anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłata za wysyłkę smart paczkomat

MAMY ROZWIĄZANIE!
Barbela_pl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dopiero zaczynam z wysyłką własną i generowaniem etykiet przez allegro i mam pytanie. Oferta oznaczona smart, bez darmowej wysyłki od jakiejs tam kwoty, sprzedane 2szt produktu po 222zł - pierwsza wysyłka paczkomatem powinna byc w cenie 7,39zł ale następne już po 3,49 (w samouczku pisało - Za pierwszą przesyłkę z zamówienia zapłacisz kwotę, którą wskazujemy w tabeli dla zamówienia o konkretnej wartości. Za każdą kolejną przesyłkę naliczymy kwotę z tabeli dla zamówienia o wartości od 80 do 99,99 zł). Jednak za oba zamówienia mam pobraną opłatę za wysyłkę 7,39zł. Dlaczego tak?

Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, moze jest gdzieś miejsce gdzie można pisać bezpośrednio do obsługi allegro zamiast na forum?

 

Pozdrawiam 🙂 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Barbela_pl Wskaż proszę, o które zamówienia oraz przesyłki chodzi. W ostatnim czasie faktycznie pojawiły się u Ciebie dwie opłaty w wysokości 7,39 zł za przesyłki InPost, jednak dotyczą one dwóch różnych zamówień, zatem jest to prawidłowe. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Barbela_pl
#7 Wielbiciel#

Czyli każdy nowy zakup produktu za 222zł to stała opłata 7.39zł za etykietę inpost, te mniejsze kwoty dotyczą przypadku jeżeli jeden człowiek kupi na raz 3szt i wtedy koszt jest 7.39 + 3.49 + 3.49zł? 

 

oznacz moderatorów
Barbela_pl
#7 Wielbiciel#

I od razu dopytam - opłaty za wygenerowane etykiety allegro pobiera dopiero w momencie jak kupujący odbierze przesyłkę?? Bo podczas generowania etykiet nie pokazuje mi kwoty za przesyłkę tylko 0zł, a teraz widzę że z opóźnieniem zaczynają się te opłaty pojawiać w rozliczeniach allegro 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Barbela_pl Jeśli chodzi o Smart, to tak, opłaty są naliczane w momencie już nadania czy dostarczenia przesyłki. Poza Smart wygląda to inaczej, opłaty są naliczane za nadane etykiety dla wszystkich metod z wyjątkiem InPost - tutaj opłaty są naliczane od razu po wygenerowaniu etykiety. Wynika to ze sposobu rozliczenia. Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Barbela_pl Tak, zgadza się. 🙂 Opłaty do przesyłek są generowane per zamówienie. Czyli tak, jak mówisz. Pierwsza przesyłka do zamówienia to 7,39 zł a kolejne do tego samego zamówienia to 3,49 zł. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów