anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w Wysyłam z Allegro - InPost

kosmethurt
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam problem z interpretacją newsa, związanego ze zmianami jakie mają zostać wprowadzone w usłudze WYSYŁAM Z ALLEGRO.

Jak wynika z newsa:

Już wkrótce przesyłki Allegro InPost, które nadajesz przez Wysyłam z Allegro, będziemy rozliczać wyłącznie na podstawie umowy lub usługi dostawy, którą wybierzesz przy nadaniu.

To oznacza, że usuniemy opcję Używaj oferty dla sprzedawców Allegro z ustawień umów własnych w Wysyłam z Allegro, którą do tej pory braliśmy pod uwagę przy rozliczaniu takich przesyłek.

To znaczy, że nie będzie możliwości nadawania przesyłek korzystając z cen wynegocjowanych przez Allegro? W takim razie skąd wziąć REALNY cennik InPost, żeby nie zacząć tracić na przesyłkach InPost? Mamy w firmie konto i umowę z InPost, ale nie jest ona tak korzystna jak ceny wynegocjowane przez Allegro.

Czy ktoś może wytłumaczyć "na chłopski rozum" co należy zrobić, żeby dalej korzystać z narzędzia i nie wplątać się w niepotrzebne koszta z InPostem?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kosmethurt Cześć. 🙂 Nie, wciąż będziesz mógł korzystać ze stawek, które mamy wynegocjowane z przewoźnikiem. Aby prawidłowo nadać przesyłki Allegro Paczkomaty InPost i rozliczyć je z nami w ramach Allegro Smart!, od 23 maja wybierz odpowiednią umowę własną w Wysyłam z Allegro:

  • Allegro Paczkomaty InPost (nazwa umowy własnej)

Jeśli korzystasz z API WzA, wybierz odpowiednią usługę dostawy:

  • 2488f7b7-5d1c-4d65-b85c-4cbcf253fd93#id_umowy_wlasnej dla metody Allegro Paczkomaty InPost

Czyli aby prawidłowo nadać pozostałe przesyłki Allegro InPost i rozliczyć je z InPost według stawek, które wynegocjowaliśmy, od 23 maja wybierz z listy odpowiednią umowę własną w Wysyłam z Allegro.

Do tej pory, aby prawidłowo rozliczyć takie przesyłki, wystarczyło, że miałeś zaznaczony checkbox "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro" w swoich ustawieniach umów własnych. 23 maja 2024 przestaniemy korzystać z tego checkboxa, co oznacza, że przesyłki będziemy rozliczać jedynie na podstawie umowy lub usługi, którą wybierzesz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów