anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam prawo odmówić sprzedaży z doborem drugiego przedmiotu dla Smarta

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Właśnie trafiło zamówienie - dwa przedmioty, które nie kwalifikują się pod Smarka

1. Przedmiot 50zł - nie mieści się Paczkomacie InPost

2. Przedmiot 15zł - mieści się w Paczkomacie InPost

Przesyłka Allegro Kurier DPD od 65zł - czyli typowa ustawka pod Smarka dla zamówień od 65zł

 

Czy mam prawo odmówić realizacji zamówienia ?

Czy mam prawo do odmowy zwrotu przedmiotu dobranego do Smarka?

 

Pytam pod kątem PRAWA a nie regulaminu Allegro

Szanujmy siebie, swój czas i swoje pieniądze 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mikeza
#20 Guru#

@AR_Auto_Czesci zadajesz pytanie na które znasz odpowiedź. Nie masz prawa odmówić sprzedaży ani późniejszego zwrotu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mikeza niestety takie rzeczy tylko na Allegro... zacznijmy się może szanować

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AR_Auto_Czesci niestety , klienci już dawno nas nie szanują, a główną winę za to ponosi portal, bo w końcu wszystkie błędy, potknięcia są zrzucane na nas. Tak to działa i z roku na rok jest gorzej.

Nie ma dnia, żeby nie było wtopy ze strony allegro, ale to my musimy ich tłumaczyć. Np. dzisiaj, co drugi klient do mnie dzwoni, że wyświetla mu się info, że będzie miał dostawę w sobotę. Tylko jakim cudem :):)

nie wspominam już nawet o kulejącej dostawie allegro one, szczególnie w ostatnich 2 tygodniach jest dramat. Już mam klientów, którzy odstępują od umowy z powodu spóźnionych doręczeń, bo paczki do nich nie docierają.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Allegro mam już od dłuższego czasu w D...

Jest to tylko dodatek do sprzedaży

 

Ja się pytam o regulamin Allegro a przepisy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę o takie rzeczy pytasz! jak odmówić?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci zgodnie z prawem odmowa sprzedaży bez uzasadnienia = grzywna z kw podkreślam bez uzasadnienia bo wystarczy jakiekolwiek np w sklepie stacjonarnym uzasadniona odmowa to będzie proszę o odliczoną kwotę do zapłaty a daje ci 100zł to mówisz nie mam wydać i wszystko w temacie, jako przedsiębiorca możesz nie przyjąć zwrotu o ile spełnione są pewne przesłanki np produkt z wyłączeniem zwrotu, zwrot po czasie, sprzedałeś jako osoba prywatna etc zwykle nie możesz odmówić zwrotu. Oczywiście wiemy wszyscy ze na allegro panuje batustan prawny i wolna nadinterpretacja przepisowa

oznacz moderatorów