anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier Smart UPS

Client:67766864
#7 Wielbiciel#

Hej, dopadło mnie dzisiaj lekkie WTF jak zobaczyłem jakieś kwoty płacę za kuriera UPS w Smart. Za jedną paczkę zapłaciłem 18,45 dopłaty dla nietypowych paczek, 9 zł dopłata do paczki o wadze 10-30kg i 4,72 zlecenie odbioru paczki. WTF? W paczce było 7 obręczy rowerowych o wadze ok 3,5kg łącznie. Karton prostopadłościan. Wydzwonilem kuriera przez centrale, bo dwa dni nie był łaskaw pojawić się po paczkę. Ale mniejsza z tym, wiadomo że nic nie ugram, ale czy zawsze za paczkę z UPS place ja? Kilka razy pojawia się kwotą 10,99... za paczkę UPS?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za każdą paczkę częściowo płacisz ty o ile korzystasz ze smarta .To że wybrani kurierzy do przesyłek ze smartem naciągają również na koszty ,wmawiając że są niewymiarowe było tu już wiele artykułów .

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak będzie dużo dopłat trzeba zrezygnować z udostępniania wysyłek smart. Wliczyć koszt wysyłki w cenę towaru i udostępnić bezpłatną wysyłkę.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Niestety tak jest allegro nie pomoże w tej sprawie, a reklamacje u kuriera nie mają sensu. Można robić zdjęcia gotowej paczki z miarą i wagą. Jednak najpewniej zrezygnować z kuriera UPS czy DPD i pozostać tylko przy Inpost i Poczcie Polskiej. Chociaż nie doliczają żadnych dodatkowych opłat jeśli podasz wszystko zgodnie ze stanem faktycznym czyli rozmiar paczki i wagę. Oczywiście uważaj naj pakujesz paczki, bo kurierzy za folie strecz doliczają koszt jako paczka niestandardowa. 

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

Dlatego nie korzystam z przesyłek Allegro (tylko InPost). W dpd płace tylko 1 zł więcej niż przez Allegro ale pewność ze nigdy mi nic nikt nie doliczy do rachunku bez jakiekolwiek możliwość dyskusji czy udowadniania ze nie jest się jeleniem.

oznacz moderatorów