anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zachować Smart w aukcjach dla towaru w paczkach o długości ok 110 cm (110x15x15 cm)

MAMY ROZWIĄZANIE!
magpol_eu
#7 Wielbiciel#

Witam, po wprowadzeniu zmian w regulaminie i wyłączeniu opcji Smart dla wielu naszych aukcji które nie spełniają warunków, jak obowiązkowe punkty odbioru przesyłek dla kupujących, jak mam zachować Smart w aukcjach dla towaru w paczkach o długości ok 110 cm (110x15x15 cm) jak żaden przewoźnik nie udostępnia takiej opcji, wszystkie są poniżej lub do 1 m? Chyba ze ja czegoś nie wiem lub jest możliwość zgłoszenia do Allegro o warunkowe włączenie opcji Smart? Morze Ktoś próbował? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam Mirek.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mikeza
#20 Guru#

w przypadku dłuższych przedmiotów musisz rezygnować z punktów odbioru/paczkomatów, a zostawić minimum 2 opcje z dostawą pod adres, czyli np, allegro DPD kurier i allegro pocztex kurier. wtedy powinien być smart dla tych form dostawy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
magpol_eu
#7 Wielbiciel#

Witam, niestety właśnie dla pozostałych tak mam + odbiór w punkcie DPD paczek do 1 mb i serwis nie przydzielił statusu Smart, poniżej przykład jednej z aukcji:

https://allegro.pl/oferta/walek-pret-poliamid-pa6-fi-60-x-1000mm-24h-jakosc-12665611996

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

cennik jest błędnie ustawiony, muszą być 2 formy kuriera, ale z  przedrostkiem allegro. Czyli allegro DPD kurier, a nie jak jest teraz DPD kurier. pocztex jest ok, bo allegro pocztex i tak samo ma być z DPD.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
magpol_eu
#7 Wielbiciel#

No to jest właśnie dziwne bo w cenniku mam tylko wysyłki Allegro Kuriery i odbiór osobisty

"Allegro Kurier DPD opłata z góry
13,99 zł
 
Allegro Kurier DPD pobranie opłata przy odbiorze
18,99 zł
 
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup opłata z góry
10,99 zł
 
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup pobranie opłata przy odbiorze
15,99 zł
 
Allegro Kurier Pocztex opłata z góry
11,99 zł
 
Allegro Kurier Pocztex pobranie opłata przy odbiorze
16,99 zł
 
Odbiór w punkcie (umowa własna)
Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy opłata z góry
0,00 zł
 
Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy pobranie opłata przy odbiorze"
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@magpol_eu usuń odbiory w punkcie, chyba że dasz dwa !!!

Zostaw jednego kuriera Pocztex lub DPD albo obydwa 😄

Do 22 sierpnia wystarczy jeden kurier potem musisz mieć dwa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
magpol_eu
#7 Wielbiciel#

Dzięki za informację, pokombinuję i zobaczę co wyjdzie, jak nie to zrobię zgłoszenie do Allegro. Pozdrawiam Mirek.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@magpol_eu zostaw samego kuriera bez punktów odbioru i wskoczy smart !!! 

Wywal 

Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup opłata z góry
10,99 zł
 
Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup pobranie opłata przy odbiorze
 

A jak chcesz mieć smarta z punktami to musisz dać dwa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
magpol_eu
#7 Wielbiciel#

Dzięki

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Witam odświeżam temat. Co mam poprawić aby wysyłka była SMART?
Wysyłka dla przedmiotów 80cm.
Pozdrawiam
allegro wysyłka.jpg

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Witam, co mam poprawić aby wysyłka była SMART?
Wysyłka dla przedmiotów 80cm. 
Pozdrawiam
allegro wysyłka.jpg

oznacz moderatorów
ImPROter
#9 Pomysłodawca#

Nie masz w cenniku metod wysyłki allegro one. Są one obowiązkowe, aby mieć smart

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@goldenkeg brakuje allegro one, ale to nic Ci nie da, bo nie zmieścisz przesyłki do boxa, więc nie możesz go ustawić. Żeby zachować smarta dla dłuższych przedmiotów trzeba dać 2 dostawy pod adres (DPD i DHL) a usunąć wszystkie odbiory z punktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
pablo272
#8 Zapaleniec#

Ja wysyłam takie przedmioty do metra 1mx10cmx10cm mam ustawione dla tej aukcji osobny cennik i jest w nim tylko Kurier,DPD (bez przedrostka Allegro) + Kurier, Allegro Pocztex wtedy Smart Pojawia się przy przesyłce Pocztexu. W elektronicznym nadawcy Poczty ustawiasz na gabaryt XXL i tak możesz wysyłać przedmioty do 2m (chyba) łącznie wszystkich wymiarów. Jak ktoś wybierze DPD płaci normalnie za przesyłkę i wysyłasz w punkcie DPD lub Żabce itp.

A tak na marginesie po co Ci ten Smart! to tylko generuje koszty które ty pokrywasz. Ja na 800 aukcji mam tylko jedną aukcję ze Smartem i sprzedaję więcej niż kiedyś jak miałem Smarta.  Zwroty sporadyczne i duże oszczędności.

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Zostawiłem wysyłkę DPD i DHL SMART i już wszystko okej.

Dlaczego mam SMART? 90% zamówień to zamówienia ze SMART.
Jak to możliwe że klienci kupują u Ciebie bez Smart'a?
Jaki masz asortyment? Duże i ciężkie rzeczy?

oznacz moderatorów