anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak sprzedawać z Allegro smart?

Bovelli_Bedding
#7 Wielbiciel#

Witam,

Dopiero zaczynam przygodę ze sprzedażą jako firma ( zmiana osoby obsługującej ) i mam zapewne durne pytanie.. Przeszukałam lupkę, ale nie znalazłam odpowiedzi.

Opłacamy jako firma co miesiąc pakiet Smart, w związku z czym wiadomo - kupujemy nie płacąc za wysyłkę przy przedmiocie wartym więcej niż 40 zł, ale... Czy mogę sprzedawać także w ramach tego abonamentu? W obecnej chwili wygląda to tak, że sprzedam produkt po czym zamawiam kuriera, tudzież paczkomat i płacę za to standardowo 8,99 za paczkomat i 2 x więcej za kuriera. Wiem, że jest taka opcja, że kurier i Inpost wychodzą o wiele taniej, ale jak i gdzie to uruchomić?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i podpowiedzi!

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Bovelli_Bedding
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Bovelli_Bedding
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, ale to już mamy ustawione - klient kupując towar za 40 zł i wyżej nie płaci za wysyłkę. Ale co robić, żeby jako firma płacić mniej za wysyłkę? Widziałam mega promocyjne cenniki, ale umknęło mi jak powiązać sprzedaż z wysyłką, żeby za nadanie w Paczkomacie Inpost zapłacić bodajże 3,99 zł. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bovelli_Bedding jeśli ustawisz darmową wysyłkę od 40 zł to żadne zamówienie nie będzie rozliczane jako Smart!, bo to Ty oferujesz darmową dostawę od 40 zł. 
Aby w Twoich ofertach pferować dostawę Smart i rozliczać się z nami na tych zasadach powinieneś:

  • utwórzyć warunki zwrotu przedmiotu i dodać je w ofertach
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustawić prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystasz
  • udostępnij w swoich ofertach przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy w ramach Allegro Smart!:

    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Pocztex Kurier 48
    • Allegro Kurier UPS.

Sprawdziłam jedną Twoją ofertę i masz tam udostępnioną dostawę kurierem DPD, ale koszt jest za wysoki (15 zł) maksymalna cena to 12,99 zł (szczegóły znajdziesz podlinkowane pod "prawidłowe wartości).
A także:

  • mieć co najmniej 5 unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapek w górę) w ciągu ostatnich 12 miesięcy (to masz 👍)
  • utrzymywać średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy) (to masz 👍)
  • zadbać o poprawną obsługę adresów mejlowych kupujących w systemie do zarządzania sprzedażą, z którego korzystasz oraz upewnij się, że są poprawnie przekazywane do firmy logistycznej – dowiedz się więcej na ten temat
  • terminowo regulować opłaty za usługi Allegro
  • zadbać o zgodność Twoich ofert z Regulaminem Allegro i nie składanie kupującym propozycji zakupów poza Allegro.

Popraw proszę cennik dostaw, a Smart powinien wskoczyć 🙂 Gdybyś miał pytania chętnie pomogę!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów