anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W czerwcu zmienimy warunki Smart! na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W czerwcu 2024 wystartuje nowy program Allegro Delivery. W związku z tym wprowadzimy zmiany w warunkach Smart! i automatycznie dostosujemy do nich Wasze cenniki. Dokładną datę podamy w Aktualnościach.

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczycie bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

Co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie oferty mogą być Smart!, gdy udostępnicie w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

oraz

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery. 

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Jaka piękna katastrofa 🤣 😂 🤣

 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Nie zmniejszyli obszaru działania tylko wyłączyli dostawę w ten sam dzień. Chyba, że ja coś przeoczyłem...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ares_ 

Nie wiem dokładnie jak jest dziś. Nie sprawdzam.  Tu Ci podsyłam moją przygodę z One Kurierem. Klient zrobił zakup a dzień później  usługa została wyłączona z obszaru i ten kod do dziś nie jest obsługiwany.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/b%C5%82%C4%99dny-adres-odbiorcy-one-kurier...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ metody Allegro One (Punkt, Box), które należą do Allegro Delivery obsługują przewoźnicy DPD i UPS. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Prosta dostawa a już zaangażowaliście w to Allegro One / Allegro Delivery / DPD / UPS.

W InPost nadaję w InPost odbieram - prosto.

"Delivery" to raczej kojarzy się z dostawą BigMaca z frytkami albo flaszki pod imprezę.

Od mieszania łyżeczką herbata nie staje się słodsza!

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@la_nika Dziękuję za informacje 🙂 Wygląda na to, że dla mnie nic się nie zmienia oprócz nazwy samej usługi. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Ja bardzo lubię żart abstrakcyjny, wręcz uwielbiam 🙂

 

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość.

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@serwis-texas trochę źle zrozumiałeś wypowiedź. Powinno być: 

- zagwarantujemy, że będzie to najgorsza opcja dostawy za którą pełną odpowiedzialność weźmiecie WY SPRZEDAWCY! Większość przesyłek będzie kiedyś docierała do klientów a maksymalnie 1/3 zwrotów do nadawcy bo nam się nie chce będzie gratis. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@sl-aw-ek 

Kolego mój, sympatyczny. Jak oni to napisali to się tego bałem. Jak ty zareklamowałeś usługę, moja odpowiedź jest tylko jedna:

BIERE

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Tak samo "dbać" jak o walidację danych wprowadzanych w formularzach, zapobieganie spamowaniu oszukańczymi ofertami od majfrendów itd. ;).

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Najwyraźniej koszty przewspaniałego programu Smart! dobijają nie tylko sprzedawców, ale też i samo Allegro. Stąd coraz bardziej bzdurne wymagania - żeby jak najbardziej ograniczyć zasięg Smarta i ilość ofert nim objętych.

oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Co niby wnosi przymus posiadania X kurierów i Y dostaw do punktu? Czy za rok będziemy musieli zamawiać 10 firm kurierskich by nadać przesyłki z Allegro? Są jakiekolwiek badania uzasadniające, że Klienci chcą mieć wybór aż tylu metod dostawy?

Dodatkowo napisane jest, że wymagane będzie Allegro One Kurier, ale sami piszecie w cennikach, że działa on na razie tylko w niektórych miastach.

Jak to ma być rozwiązane? Ci spoza tych miast będą mieli wykluczoną tę metodę dostawy na podstawie adresu czy Allegro One Kurier zacznie obsługiwać całą Polskę?

A także co to ma znaczyć, że włączycie sobie metodę dostawy. Są różne gabaryty przesyłek i na pewno wasza niskiej jakości usługa jaką jest Allegro One nie będzie przyjmować paczek 150cm jak chociażby DPD. Tam też zamierzacie sobie włączyć sprzedawcom metody?

Czy osoba lub zespół odpowiedzialny za zmiany rozważa jakiekolwiek konsekwencje wprowadzanych rozwiązań?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@esturion_pl  tak - trzeba będzie mieć po 10 kurierów żeby każdemu płacić za podjazd po 1-2 paczki, bo ponad 90% kupujących i tak wybiera inpost.

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

@Health___Beauty  napisał(a):

ponad 90% kupujących i tak wybiera inpost.


Naprawdę nie zauważasz, że to właśnie jest powód tych wszystkich zmian? InPost staje się monopolistą, a to nie jest przecież w niczyim interesie (poza samym InPostem), Allegro jest w bardzo trudnym położeniu, bo staje się mniejszą marką niż sam InPost, więc musi osłabiać pozycję tej firmy jednocześnie nie podpadając konsumentom. Zwłaszcza, że InPost rozwija swój marketplace i Allegro dobrze to wie, że ludzie prędzej zrezygnują z Allegro, niż z InPostu. 

Ja mocno trzymam kciuki za Allegro żeby im się jakoś udało w miarę wyrównać udziały firm kurierskich w rynku, bo obecnie mamy totalną patologię że jeden operator ma większy udział w rynku, niż wszyscy pozostali razem wzięci. Ja tam InPostem już dwa lata nic nie zamówiłem i nie zamierzam, zawsze wybieram innego przewoźnika. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@PIKeRn A nie zastanawiasz się dlaczego tak się dzieje? Przypadkiem nie dlatego, że InPost normalnie działa, a z jego nieudolną kopią w wykonaniu Allegro One jest więcej problemów niż pies ma pcheł?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@esturion_pl zasady Smart! to wciąż co najmniej 3 metody dostawy do punktów odbioru lub automatów paczkowych z listy metod kwalifikujących, w tym Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier).
Jeśli Allegro One Kurier nie obsługuje Twojego miasta, nie wymagamy dodania tej metody, aby w ofertach był Smart!
Maksymalne wymiary dla przesyłek Allegro One (Punkt, Box) które obsługuje DPD lub UPS to 

  • maksymalna waga (gabarytowa lub rzeczywista) – 20 kg
  • maksymalne wymiary – 64 cm x 41 cm x 38 cm.

Allegro Delivery włączymy w ofertach w których sprzedający udostępnia jedną z metod Allegro One lub ORLEN Paczka. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

kolejne "ułatwienie" które dokłada pracy sprzedawcom. I zmuszanie do korzystania z kolejnego przewoźnika - czyli kolejne etykiety wysyłkowe, które generuje się pojedynczo do każdego zamówienia co wydłuża proces pakowania, kolejni kurierzy do obsługi - już teraz zdarza się, że dwóch różnych kurierów odbiera przesyłki allegro one z jednego dnia. Teraz dojdzie kolejny z Orlenu. Nie mówiąc o tym, że ostatnia zmiana kiedy była? kilka miesięcy temu? A za każdym razem trzeba po tych "ułatwieniach"  zmieniać ustawienia transportu w programie do fakturowania i systemie do obsługi zamówień itd. Takie to ułatwienie.... powiedzieć, ze to porażka to nic nie powiedzieć. Cieszę się, że coraz mniej osób kupuje u nas na allegro a wybiera alternatywę  bo trzeba się stąd zwijać szybciej niż było planowane

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Dzisiaj miałem 2 Łony 1 UPS jak zwykle , a druga DPD .... noooo.... BRAWO WY  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  , nie zamawiam kurierów bo zieloną  krzynkę mam po drodze , pokukamy jak to zadziała .

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

U mnie podobnie. Pierwszy łOń poszedł w DużePaczkiDam, kolejny w UwagaPaczkiSpadają.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Ja też nic z tego nie rozumiem więc proszę o odpowiedź czy to oznacza, że trzeba będzie dodać kolejnego przewoźnika jakim jest Orlen? Czy to jest ALBO One ALBO Orlen?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów