anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd allegro przy naliczaniu kasy za przesyłki

pepe-lopez
#8 Zapaleniec#

Klient kupuje przez smart, zamawia 2 produkty, przy czym do pierwszego produktu algorytm poprawnie wylicza 3 przesyłki, a pomija drugi produkt. Drukuję zatem 4 przesyłki, nie dość, że allegro kosi mnie za smart, to jeszcze nalicza pełną opłatę za 4 list przewozowy, który dotyczy drugiego produktu. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pepe-lopez podaj proszę numer zamówienia, którego to dotyczy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pepe-lopez
#8 Zapaleniec#

4937ab10-45bb-11ee-a718-7d7a7a84f06d

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pepe-lopez takie naliczenie przesyłek wynika z ustawień dotyczących łączenia kosztów dostawy. Masz ustawioną regułę, że w przypadku różnych cenników kupujący zapłaci za najdroższą dostawę. Dlatego w zamówieniu zastosowanie miał cennik z oferty nr 13958770296 i przydzielone trzy etykiety. Możesz rozważyć zmianę ustawień na "sumę dostaw", wówczas liczba etykiet będzie większa.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pepe-lopez
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ale w wypadku simy zamówień klient będzie dostawał każde pudełko zapałek w osobnej paczce?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pepe-lopez nie, wtedy zamówienia z poszczególnych ofert nadamy w osobnych przesyłkach, a kupujący zapłaci za każdą z nich, ale wciąż liczą się ustawienia w cenniku dostaw odnośnie do maksymalnej ilości przedmiotów w przesyłce w tej jednej ofercie. Dodatkowo nawet jeśli system (dla jednego zamówienia) wygeneruje więcej etykiet, a zmieści się to w mniejszą ilość to tych pozostałych nie trzeba wykorzystywać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pepe-lopez
#8 Zapaleniec#

Ok, zmieniłam ustawienia, plus opcja zmiany ceny przez kupującego, nie jestem pewna czy będzie to na moją korzyść.

oznacz moderatorów