anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart dla nowego sprzedawcy - podstawowe pytanie o koszt wysyłki - jak nadać taką paczkę

darek_2055
#11 Animator#

Witam, otrzymałem status smart do przesyłek. Przedtem miałem połączone konto z menagerem paczek i nadawałem paczki przez menagera paczek. Czyli ktoś płacił za przedmiot i wysyłkę. Otrzymywałem całość kwoty i wpłacałem w menagerze paczek środki do wysyłek (czyli w allegro w zakładce zamówienia od kupujących - akcje > nadaj paczkę allegro inpost. Na moich aukcjach wysyłka to:

darek_2055_0-1641579738331.png

 

jak mam nadać takie paczki?

Czytałem tutaj:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-smart

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-nadac-przesylke-allegro-...

I szczerze nadal nie wiem jak. W rozliczeniach allegro lub allegro finanse nie mam żadnego zwrotu za wysyłkę.

Natomiast w menagerze inpost mam paczkę oznaczoną jako smart (0zł) ale jest opcją opłać. Dlaczego?

Nie chce klikać dalej bo nie wiem co dalej.

Czyli mam zapłacić za tę paczkę (czyli 8,99) a potem allegro zwróci mi tę kwotę, a w allegro finanse będzie widoczna dopiero po nadaniu? (oczywiście nie całą kwotę bo zależy to od wartości przedmiotu, chyba do 70 zł to 0,99 zł teraz) odejmie od 8,99

Tak to wygląda w menagerze paczek:

darek_2055_1-1641579954495.png

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@darek_2055 

Zaznacz przesyłkę Smart w Managerze Paczek i zerknij w lewy dolny róg ekranu. Wyświetli Ci się tam 0,00 złotych w polu "Koszt przesyłki", jeśli zaznaczysz tylko tą Smart. Wtedy klikasz "Opłać", pobiera Ci 0,00 złotych i drukujesz etykietę😊

Kwotę prowizji za Smart (0,99 zł do 80 zł wartości towaru) Allegro doliczy do Twojego rachunku.

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

działa, dzięki. Właśnie nie wiedziałem czy opcja opłać nie spowoduje naliczenia 8,99 więc nie klikałem dalej. A opłata była 0 zł. Kwota smart to pewnie będzie doliczona w ciągu kilku godzin czy na koniec np tygodnia?

 

I jeszcze jedno pytanie. Sam kupuje jako smart ale etykieta która się utworzyła jest "dziwna" bo ma czarny pasek. A nigdy z takim się nie spotkałem. To jest ok?

 

2022-01-07_21h43_24.png

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@darek_2055 

0,99 za Smart Allegro dolicza albo w momencie wygenerowania etykiety, albo w chwili wysyłki - nie jestem pewna, nie sprawdzałam. Zresztą to żadna różnica, po prostu Twój rachunek za styczeń będzie o 0,99 zł wyższy. Możesz sobie już teraz sprawdzić na Moje konto / Rozliczenia z Allegro / Historia operacji, czy doliczyli. Jeśli nie, znaczy doliczą w momencie włożenia do paczkomatu.

A czarne etykiety się zdarzają - tylko przy Smart, ale nie przy wszystkich. Nie wiem, czemu tak jest, ale na pewno nie ma wpływu na dostarczenie przesyłki i nie jest to żaden błąd. Tak ma być😁

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Poziomy wąski czarny pasek mniej więcej po środku etykiety to przesyłka z dostawą kurierem, grubsze paski na górze etykiety to Smart z dostawą na weekend

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Halfrunt 

I wszystko jasne 🙂

Od razu człowiek mądrzejszy.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@darek_2055  jakim programem zrobiłeś taką "matową szybę" etykiety?

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

to blurowanie ma różne poziomy. Program: Screenpresso. Prosty i szybki program do screenów. Bez kombinacji dzięki czemu się sprawdza, zawsze "pod ręką"

oznacz moderatorów