anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W czerwcu zmienimy warunki Smart! na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W czerwcu 2024 wystartuje nowy program Allegro Delivery. W związku z tym wprowadzimy zmiany w warunkach Smart! i automatycznie dostosujemy do nich Wasze cenniki. Dokładną datę podamy w Aktualnościach.

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość. Na początek usługą obejmiemy dostawy:

  • do drzwi – Allegro One Kurier
  • do punktów odbioru i automatów paczkowych:
    • Allegro One Box
    • Allegro One Punkt
    • Allegro Automat ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Usługodawcą w ramach nowego programu jest Allegro. Koszty dostawy rozliczycie bezpośrednio z nami. Dostawy będziemy realizować metodami Allegro One oraz z naszymi partnerami logistycznymi – pierwszym z nich będzie ORLEN Paczka.

Co zmienimy w warunkach Allegro Smart! na kontach firmowych

Obecnie oferty mogą być Smart!, gdy udostępnicie w nich jedną z metod Allegro One. Zamiast tego będziemy wymagać metod z programu Allegro Delivery

Reszta warunków pozostanie taka sama. Nadal będzie trzeba udostępniać:

oraz

Do metod kwalifikujących wliczamy oddzielnie każdą z metod z programu Allegro Delivery. 

Nie musicie wprowadzać zmian w swoich cennikach samodzielnie – zrobimy to automatycznie!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ACQUATICA Przecież to nie jest po to, żeby klienci mieli lepiej, tylko żeby mniej sprzedawców oferowało "smarka". Mogę się założyć, że przesyłki Orlen wybiera mniej klientów, niż wynosi limit zawartości alkoholu we krwi kierowcy

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Mylisz się. Orlen ma punkty odbioru w wielu miejscach gdzie nie ma nikogo innego, co jest pozostałością po sieci dystrybucyjnej Ruchu. U mnie to podstawowy przewoźnik, odkąd w Smarcie dostawa do domu jest jest od 65zł to wszystko w przedziale 45zł-65zł (i nie tylko) dostarcza mi Orlen, bo to jedyny punkt odbioru, do którego nie muszę jechać samochodem. I jest wiele takich miejsc, gdzie jest jakiś sklep czy kiosk i to jedyny punkt odbioru w okolicy. 

oznacz moderatorów

Client:121447705
#7 Wielbiciel#

@MikroLITY  napisał(a):

Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość.


Allegro nie rozumie, że oni najpierw muszą sami siebie ogarnąć a potem zacząć oferować coś nowego i na poziomie. Ich ostatnie projekty to pasma niepowodzeń. Fullfilment? Dogorywa gdzieś w cieniu. Smart zżera ogromne fundusze. Produktyzacja - czy tutaj trzeba coś dodawać? Allegro One i legenda znikających paczek. Rynki zagraniczne? Zrobione na prędce wersje portalu Allegro, na których żeby sprzedawać na początku trzeba było robić potrójnego fikoła albo mieć do aktualizacji cen 10 osób. 

Teraz mamy Allegro Delivery, czyli kolejną, nędzną próbę Allegro podjęcia się czegoś innego niż tylko portal. Podyktowane chaosem w firmie, którego nikt już nie ogarnia.

Najbliższe lata dla Allegro to będą raczej smutne.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:121447705 zapomniałeś dopisać, jakie straty i problemy mają na rynku czeskim, zwłaszcza z mall. Wejście na rynek niemiecki tez było legendarne.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:121447705
#7 Wielbiciel#

@drekenzes Pisałem o kontekście z punktu widzenia sprzedawcy ale masz oczywiście rację. Im głębiej zerkasz w działania Allegro - tym gorzej. 

oznacz moderatorów

www_ases_pl
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś wcześniej nadawał paczki Orlen Paczka z automatu paczkowego? Jak szybko kurier odbiera paczki z automatu? Dzwoniłam na infolinię i dostałam odpowiedź, że nie mają godzin granicznych do automatów, więc to trochę takie: może odbierze dzisiaj, a może nie. Godziny graniczne dla kurierów też podobno są tylko dla firm z podpisaną umową. Jeśli ta opacja ma być obowiązkowa do Smarta, to chyba powinny być wyznaczone jakieś godziny graniczne

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@www_ases_pl Ja nadaję w punkcie partnerskim (w zwykłym sklepie) i jest spoko. Godzinami granicznymi się nie interesuję, bo nadaję, albo wcześnie rano, albo późno wieczorem. Podobno kurier podjeżdża bardzo różnie, ale raczej później niż przed czasem. Dla mnie to lepiej, bo czasem późno wysłane paczki jeszcze tego samego dnia były odbierane. Ogólnie ludzie baaardzo rzadko wybierają tę metodę dostawy - u mnie to ok 0,5% wszystkich zamówień.

Ja zrezygnowałem ze Smart, gdy wymusili One'y - nie mam gdzie tego nadać, do najbliższego punktu 15km. Ciężko mi ocenić, jak bardzo spadła sprzedaż, bo początek roku jest bardzo turbulentny - dużo zmian w samym allegro i duże wahania sprzedaży.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jeśli ta "usługa" będzie prezentować taką jakość jak tzw. katalog Allegro" z jego produktyzacją to faktycznie należy się bać.
Kolejne głupie rozwiązanie z byle jakim wykonaniem. Jak będzie działać - zobaczcie tylko jak działa katalog Allegro i pozbędziecie się jakichkolwiek złudzeń.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czyli tak prostym chłopskim językiem ( rozkminiałem to do 13:30 😄 ) jak teraz masz 3 punkty i 2 kurierów i jesteś smart to obowiązkowo musisz w czerwcu oddać:

  • Allegro Automat ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka.

Co będzie się nazywać razem z One Delivery zamiast One bo z tej nazwy już w necie se robią jaja 😄 a tak naprawdę dodaliście dodatkowego przewoźnika do smarta poprzez dziwne kombinowanie 😞

Czyli już mała firma z np. 10 paczkami będzie nadawać 6 przewoźnikami 😄 Ekologia w wykonaniu Allegro 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Przepraszam może mam zły dzień, może zmęczony jestem ale jak dla mnie poza nazwą zupełnie nic sie nie zmienia. Pozostają te same warunki smarta plus ONE . Zmienia sie tylko nazwa z ONE na DELIVERY. 

Może czegos nie doczytałem ale odniosłem wrażenie że po prostu ONE ma juz tak złe opinie wsród konsumentów że trzeba facelifting ( rebranding)  zrobic aby to wszystko nie padło.

Bo w wymaganiach smart nic sie nie zmieni, w sosobach dostawy nic sie nie zmieni zmieni sie tylko nazw usługi kurierskiej z Allegro ONE na Allegro Delivery. Sama forma usługi jak i podmioty ją wykoanujące pozostają bez żadnych zmian

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ Ależ oczywiście, że się zmienia. Oprócz badziewnych zielonych automatów będziesz teraz musiał udostępniać Orlen Paczkę. I nikogo nie obchodzi, że najbliższy punkt nadania może być w sąsiednim powiecie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  ohh nawet tego nie zauważyłem. Orlen paczke mam u jednego ze swoich klientów jakieś 2 km wiec nawet jeśli ktoś raz czy dwa na tydzień to wybierze to nie bedzie tragedia. Mam wrażenie że bedzie po prostu kolejny  średnio sprawny przewoźnik i tyle. 

Ja jedyne co to pozwiliłem sobie zachowac maila od allegro i w razie reklamacji bede kupujacym wytłuszczonym drukiem cytował iż "Allegro Delivery to nowa usługa, w ramach której będziemy odpowiadać za cały proces dostawy i kompleksowo dbać o jej szybkość i jakość." i Będe kupujących odsyłał do konsultacji z allegro.

oznacz moderatorów

cp24-pl
#2 Obserwator#

która firma kurierska będzie obsługiwać Allegro Delivery?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@cp24-pl O tym zdecyduje bęben maszyny losującej 😎

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cp24-pl trzy firmy bo tak naprawdę Orlen to dodatkowa usługa pod przykrywką Delivery 😄

Więc One Box UPS i DPD a Orlen punt Orlen i z tego co wcześniej pisali będzie się to oddzielenie nadawało jak Orlen 😄 Jaja jak berety 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Jak to czytam, to cieszę się, że apteki nie mogą miec smartów, -martów, -artów itd itd

Porąbane pomysły spowoduja jeszcze większe zawikłanie metod rozliczenia. Jedyny chyba plus, że może mniej ofert z Azji będzie sie pokazywac, jak ktos w wyszukiwarce zaznaczy , że ma być smart.

oznacz moderatorów