anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart! Zmiany od stycznia 2024 roku

MAMY ROZWIĄZANIE!
badams71
#10 Popularyzator#

Witam, zastanawiają mnie zasady, według których cenniki mają Smarta lub też nie. Zdecydowana większość naszych przesyłek waży ponad 10kg. W związku z tym z kurierów mogą je przewozić jedynie Pocztex i InPost, ale ten drugi przestał nagle obowiązywać w Smarcie. Mamy więc jednego kuriera i nie spełniamy warunków, żeby mieć smarta, ale przecież przesyłka ta może być wysyłana do wielu punktów odbioru, bo do paczkomatów, punktów DHL, One box punkt, Pocztex punkt itd. 

Nie mogę włączyć jednego kuriera i wszystkich punktów, bo smarta nie ma, jest jedynie, gdy włączę tylko Pocztexa, co jest absurdalne. Ktoś ma jakieś pomysły jak z tego wybrnąć? Zdecydowana większość przesyłek szła zawsze na paczkomat, sprzedaż teraz zmalała, a na tym traci też Allegro. Umowy własne z przewoźnikami coś tu zmieniają?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

 A inny kurier?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@badams71 ale kurier InPost w smarcie już dawni nie jest 🙂 

Musisz dać 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
badams71
#10 Popularyzator#

I właśnie o tym mówię, nie ma dwóch metod dostawy pod drzwi w naszym przypadku, bo tylko jeden kurier bierze przesyłki cięższe niż 10kg, a nasze w większości są cięższe. Smart więc nam wypada przez głupie zasady, chociaż w praktyce moglibyśmy nadawać do wszystkich punktów odbioru.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@badams71 od kiedy ????  wszyscy kurierzy biorą paczki do 31,5 kg !!! a to że są dopłaty po kilka złotych za paczki powyżej to dolicz to produktu nic nie zrobisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@badams71 Raczej czegoś nie doczytałeś z tymi kurierami!

oznacz moderatorów
badams71
#10 Popularyzator#

Ano, człowiek sprzedaje trzy lata, robi pół miliona obrotu na miesiąc i dalej głupi myśli, że informacje na Allegro będą podane w jednym miejscu i klarowne. Wolno się uczymy 😂 Zawsze wchodziłam w cenniki i tam przy wyborze przewoźnika klikałam w szczegóły, żeby zobaczyć wymagania i tam słowa nie ma o dopłatach od wagi, tylko, że max 10kg. Dopłaty za to pamiętamy w kwotach 19,99zł, a nawet ponad trzydzieści złotych, jeśli się wagę przekroczyło, więc nie wzięliśmy pod uwagę takiej opcji. W każdym razie problem rozwiązany! 😌

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@badams71 Przesyłki powyżej 10 kg przewozi również DPD, DHL oraz UPS, tylko za dodatkową opłatą powyżej 10 kg. Na przykład, w przypadku DPD jest to 1,49 zł. Pełen cennik znajdziesz w załączniku 4 do regulaminu Allegro.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów