anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart za zakupy poniżej 45 zł

beciarts
#7 Wielbiciel#

Witam forumowiczów,

Mam pytanie odnośnie smarta. Po raz kolejny klient kupił ode mnie za kwotę poniżej 45 zł (teraz konkretnie za 15 zł) i dostał przesyłkę smart, czyli ja za nią mam zapłacić? Coś jest nie tak. Ceny mam tak skalkulowane, żeby przy 45 zł smart był opłacalny (przesyłka, obsługa hurtowni, moja marża), ale przy tej sumie dokładam do takiej transakcji. Gdzieś czytałem, że Allegro nie pobiera wtedy opłaty za przesyłkę smart (jakiś rodzaj promocji), ale i tak przy takiej kwocie, nawet przy darmowej wysyłce, dopłacam do interesu. Czy można to zablokować? Czy ja cos mam nie tak wprowadzone? 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@beciarts Cześć. Do 30 kwietnia trwa test (https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-przedluzamy-test-dla-dwoch-wariantow-zakupow-z-da...). 

Jeśli kupujący zrobi u Ciebie zakupy w ramach Smart! za mniej niż 40 zł / 45 zł i skorzysta z darmowej dostawy, nie pobierzemy od Ciebie opłaty za przesyłkę Smart! – pokryjemy całkowity koszt dostawy takiego zamówienia. 

Nie ma możliwości wyłączenia na swoim koncie opcji korzystania z tego testu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

beciarts
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję za odpowiedź. Nie zmienia to jednak faktu że przy tak niskiej kwocie zakupu i smarcie dokładam do transakcji (zależy oczywiście od kosztu w hurtowni). Niemniej dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Test testem, ale jak sobie poradzić z klientami dokonujących zakupów za 45zł. by mieć darmową dostawę w Smart i następnie odstępującymi od umowy na produkt dobrany do wymagalnego minimum.

Klient zostawia rzecz za kilkanaście złotych i ma dostawę free

czy Allegro nie mogło by objąć takim testem wszystkich użytkowników?

Przecież z tygodnia na tydzień zwroty produktów dobranych do bezpłatnej dostawy w Smart wzrastają w zatrważającym temple.

Znalazł ktoś sposób na ten proceder?

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie ma sposobów na ów proceder bo nie da sie odróżnić zakupów na sile do smarta od tych co z nieplanowanym pierwotnie zwrotem

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

A czy da się odróżnić taki zakup z premedytacją w sytuacji, gdy:

Klient dokonuje zakupu dwóch produktów na łączną kwotę dla smarta, a następnie nawet nie odebrawszy jeszcze paczki, odstępuje od umowy, by chwilę po tym odstąpieniu kupić ponownie to samo.

Następnie po odebraniu drugiego zakupu ponownie odstępuje od umowy, by zamówić jeden ten sam produkt, który właśnie ma zamiar odsłać, a drugi produkt dobiera w innym rozmiarze. 

Czy to nie jest dobieranie do smarta?

Szczerze to anulowalem trzecie zamówienie i zwróciłem kasę z powodem dokonywanie poornych zakupów. To mam już otwartą dyskusję, dlaczego nie wysłałem towaru?

 

 

Takiego braku szacunku do czyjejś pracy to nie widziałem nigdzie, no może w USA i to tylko na filmach. 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie ma prawo, tak może i nikt mu nie zabroni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@beciarts a jak klient kupi za 15 zł i zapłaci za dostawę 9,99 zł bez smart to Ci się opłaca ? przecież to się niczym nie różni od testu allegro ( nic nie dopłacasz i nic nie pobierają ) 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie. Ja kompletnie nie rozumiem tej sytuacji.

Towar za 15 zł - wysyłka SMARTEM, gdy sprzedawca nic nie dokłada do tej przesyłki, jest nieopłacalna.

A co w sytuacji, gdyby nie było tego "testu" ? - Po prostu sprzedawca musiałby dopłacić do każdego rodzaju przesyłki i transakcja jeszcze bardziej byłaby nieopłacalna.

