anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę sprawdzić za którą paczkę została pobrana w ramach wysyłki SMART?

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Dlaczego jak wchodzę w zakładkę Finanse/Rozliczenia z allegro

Mam np. pobraną opłatę Allegro Paczkomaty Inpost dlaczego ja skoro za to płacę nie mam możliwości zidentyfikować do której paczki została naliczona ta opłata? Przecież skoro ja za to płacę to chyba powinienem mieć taką możliwość tam nie ma numeru aukcji nic INBLANCO.  To jest w ogóle zgodne z prawem? chyba jak idę do sklepu i kupuję 10 różnych chlebów to na paragonie nie pisze tylko chleb 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe  Kliknij w ptaszek po prawej stronie Allegro Paczkomaty Inpost i wszystko znajdziesz 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ale w który ptaszek? w jakiej zakładce wysyłam z managera paczkomaty, pytam o zestawienie allegro dlaczego tam nie ma informacji za co została pobrana opłata? jest brak możliwości identyfikacji, tam się powinien znajdować numer aukcji kwota koniec kropka

oznacz moderatorów

Respivent
#10 Popularyzator#

obraz_2021-10-29_125010.png

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

no i teraz sprawdziłem że policzyli mi 3.99 zł za kuriera który zabrał paczkę do godziny 12:00 z DPD to co mam teraz reklamację pisać ? przecież zamówienie zostało spakowane i wysłane w ten sam dzień

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe

W ptaszek w rozliczeniach :

2021-10-29 (1).jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

tak widzę dziękuję paczka została zabrana w tym samym dniu mimo to została naliczona opłata 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe  

Ale wiesz, że ta opłata jest zawsze naliczana i potem zwracana gdy zamówienie spełni warunki?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ale bałagan w tym menu jest zamiast po lewej opłata po drugiej rabat to to wszystko tam jest w tym zestawieniu w cały świat , kto to projektował

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg mmmmm .... ach Twoje ptaszki 😍

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

1. dla DPD jest godzina granicza do 11:00 ale to jest godzina do której zeskanuje to kurier czy ja wydrukuję etykietę?

2. teraz czy dla tych kurierów między 40-80 zł w smarcie jest pobierana jakaś opłata?

3. czy godzina graniczna w paczkomacie to jest do momentu zeskanowania i umieszczenia paczki w paczkomacie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ObiadyDomowe

1. zeskanuje kurier

2.nie

3. nie , wyjęcia paczki przez kuriera z paczkomatu 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

a dlaczego nie zeskanowania w paczkomacie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ObiadyDomowe przesyłka nadawana przez paczkomat uznawana jest jako NADANA w momencie WYJĘCIA JEJ PRZEZ KURIERA Z PACZMATU i co jest na końcu-- OR ... KROPKA !!!

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

1. a jak wygląda paczka na kuriera Pocztex 48 ale którą zostawimy na punkcie poczty polskiej, liczy się godzina zeskanowania przez Panią na okienku czy też skanowanie kuriera w momencie przekazania paczki przez Panią z okienka dla kuriera?

2. to samo jak wygląda jak na kuriera DPD zostawię w punkcie odbioru DPD 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ObiadyDomowe Zostawiając w okienku paczka jest wprowadzana do systemu od razu przez Panią z okienka .

Każdą przesyłkę moższ sprawdzić w systemie monitorowania lub na swojej stronie ,, zamówienia od kupujacych ,,

Przesyłka uznawana jest jako nadana jeśli ma status :

Inpost

- przyjęta w oddziale Inpost / wyjęta przez kuriera z paczkomatu / odebrana od klienta

Poczta -

Nadanie 2021-10-29 12:53

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe  Wszystko masz opisane tutaj :

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowy-program-szybkich-wysylek-zyskaj-rabat-za-zamowienie-allegr...

Kiedy uznajemy paczkę za nadaną

Gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika.

Zasada ta obowiązuje dla paczek, które nadajesz:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).
_____________
Kama
oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#
  • W Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost - nie wystarczy umieścić w paczkomacie lub oddać w Punkcie Obsługi Klienta.
  • Aby skutecznie nadać paczkę, musisz umieścić ją w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika. Po tej godzinie kurier odbiera i skanuje paczki i wówczas uznajemy je za nadane.
oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

czyli jak godzina graniczna jest u mnie 16:00, zaniosę paczkę o 15:00 i umieszczę ją w paczkomacie ale kurier wyjmie ją o 16:30 to i tak nic wtedy nie płace za wysyłkę smartem ? są spełnione warunki mimo iż kurier odebrał ją po godzinach granicznych i zeskanował

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ObiadyDomowe tak, taka przesyłka spełni warunki. Ważne, żeby kurier ją zeskanował tego samego dnia, w którym kupujący złożył i opłacił (przy płatności z góry) zamówienie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów