anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę wysłać przez Allegro Przesyłka polecona.

mbbeauty
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry
Nie mogę wysłać paczkę przez Allegro Przesyłka polecona. 
Poczta twierdzi, że wysyłam Allegro Mini przesyłkę i prosi o zmianę sposobu wysyłki, ponieważ paczka nie pasuje do wymiarów.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mbbeauty Cześć. 🙂 Podaj proszę dokładny numer zamówienia. W jaki sposób nadajesz paczki?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mbbeauty
#7 Wielbiciel#

15010482930
Nadaje paczkę przez Allegro Przesyłka polecona 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mbbeauty To jest numer oferty, a nie zamówienia. Podaj numer zamówienia, ponieważ masz dwa zakupy w styczniu w tej ofercie i muszę wiedzieć, o które zamówienie chodzi.

Wyjaśnij również, co to znaczy, że nadajesz paczkę przez Allegro Przesyłkę poleconą, ponieważ nie ma takiego narzędzia. Nadajesz ją przez Wysyłam z Allegro czy Elektronicznego Nadawcę PP? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mbbeauty
#7 Wielbiciel#

289d0630-b3a1-11ee-aec8-b5646d1484ba

Wysyłam z Allegro

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mbbeauty Rozumiem, że chciałaś nadać za dużą paczkę w metodzie "Allegro Przesyłka Polecona" i pracownik Poczty odmówił przyjęcia paczki.

Tutaj dostępne są maksymalne wymiary dla poszczególnych metod Poczty Polskiej: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/metody-dostawy-poczty-polskiej-i-pocztex-informacje-dla-sprzeda...

Reasumując, powinnaś rozważyć usunięcie tej metody dostawy z cennika dostaw w ofercie 15010482930, jeśli nie da się nadać tego przedmiotu zachowując wymiary:

maksymalna waga: 1 kg suma boków (długość + szerokość + wysokość) = max. 70cm (najdłuższy bok = max. 50cm, najkrótszy bok = max. 6cm)


Jeśli chodzi o realizację tego zamówienia, to paczkę powinnaś nadać we własnym zakresie porozumieć się z klientem w kwestii ewentualnej dopłaty do droższej wysyłki. 

Możesz też poprosić kupującego o anulowanie tego zamówienia i złożenie nowego, z inną metodą dostawy. Choć ogólnie rzecz biorąc, to jako sprzedająca powinnaś dobrać odpowiednie metody dostawy do sprzedawanego towaru. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mbbeauty
#7 Wielbiciel#

Rozmiar mojej paczki to 22,5x17x5cm. Pasuje do parametrów wysyłki Allegro Przesyłka Polecona. Ale poczta twierdzi, że sposób wysyłki to Allegro MiniPrzesyłka i nie chce przyjąć paczki do wysyłki.

oznacz moderatorów

mbbeauty
#7 Wielbiciel#

Rozmiar mojej paczki to 22,5x17x5cm. Pasuje do parametrów wysyłki Allegro Przesyłka Polecona. Ale poczta twierdzi, że sposób wysyłki to Allegro MiniPrzesyłka i nie chce przyjąć paczki do wysyłki.IMG_20240116_104644.jpgIMG_20240116_104703.jpgIMG_20240116_104725.jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mbbeauty W takim razie zgłoś to na poczcie lub udaj się do innej placówki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów