anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DHL Smart nie przyjmuje przesyłek w zadeklarowanych wymiarach???

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dodałam do Smart przesyłkę DHL. Deklarują wymiary które nas interesują. No i zonk!?

Jak...??? mam wysłać przesyłkę 60 x 60 x 50 o wadze 4 kg skoro wyskakuje błąd - przekroczenie wagi gabarytowej?

W warunkach Smart DHL podaje poniższe parametry:

Maksymalne wymiary oraz waga przesyłek, które nadasz metodą Allegro Kurier DHL:

  • max. waga podstawowa (przestrzenna lub rzeczywista) - 10 kg
  • max. długość najdłuższego boku - 120 cm
  • max. szerokość - 60 cm
  • max. wysokość - 60 cm
  • suma długości oraz obwodu (długość + 2 x wysokość + 2 x szerokość) - max. 450 cm

Wysyłamy przesyłki duże ale bardzo lekkie - pufy wypełniane granulatem, dlaczego nie mogę nadać takiej przesyłki? Klient wybrał już i zapłacił za przesyłkę.

Dziękuję.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gogift22 Czy możesz przesłać mi zrzut z tym komunikatem oraz numer zamówienia, którego dotyczy ten problem? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

Снимок 1.JPGСнимок2.JPGСнимок3.JPG

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gogift22 dziękuję, już to sprawdzamy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

Będę wdzięczna 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gogift22 Niestety nie mam dobrych wieści, bo problem z nadaniem to wynik działania wagi gabarytowej. Przedmiot jest duży, więc przewoźnik przelicza wagę według swoich standardowych wymiarów i w tym przypadku waga wynosi 45 kg, czyli ponad limit. Niestety w tej chwili jednym rozwiązaniem będzie nadaniem jej poza Wysyłam z Allegro, a żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości powinnaś usunąć tę metodę ze swoich cenników dla takich produktów. 

Rozmawiamy z DHL aby zwiększyć limity wagi dla takich produktów, ale na ten moment nie mamy jeszcze systemowych rozwiązań dla tego typu zamówień. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

To właśnie bardzo dziwna sytuacja, skoro podawana jest waga towaru zgodnie z wagą i wymiarami jakie podaje przewoźnik - to system nie powinien odrzucać takich paczek. 

Teraz musimy zapłacić z własnej kieszeni za wysyłkę paczki innym kurierem, oznacza to dla nas stratę dodatkowych 25,00 zł.

Czy nie da rady jakoś zmodyfikować systemu DHL żeby inaczej przeliczał przesyłki? To znaczy żeby można było po prostu nadać paczkę 60 x 60 x 50 cm?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gogift22 takie limity ma ustawiony system DHL, więc nie jest to zależne od nas, ale zgłosiliśmy już potrzebę zmian w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

Снимок.JPG

Moim zdaniem należy usunąć tą informację z zasobów Allegro ponieważ jest to wprowadzanie klienta i Sprzedającego w błąd!

Klient zamówił towar i wybrał sobie kuriera UPS, po czym system UPS nie przyjął przesyłki o wymiarach 60 x 60 x 50 o wadze 4 kg.

Musieliśmy zamawiać Pocztex i płacić dodatkowe 25 zł za przesyłkę, a klient w tym momencie nie ma możliwości darmowego zwrotu. 

Proszę o informację czy UPS umożliwi wysyłkę paczek - tak jak jest to na zamieszczonej ilustracji,

czy zamieścicie poprawne wymiary przyjmowanych paczek, 

jak przeprowadzić w przyszłości transakcję z ochroną kupującego, darmowym zwrotem i kosztami Allegro Smart jeśli powtórzy się taka sytuacja?

 

oznacz moderatorów

wrednaania1
#9 Pomysłodawca#

Według wymiarów które podajesz nie możesz wpisać 4 kg, bo waga tzw. gabarytowa dhl wychodzi 45 kg, a upc 36 kg. Przewoźnicy mają ustalony limit wagowy dla przesyłek, a system cię nie puści lub przy rozliczeniu zostaną doliczone duże dopłaty które później widnieją w rozliczeniach allegro. Poczytaj sobie o tym w zakładce gdzie dodajesz kuriera do cenników dostaw. To taka trochę pułapka z tymi wymiarami. Ja wysyłając większe paczki korzystam z allegro pocztex. Transport trwa trochę dłużej ale bez problemów i dopłat za większą wagę jak u innych przewoźników, ale też trzeba sprawdzić do jakiej wagi wysyłają bo nie pamiętam. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Gogift22
#9 Pomysłodawca#

Teoretycznie masz rację, ja też staram się wysyłać Pocztexem.

Tylko że my sprzedajemy pufy sako które są wypełnione granulatem styropianowym, nasze produkty razem z opakowaniem nie przekraczają 4 kg wagi, tyle tylko że są duże objętościowo. Nie wiem jaki jest sposób na wysyłkę DHL lub UPS w takim razie, ale chyba nie ma żadnego. Pocztex to jakaś porażka... właśnie mam zwrot od klienta bo paczkę na terenie Warszawy dostarczali od 21 marca przez 8 dni roboczych!? To jest nienormalne. Ręce opadają...

pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

 takie limity ma ustawiony system DHL, więc nie jest to zależne od nas, ale zgłosiliśmy już potrzebę zmian w tej kwestii. 

@_HolaOla_ tylko jak takie limity mają sie do lokalnych standardów ?

Trzeba negocjować z firmami kurierskimi by dostosować oferty do lokalnych standardów i jednocześnie zapewnić ich atrakcyjność

Pragne przypomnieć, że niedawno ktoś wpadł na genialny pomysł i ustawiliście jakieś limity cenowe dla wysyłek zagranicznych. Po przekoczeniu takiego limitu oferta nie bedzie widoczna w wynikach wyszukiwania.

@_HolaOla_  Jeśli możesz to skonsultuj z odpowiednim dzialem taki przypadek kiedy paczka ma takie same wymiary i trzeba ją wyslać np do Czech. Przecież nie da rady wyslac tego zgodnie z limitem za 18,99zł. Trzeba bedzie ustawić wyższą cene, np 100zl lub 200zł. 

I co teraz ? Przeciez klient nawet nie zobaczy tego towaru w wynikach wyszukiwania, to jest normalne ? to jest fair ? ktokolwiek to przemyślał ?

oznacz moderatorów