anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie SMART przesyłek wysłanych w elektronicznym nadawcy

autolus30
#7 Wielbiciel#

Witam, jako że zmieniły się zasady oznaczeń Smart w ogłoszeniach, zmuszony byłem dodać kolejnego kuriera do swoich ofert na allegro, mam zatem pytanie jeśli zaimportuję w elektronicznym nadawcy przesyłkę jak jestem za to rozliczny??? Płacę za przesyłkę według swojego cennika Pocztowego czy allegro rozlicza się z pocztą za tą przesyłkę. Przykładowo sprzedałem coś za 90zł + wysyłka kurier pocztex 11,99 zaimportowana w Elektronicznym Nadawcy, wysłana a w rozliczeniach mam pobraną kwotę 11,99zł. Teraz doszedł SMART i już całkiem nie wiem jak nadawać, czy przez allegro czy Elektronicznego nadawcę

Ktoś może mi to jakoś prosto wytłumaczyć rozliczenie SMART w poczcie tak abym później nie siedział godzinami w fakturach i szukał rozliczeń co za co i gdzie.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@autolus30 zachęcam Cię do korzystania z naszego narzędzia "wysyłam z Allegro"'. Dzięki temu będziesz miał pewność, że przesyłki zostaną prawidłowo rozliczone na umowie Allegro z przewoźnikiem oraz w programie Smart. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

autolus30
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, przy pojedynczych paczkach korzystałem z tego rozwiązania ale przy obsłudze większej ilości zamówień z różnymi sposobami dostawy staje się to rozwiązanie problemowe, człowiek chce sobie upraszczać życie a nie komplikować dodając kolejne narzędzie do wysyłki.

 

Jest napisane że można nadawać przez EN a interesuje mnie tylko jak to jest rozliczne skoro nadaję paczkę poza SMART w poczcie na swoim cenniku a jeszcze z allegro zostaje mi pobrana kwota za wysyłkę, rozumiem że w takim przypadku Poczta mnie nie obciąży za prawidłową pobraną paczkę z allegro???

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@autolus30 istotny jest unikalny adres e-mail odbiorcy przypisany do transakcji , jeśli importujesz wchodzi automatycznie . Fakturę otrzymujesz tylko za przesyłki poza allegro .

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@autolus30 tak, jak wspomniał @mdrogeria - najważniejsze, byś przekazywał zamaskowany adres mailowy podczas korzystania z EN, ponieważ mail jest identyfikatorem zamówienia, na podstawie którego przewoźnik rozpoznaje przesyłki Allegro. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@autolus30 paczki allegro rozliczasz z allegro , nie są ujęte na fakturze z Poczty .

oznacz moderatorów

autolus30
#7 Wielbiciel#

Czyli jak dobrze rozumiem, w ciągu dnia mam np dwie własne wysyłki z własnym cennikiem dostawy, dochodzi do tego jedna paczka poza SMART gdzie opcja dostawy jest z cennika allegro 11,99, jedna paczka w pakiecie SMART z darmową wysyłką, wszystko pobieram przez Elektronicznego nadawcę do jednego zbioru i przekazuję na sam koniec do placówki, to powinienem być rozliczony według poczty tylko za 2 własne przesyłki a pozostałe dwie nie powinny być ujęte w fakturze z poczty tylko na fakturze allegro. Dobrze to sobie tłumaczę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@autolus30 z Pocztą samodzielnie rozliczasz się z przesyłek nie oznaczonych jako allegro ..... , wszystkie ,które mają w nazwie przedrostek ,, allegro ,, np -- ,, allero punkty ,, bez względu czy jest to smart czy nie rozliczasz z allegro .

oznacz moderatorów