anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu mam pobierane opłaty za przesyłkę?

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałam klientowi produkty za 96 zł. Klient ma przesyłkę za darmo. Ja płacę za całą przesyłkę? (Pobrało mi prowizję za produkty + 9,90) Mam włączonego smarta. Trochę tego nie rozumiem ale tak wynika z historii moich opłat. W tej sytuacji nie opłaca się mieć smarta?! 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

na allegro nie ma nic za darmo 🙂 musisz doliczyć sobie to do produktu 

oznacz moderatorów

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Czyli dobrze zauważyłam. Czyli to jest ta zmiana nowa? Czy tak było jużwcześniej?

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

pracuje przy sprzedaży na allegro już 4 rok i ciągle jest tak samo ;D

tylko kwoty się zmieniły na większe 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SklepHalko Za zamówienie 9b9a4fe0-e6b3-11ee-b8db-756424dbfc59 klient zapłacił 96 złotych i miał darmową wysyłkę (smart). Za tę sprzedaż naliczono prowizję i jednostkową opłatę transakcyjną. 

Opłata 9,99 zł, o którą zapewne chodzi, to opłata za przesyłkę Orlen Paczka i dotyczy sprzedaży z 17 marca (zamówienie 01a8e0b0-e477-11ee-8246-7b382d7aa691). 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Tak rzeczywiście to jest z poprzedniej sprzedaży, mój błąd, ponieważ te opłaty pobierane są z opóźnieniem. Nie zmienia to jednak faktu że ta opłata powoduje że sprzedaż drobnych/tanich produktów mija się z celem przy włączonym smarcie. Wręcz tracę więcej niż zapłaciłam za produkt w hurcie. Czyli lepiej nie mieć smarta? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SklepHalko Ale zamówienie 01a8e0b0-e477-11ee-8246-7b382d7aa691 nie było w ramach Smart. Poza tym klient opłacił tę wysyłkę (zapłacił koszty towaru + koszty wysyłki). Całość trafiła na Twoje saldo Allegro Finanse.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Ok, czyli za przesyłki smart nie płacę ani ja ani klient?

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Nie wiem czy mogę się wypowiadać, za smart oczywiście że zapłacisz tylko kwestia czym było nadane i jaką kwotę miało zamówienie,

za przesyłki smart w zależności od przewoźnika jest doliczane od razu jak kurier odbierze lub po dostarczeniu przesyłki.

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@SklepHalko Płacisz. Zerknij do linka który podesłałem wyżej.

oznacz moderatorów

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Ok ale nie całość tylko według progów?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@SklepHalko Tak - liczy się wartość zamówienia. Opłaty są bezzwrotne w przypadku np. odstąpienia od umowy i zwrotu zakupu.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

dobrze, że dodałeś zapomniałem o tym 😄 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SklepHalko Klient płaci za nie w zależności od subskrypcji (np. rok za 59,90 zł), a sprzedający w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego.

Tutaj przeczytasz o rozliczeniach Smart: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SklepHalko
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi😊

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@SklepHalko  pamiętaj też o tym że jak klient kupuje bez Smarta, to nie dopłacasz za Smart, ale prowizję % liczą od kosztu przedmiotu + kosztu wysyłki

oznacz moderatorów