Coś chyba jest "nie tak" i sprzedawca powinien podnieść ceny - to chyba jest logiczne.

Następna rzecz - osobiście uważam, że to nie są testy przesyłek , tylko motywowanie nieaktywnych lub mało aktywnych użytkowników serwisu do dokonywania zakupów.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

beciarts
#7 Wielbiciel#

Za obsługę zamówienia na mojej etykiecie zapłacę - od 0 zł do nawet 11 zł za etykietę 😞 Zależy od hurtowni

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@beciarts może dam na przykładzie bo coś źle rozumujesz i widzę że jesteś początkujący 😞

kupuje ten produkt https://allegro.pl/oferta/organizer-pojemnik-na-zabawki-kapielowy-45-35cm-13396473452

Bez testów płacę 13,73 + wysyłka 9,99 zł płacisz prowizję od towaru i wysyłki 

Z testami kupuje za 13,73 + wysyłka smart ( Ty nic nie dopłacasz bo testy ) płacisz prowizję tylko od towaru 🙂

Która wersja bardziej Ci odpowiada ???

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

beciarts
#7 Wielbiciel#

Zgadza się, ale chodzi mi o mój zysk - przy zakupie ode mnie towaru za 45 zł koszt etykiety np 6 zł rozkładam proporcjonalnie do tej ceny, dokładam swoją marżę i jest ok. Jeżeli w tej hurtowni mam wziąć towar za 15 zł i wtedy dołożę do etykiety 6 zł, to moja marża spada do 0 albo poniżej. Tylko o to mi chodzi, że przy tak małych zakupach muszę dołożyć dużo więcej do ceny towaru, żeby pokryć cenę etykiety i marżę. I klient na tym traci, bo płaci więcej i ja tracę, bo mam wysoką cenę i nikt tego nie kupi.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ale jeśli gość ma smart do etykietę drukujesz za darmo…

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

@Monika__L wydaje mi się że @beciarts  pisząc o kosztach etykiety ma na myśli nie koszt przesyłki ta koszt realizacji zamówienia, czy to własne, czy to dla organizacji pakującej zamówienie.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

@@

 

No, ale to trzeba wliczyć odpowiednio w cenę produktu, już obłędu można dostać

 

doliczyć koszty dopłaty do smarta

Doliczyć koszty prowizji za przesyłkę

Doliczyć koszty realizacji zamówienia 

Doliczyć koszty obsługi zwrotów towarów

Doliczyć koszty rozdmuchanie przez cwaniaków kupujących kilka produktów dla darmowej dostawy w Smart i zwracających resztę, by zachować towar za kilka złotych.

Doliczyć koszty prowizji i ich składowych np. dopłatę za wyróżnienie.

Doliczyć koszty reklamy ads

Doliczyć dopłaty do przesyłek, tu prym wiodący przez DPD

Doliczyć koszty oferty utrzymaniowej 

Doliczyć koszty programów zewnętrznych, np. automaty odpowiadające na pytania zadane przez formularz, albo odpowiedź w dyskusji,

Doliczyć koszt abonamentu

Gdzieś w tym wszystkim umieścić swój zysk.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. U mnie taka  sama sytuacja, zakup poniżej 45 zł ale Allegro pobrało prowizję od Allegro Paczkomaty Inpost...  pytam: dlaczego pobrano prowizję? 

Szczegóły:

Allegro Paczkomaty InPost; Order value = 41.50 PLN - w ramach Uslugi Allegro Smart

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@numizmaty_pl rozumiem, że chodzi o zamówienie nr e15951f0-2b1c-11ee-83ff-f1dd4e247129. Kupujący korzysta ze Smart! na starych zasadach, ponieważ wykupił usługę przed wprowadzeniem zmian. Czyli w jego przypadku Smart! działa już od 40 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🙄

oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Klient ma wykupioną subskrypcję Allegro Smart! przed 21 listopada 2022, przed godz. 9.00

darmowe dostawy za zakupy od 40 zł od jednego sprzedającego.

Ok. wszystko jasne.

Dziękuję

oznacz moderatorów