anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka kurierem ze Smart jak ją uzyskać?

KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry wszystkim,

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mieć przy wysyłce KURIEREM opcję smart? Posiadam 5 pozytywnych opinii i kryteria do Smart!, ale wyświetla mi się ona jedynie przy paczkomatach InPost. Jak np. otrzymać smarta przy kurierze DPD lub InPost mini kurier itd.? Jestem prywatnym sprzedawcą i nie sprzedaję za wiele... raz na jakiś czas coś wpadnie i w 99% przypadków wysyłam paczkomatem, aczkolwiek opcja kuriera z darmową przesyłką również byłaby mile widziana. Ktoś może wie coś w tym temacie? Może trzeba założyć jakieś konto na DPD powiązane z kontem na allegro? Aczkolwiek InPost mam połączone z allegro i również przy kurierze InPost nie pokazuje mi opcji Smart i nie wiem skąd to się bierze 😕 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@KL0CKOVE Kurierki Inpost nie biorą udziału w programie ,, smart ,, 

DPD - bardzo problematyczna firma , zastanów się 

Osobiście sugeruję Pocztex , jedyny problem to brak podjazdów po paczki , ale przy dużej ilości paczek do rozwiązania .

oznacz moderatorów

KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Ok rozumiem. A jak wygląda w takim razie taki przedział cenowy w Pocztex aby mieć przy nim smart? Najwygodniej dla mnie jest wysyłać paczkomatem bo lecę kiedy chcę i jest to najbardziej przyjemna forma wysyłek. Natomiast czasami są paczki które muszę wysłać kurierem. Należy wtedy nwm z pocztexem jakąś umowę podpisać czy na jakiej zasadzie to działa? Bo totalnie się w tym nie orientuje.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KL0CKOVE Cześć. 🙂 W swoich ofertach (np. 12307603170) udostępniłeś wyłącznie kuriera DHL, którego nie obejmuje Smart. Jeśli chcesz zaoferować swoim Klientom darmową przesyłkę smartową, udostępnij usługi innego przewoźnika. 

Poniżej znajdziesz metody dostawy dostępne w Allegro Smart (wysyłka z Polski):

ko_alka_0-1659708525645.png

Pamiętaj również, że powyższe metody dostaw należy udostępnić w odpowiednich przedziałach cenowych, które podajemy w tym artykule.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

KL0CKOVE
#9 Pomysłodawca#

Ok rozumie. Natomiast w wyborze przesyłek nie ma u mnie w opcjach Allegro DPD, tylko jest samo kurier DPD. I jak wygląda kwestia rozliczania z samym DPD? Muszę mieć konto na platformie DPD i powiązać je z allegro jak to jest w przypadku paczkomatów InPost?

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

O ile się nie mylę, dla prywatnych sprzedawców nie ma takiej opcji. Prywatny sprzedawca może mieć Smart tylko przy Allegro Paczkomaty Inpost, reszta jest dla firm, dlatego nie widzisz tej opcji przy tworzeniu cennika.

oznacz moderatorów