anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UPS odbiór w punkcie dla kont zwykłych

MAMY ROZWIĄZANIE!
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Hej!

Czy ktoś z Was wie, jaki nadaje się paczki w ramach metody wysyłki "UPS Odbiór w Punkcie" (ale nie chodzi mi o " Allegro UPS Odbiór w punkcie", bo nie mam konta firmowego). Zauważyłam, że aby mieć Smarta w niektórych ofertach muszę mieć dodaną tę metodę dostawy (chodzi o oferty, w których nie mogę ustawić dostawy Allegro paczkomaty InPost, bo paczka się nie zmieści do paczkomatu, bo jest za długa np. 75cm). Nie znalazłam na Allegro informacji, jak takie paczki nadawać, jeśli się ma konto zwykłe.

Ktoś umie pomóc?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 Masz konto zwykłe, zatem do oznaczenia Twoich ofert Smartem będą potrzebne co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart (lub jedna jeśli uzupełniasz numery przesyłek dla co najmniej 50% zamówień):

  • Allegro Paczkomaty InPost
  • ORLEN Paczka
  • UPS Odbiór w Punkcie 

Tę formę wysyłki znajdziesz w cenniku dostawy podczas wystawiania:

ko_alka_0-1638550788617.png

Konieczne będzie podpisanie umowy z przewoźnikiem, ponieważ rozliczasz się z nim w ramach stawek, jakie uzgodnicie. Nadawanie przesyłek będzie możliwe w narzędziu nadawczym UPS 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

 Czy do Orlen Paczka też trzeba podpisywać umowę?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 Metody Allegro ORLEN Paczka i ORLEN Paczka - są to dwie różne metody w cenniku dostawy.

Dla konta firmowego metoda Allegro ORLEN Paczka wymaga podpisania umowy (można to zrobić pisząc na dh@orlenpaczka.pl).

Masz jednak konto zwykłe i przesyłkę ORLEN Paczka nadasz korzystając z usług brokerów kurierskich (np. furgonetki) i nie musisz podpisywać umowy. Jeśli chcesz, żeby oferty były oznaczone Smartem, to koszt przesyłki dla tej metody dla kupującego ustaw na maksymalnie 6,70 zł.     

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Okej, dziękuję za szybką odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Pojawiło mi się takie zamówienie - Odbiór w Punkcie UPS (EPAKA.PL U74250205) i opłata 5,50 zł. Co to jest? Ja nie ustawiałam takiej kwoty w cennikach, ani nie korzystam z epaka.pl

Mam w cenniku ustawione 7,99 dla odbiór w punkcie UPS, więc skąd to 5,50 i ta epaka?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 Cześć. Masz może numer tego zamówienia? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

a87b4161-8b2a-11ec-9e15-755752d086de

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Helenka147 Kupująca wybrała odbiór w punkcie UPS ze Smartem. Kwota w wysokości 5,50 zł za zamówienie od 80 do 199,99 zł, to rozliczenie w ramach Allegro Smart!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/w-jaki-sposob-rozliczamy-prz... 

Taką paczkę możesz nadać na przykład w punkcie - wystarczy zaznaczyć opcję "Bez podjazdu kuriera" i wówczas można nadać przesyłkę w dowolnym punkcie UPS. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

Czyli mogę ustawić tylko sugerowaną przez was cenę mimo, że realny koszt wysyłki będzie wyższy?

oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annawu34, jeśli chodzi o umożliwienie zakupu Twoich ofert w ramach Allegro Smart!, ustawione ceny dostawy nie mogą być wyższe niż z tych tabelek.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

W takim razie jak mam nadać przesyłkę do punktu UPS za te 7,99?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annawu34, czy widziałaś post naszej moderatorki powyżej

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

Owszem i według tego posta powinnam do każdej przesyłki dokładać.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annawu34, przesyłki UPS Access Point nadasz bezpośrednio przez stronę przewoźnika. Natomiast nie gwarantujemy wysyłki w takiej kwocie. Tak, jak dla pozostałych metod Smart!, z pewnością poniesiesz jakieś koszty (jako sprzedająca). To, jakie, jest pytaniem do przewoźnika UPS (metoda nadawana bez naszej współpracy).

Natomiast jeśli chodzi o oferty Smart! dla kont prywatnych, wystarczy, że dodasz Allegro Paczkomaty InPost i 50% uzupełnionych listów przewozowych (to, o czym pisała @ko_alka).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

To dlaczego ustalacie limit kwoty jaką można wpisać przy tym rodzaju wysyłki?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annawu34, takie są warunki udostępniania Allegro Smart! w swoich ofertach.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
annawu34
#10 Popularyzator#

Czyli żeby mieć smart muszę udostępnić przesyłkę której nie mogę nadać na takich warunkach jakie proponujecie? Chore.

@mr_oma 

oznacz moderatorów
Helenka147
#9 Pomysłodawca#

Też tak myślę. Niektórych paczek nie da się nadać w Paczkomacie, bo są np za długie. Dlaczego nie ma dodanej opcji np mini kurier inpost lub kurier 24 inpost, żeby mieć smarta na takiej ofercie? Tylko jakiś sztuczny twór UPS, do którego trzeba dopłacać miliony monet. A wszystko po to, żeby KLIENT, który ma smarta mógł z niego skorzystać. Chore. 

oznacz moderatorów