia następnego.

 

Dostałem tez informację, że było bardzo dużo problemów ze statusami paczek - dlatego na naszą korzyść status w systemie allegro został wydłużony czas na przekazanie statusu - stąd też ta godzina 4:00 o której wspominał @annas14-firma 

oznacz moderatorów