anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu sprzedający ma na wysłanie paczki ?? Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Slow4You
#10 Popularyzator#

Witam Allegrowicze . Kupiłem na Allegro lokalnie dwa przedmioty po atrakcyjnej cenie u jednego sprzedawcy . Paczka ma już nr nadania ale sprzedający zwodzi mnie i nie wysłał paczki ani wczoraj ani dzisiaj . Mam pytanie gdzie mogę sprawdzić na aukcji deklarowany czas wysyłki ?? Czy jest taka możliwość  
??  Po jakim czasie mogę założyć dyskusję sprzedającemu ??  

Dziękuje za odpowiedzi 

 

Slow4You 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
komis-bell
#21 Demiurg#

@Slow4You Na Lokalnie zgodnie z regulaminem sprzedający - o ile w ofercie nie wskazał inaczej - ma 7 dni na nadanie przesyłki. 

oznacz moderatorów
Slow4You
#10 Popularyzator#

@komis-bell  Podziękował za szybką odpowiedż .  Siedem dni mogę poczekać .  Rozumiem że ludzie nie zawszę mają czas . Zobaczymy jak będzie . Ja  np. dbam jak tylko mogę żeby paczka była szybko spakowana i wysłana . Czasami latam do paczkomatów o 1 -2- 3 w nocy , żeby kurier zwinął przesyłkę za  pierwszym razem z paczkomatu . 

oznacz moderatorów
koku-k1
#1 Nowicjusz#

A co w przypadku kiedy dokonałem zakupu na Allegro lokalnie i sprzedający ani nie odpowiada ani nie wysłał przedmiotu ? Czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniążków ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@koku-k1 Rozpocznij dyskusję tutaj. Sprzedający będzie miał 24 godziny na przesłanie wyjaśnień.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Slow4You
#10 Popularyzator#

Dzięki że mi Pani moderatorka przypomina o sprawie o której już zapomniałem . Zapytanie dodałem 12.09.2022 . Jednakże może komuś się przyda wiedza zawarta w tym wątku . Pozdrawiam serdecznie . Slow4You 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Na allegro lokalnie nie sprawdzisz deklarowanego czasu wysyłki. Sprzedawca ma 7 dni na wysłanie przesyłki. Jeśli po tym czasie nie wyślę przesyłki możesz otworzyć dyskusję

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusję możesz już założyć jak masz jakieś wątpliwości, ale sprzedajacy ma 7dni o ile nie deklarował innego terminu wysyłki.

oznacz moderatorów
Slow4You
#10 Popularyzator#

@Agent555,   @LEW433   Dzięki za szybką odpowiedz . Każdy dostał po punkcie 😄 

oznacz moderatorów
batot
#7 Wielbiciel#

Daj spokój ja kupiłem 3 przedmioty na allegro lokalnie i żaden sprzedawca nie wysłał. Obecnie czwarty raz i jak na razie od 2 dni sprzedawca także nie wysłał. Dla mnie allegro lokalnie to straszny niewypał i więcej tam nic nie będę kupował - szkoda nerwów.

oznacz moderatorów
Client110493632
#7 Wielbiciel#

Allegro lokalnie to dno, brak możliwości ocen skutkuje patologią, sprzedawcy robią sobie darmowe pożyczki, nie wysyłają przedmiotow, allegro uważa że wszystko jest w porządku po zwrocie kasy za kilka tygodni i samo zamyka dyskusję. Takich aparatów należy walić z art. 286 kk za wprowadzanie w błąd i nieprzedsiębrne działanie kupujących 

oznacz moderatorów
Tomeress
#7 Wielbiciel#

Mam to samo. Dwa przedmioty, brak wysyłki. Allegro lokalnie to taki ułomny *O*L*X. W tym drugim przynajmniej są oceny i można wiedzieć z kim ma się do czynienia. Plus paczkomat za złotówkę. Allegro lokalnie to badziew na maxa. Już V*I*N*T*E*D jest nawet lepszy.

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Proponuję żeby na Allegro Lokalnie przy ofercie jasno i wyraźnie umieścić informację o tym, że czas wysyłki zgodnie z regulaminem Allegro Lokalnie wynosi do 7 dni. Coraz częściej już po 1-2 dniach zdarzają się pretensje kupujących, że paczka nie została jeszcze wysłana. Ludzie przyzwyczaili się do szybkich wysyłek oferowanych na Allegro i myślą, że na Allegro Lokalnie działa to tak samo. Jasna automatyczna informacja w każdej ofercie rozwiązałaby ten problem. Regulamin niestety mało kto czyta.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@wicekdw można to samemu umieścić w opisie oferty.

oznacz moderatorów
madzia_270
#7 Wielbiciel#

Podpowiedzcie mi co mam zrobić. W dniu kiedy minęło 7 dni roboczych, napisałam do chłopa, że oszukuje ludzi itp itd i że ma mi nie wysyłać paczki, tylko pieniądze ma mi oddać. Dzisiaj minął 9 dzień i przed godz. 17 włożył przesyłkę do paczkomatu. Napisałam do niego, że prosiłam go o zwrot kasy, a nie o paczkę. I żeby wysłał mi adres do zwrotu tej przesyłki, bo ja już jej nie chcę. I nie wiem co robić, czy wyjąć te paczkę z paczkomatu i dalej się z nim wykłócać, czy nie wyjmować, żeby do niego wróciła, i dalej się z nim wykłócać, żeby mi zwrócił pieniądze?

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@madzia_270 Najmocniej Cię przepraszam za tak wydłużony czas oczekiwania na wiadomość. Daj proszę znać, czy już otrzymałaś towar. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
lukomor1
#1 Nowicjusz#

Na **piiip** działa to tak , ze po danym czasie - 72 godzinach - jeśli paczka nie zostanie nadana system anuluje zamówienie i kasa wraca automatycznie do klienta . Czy na all lokalnie tez tak jest czy tylko po ingerencji kupującego coś się zadziewa ? 

oznacz moderatorów
madzia_270
#7 Wielbiciel#

Na allegro lokalnie sprzedawca ma czas 7 dni roboczych na wysyłkę. I jeśli nie jest przedsiębiorcą tylko osobą prywatną, to jest jego "dobrą wolą" czy ci odda pieniądze. Możesz ewentualnie otworzyć spór i po nie rozwiązaniu problemu zwrócić się do allegro po zwrot pieniędzy. Ja już nigdy więcej zakupów na allegro lokalnie nie zrobię. Robiłam zakupy u chłopa, który jako jedyny sprzedawała dany produkt z Polski. Po 7 dniach roboczych napisałam, że mam mi zwrócić pieniądze. Paczkę wysłał po 9 dniach, cała była oblepiona chińskimi etykietami. Nawet jej nie przepakował. I jeszcze na mnie zwalił winę, że ja zrobiłam problem i dlatego przesyłka się opóźniła. Ale jaki problem, to niestety nie powiem, bo człowiek odpisywał tylko na wiadomości, które mu się chciało. A mógł uczciwie napisać, że produkt idzie z Chin, ale wtedy pewnie bym nie zamówiła. Także więcej zakupów na allegro lokalnie nie zrobię, bo to wylęgarnia oszustów.

oznacz moderatorów
amibis
#9 Pomysłodawca#

Za działanie pod tytułem: "czy nie wyjmować, żeby do niego wróciła" zostaniesz obciążony kosztami odesłania. Nie wiem czy warto.

oznacz moderatorów
radek_wroclaw
#8 Zapaleniec#

Co Ci da, ze nie wyjmiesz paczki ? Dalej przedmiot jest Twój tylko wróci do sprzedawcy. Bez sensu. Nieodebranie to nie zwrot 

oznacz moderatorów