anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pierwsza sprzedaż przedmiotu

naatt95
#2 Obserwator#

Witam, 

pierwszy raz otrzymałam zaplate za wystawiony przeze mnie przedmiot jak i rowniez za dostawe. Wiadomo, niestety teraz jest wiele oszustw, sama zostalam oszukana na spora ilosc pieniedzy. Jaka moge miec pewnosc ze wysylajac przedmiot nagle nie bede musiala zwrocic pieniedzy? Albo ze kupujacy nie zacznie wymyslac i odbierze moj przedmiot i nie odda go a wezmie sobie pieniadze dla siebie? Dane ktore widze sa dosc mocno moim zdaniem sztuczne, badz jest to moje przewrazliwienie po kradzieży 

Dodam, ze zrobilam zdjecia krok po kroku jak przedmiot byl przeze mnie pakowany.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

naatt95
#2 Obserwator#

kupujacy tez pisze do mnie w jezyku angielskim, wiec to tez budzi moje podejrzenia 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Sprzedając zawsze jest jakieś ryzyko ale wysyłasz towar dopiero po zapłacie i środki trafią tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#! jako prywatny sprzedający nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, inaczej ma się reklamacja(rękojmia) możesz ja wyłączyć, zaznaczając to w opisie oferty. Poczytaj i zdecyduje czy chcesz sprzedawać czy nie. jeżeli kupujący chce maila albo mówi że musisz w coś kliknąć to jest to próba oszustwa.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@naatt95  otrzymałaś pieniądze za sprzedaż?

Czy masz je na swoim subkoncie PAYU? Sprawdź koniecznie bo jeżeli nie masz ich w zakładce -> "Finase -> Środki i historia operacji" to kategorycznie nic nie wysyłaj temu kto rzekomo kupił od ciebie przedmiot!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W razie odstąpienia czy reklamacji czekasz na zwrot towaru i dopiero oddajesz pieniądze ,sprawdź dokładnie czy on rzeczywiście ci je przelał . Ostatnio jest sporo oszustw gdzie podsyłają linki z niby zrobionym przelewem a w rzeczywistości go nie ma. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@naatt95 Jak masz środki na koncie, tu to musisz wysłać, kupujący już Ci ich nie zabierze: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

oznacz moderatorów