anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost Allegro SMART - Jak usunąć z listy nie nadane paczki - anulowanie zakupu

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Witam, cześć

Orientuje się może ktoś jak zrobić porządek z nienadanymi paczkami na panelu inPost Allegro gdzie Kupujący kliknęli Kup Teraz po czym rozmyślili się z zakupu 🙄

 

Po zalogowaniu w inPost Allegro zrobił się przez to mały bajzel gdyż nie widzę opcji usunięcia z danej transakcji

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

niestety musisz na nie patrzeć ..........nie da się .

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Dzień dobry

Jest pewien sprawdzony sposób i działa - ja mam czyściutko w nie wysłanych paczkach 🙂

W sytuacji kiedy po utworzeniu przesyłki aukcja ciągle się pojawia w Managerze Paczek jest możliwość skutecznego usunięcia importowanej aukcji. Proszę dodać utworzony numer przesyłki dla danej aukcji w swoim koncie Allegro (Moja sprzedaż -> Zamówienia -> Akcje -> Numery przesyłek). Jeśli zamówienie było obsłużone wcześniej, proszę dopisać ten numer przesyłki i wówczas Import Allegro nie będzie już zwracał tego zamówienia z filtrem niewygenerowane.
Rozwiązanie sprawdza się też w przypadku, kiedy nie została wcześniej utworzona żadna przesyłka. Należy wówczas utworzyć przesyłkę nie opłacając jej i wprowadzić jej numer w panelu Allegro. Następnie można usunąć utworzoną przesyłkę z Managera Paczek.

🙂
Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

oznacz moderatorów

SzopRPG
#7 Wielbiciel#

Działa! 😉 

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

A co zrobić, jak przesyłka wisi, a nie ma zakupu...? 

 

oznacz moderatorów

malapani_art
#8 Zapaleniec#
Dziękuję! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Czy to nie zrujnuje statystyk, że za późno wprowadziłeś numer?

oznacz moderatorów

FlowGaming
#8 Zapaleniec#

Jest pewien sposób - opłacasz i robisz etykiety do wszystkich paczek - potem za 2tyg po przedawnieniu etykiet piszesz do InPost o zwrot za niewykorzystane etykiety.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Też z tym walczę, ale Pani z wsparcia handlowego zacięła się na 30 dniach, po których etykiety mają zniknąć.

Zrobiłam tak: wygenerowałam wszystkie etykiety, "opłaciłam" i teraz mam zarówno w "Import Allegro" i "czekają na odbiór kuriera" + zdziwionego klienta co mu wysyłam - etykieta chyba z marca. No i czekam te magiczne 30 dni co będzie dalej, jeszcze mi 20 dni zostało

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

i jak tam udało się?

oznacz moderatorów

BMS_Sklep
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Też walczyłem z tym długo i nie szło ale dziś się udało i podzielę się z wami jak to załatwiłem. Działa na 100 % bo 2 min temu robiłem 🙂 

1. Odpalasz na allegro 

Moja sprzedaż -> Zamówienia -> Akcje -> Numery przesyłek)

2. Zamiast nr paczki wpisz co chcesz ja wpisywałem "Anulowanie_paczkomatu" 

3. Zatwierdź i zobacz że w menagerze paczek nie ma 🙂 

oznacz moderatorów

modeo-pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki BMS_Sklep! Działa! ❤️ dzięki temu nie plątają mi się stare przesyłki i wiem co oczekuje na wysyłkę i nie mam rozkminy "A to ta stara paczka.."! 
Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

firmowaodziez1
#7 Wielbiciel#

superr dzieki za pomoc

oznacz moderatorów

savelivesnow
#8 Zapaleniec#

Geniusz!!! Dzięki!

oznacz moderatorów

dawidzychlinski
#7 Wielbiciel#

W moim przypadku mozna to zrobic wybierajac przewoznika z zagranicy bo w innym przypadku wpisujac w numerze przesylki np. "anulowane" wyswietla sie blad przewoznika kiedy jest wysylka z Polski

oznacz moderatorów

Sklep_Sluzewiec
#7 Wielbiciel#

Niestety, już nie działa. Wyskakuje komunikat:

Coś poszło nie tak

Wystąpił błąd. Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sklep_Sluzewiec ten komunikat wyświetla się w Managerze Inpost? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Sklep_Sluzewiec
#7 Wielbiciel#

Nie, na stronie Allegro zamówienia -> akcje -> numery przesyłek. Gdy tam próbuję wprowadzić jakiś tekst nie będący prawdziwym numerem przesyłki (np. "Anulowanie_paczkomatu", jak to opisał powyżej  BMS_Sklep) to wyskakuje ten komunikat.

 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Sklep_Sluzewiec Generalnie może spróbować zastosować tę metodę (od BMS_Sklep) tylko wpisać numer, który ma 24-cyfry. Wtedy zapewne odbiorca dostanie komunikat o nadaniu takiej przesyłki. Generalnie w MP podczas importu można też ustawiać dowolny zakres dat. Jak się jakiejś starszej aukcji nie chce zaimportować, to po prostu wystarczy zawęzić zakres dat. Automatycznie jest on ustawiony na miesiąc do tyłu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów