anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

powiadomienia mailowe dla sprzedającego na allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
cookie000
#15 Entuzjasta#

Zakończyły mi się wczoraj aukcje i zauważyłem maile w nowej wersji. Do tej pory przy okazji zakupu KT były dwa maile:

- kupujący rozpoczął ...

- kupujący zapłacił (z danymi dostawy i potwierdzeniem zapłaty)

Pomyślałem najpierw, że to dotyczyło licytacji, ale nie - KT ma jeszcze jednego, nowego maila: kupujący wybrał płatność i dostawę.

W obliczu nie tak dawnej dyskusji o obcięciu liczby dublujących się i niepotrzebnych maili z allegro (coś z tego wynikło ?) teraz widzę znowu wajcha w drugą stronę. W tym mailu o dostawie i płatności nie ma danych o dostawie i płatności. To nie, że czegoś nie wyświetla z powodu błędu, ale jest informacja, że dostaniesz te dane ... po zapłacie ;]

Kto wpadł na tak durny pomysł ?

Znowu zajmujecie się czymś zupełnie niepotrzebnym, bez sensu zrobionym i zaśmiecającym skrzynkę.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Możesz mi przesłać zrzut z widokiem przykładowego powiadomienia, o którym piszesz?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Proszę. To jeden z nich. Nick i nazwisko wycięte. A poza tym wysyłanie takich maili jest bez sensu, bo dopiero dane dostaje się w następnym mailu - o zapłacie.

cookie000_0-1631868516215.png

 

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Pardon. Sprzedałem jeden przedmiot w KT i trzy w licytacji. Ten z KT nie ma maila "Kupujący wybrał płatność i dostawę ...". Screen właśnie z maila dla licytacji. Wcześniej nie rzucały mi się w oczy, bo rzadko stosuję licytację.

A więc jeszcze raz:

Licytacja ma trzy maile:

- Kupujący wygrał

- Kupujący wybrał dostawę

- Kupujący zapłacił

KT ma dwa maile:

- Kupujący rozpoczął

- Kupujący zapłacił

I te z licytacji "wygrał" i "wybrał" w zasadzie nie dają nic oprócz imienia i nazwiska kupującego, podobnie jak "kupujący rozpoczął" w aukcji z KT. Czy one są w ogóle potrzebne ?

Podobnie jak z rozpoczęciem zakupu na lokalnie u kogoś: mogę wyciągnąć imię i nazwisko sprzedającego (a on widzi moje) i nic z tego nie wynika.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Dodatkowe powiadomienie w przypadku licytacji zostało wprowadzone, ponieważ kupujący ma określoną liczbę dni na wypełnienie formularza opcji dostawy i zapłaty, a następnie kolejne kilka dni na pomyślne przeprowadzenie płatności. Wszystkie te czynności może oczywiście wykonać jednego dnia, ale nie zawsze tak się dzieje. W przypadku Kup Teraz powiadomień jest mniej, ponieważ wybór opcji dostawy jest chwilą rejestracji zakupu.

Przekazałam odpowiednim osobom Twoją sugestię. Być może w przyszłości ujednolicimy sposób wysyłania powiadomień na Allegro Lokalnie.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Okay, ma to jakiś sens. Co prawda ja tak nie robię, ale taka "pusta" wiadomość wskazuje, że coś tam się dzieje z ofertą, więc nie należy (przed zamknięciem oferty) w tym samym czasie sprzedać towaru gdzieś indziej, a należy zaczekać lub skontaktować się z kupującym (nawet jeśli ten czasami tylko kliknie i nie płaci).

Kupuję taką argumentację ;]

Pewno wygląda to inaczej w przypadku deklaracji odbioru osobistego, ale takowego nie daję. Tak czy owak - z tych maili usunąłbym imię i nazwisko dopóki nie dojdzie do zapłaty lub wyboru  odbioru osobistego.

Dzięki !

oznacz moderatorów