anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samoczynne Ponawianie Licytacji - Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Adamo8282
#9 Pomysłodawca#

Witajcie! 

 

Mam pytanie, wystawiłem kilka rzeczy na allegro lokalnie do licytacji. Przedmioty się sprzedały jednak kupujący nie zapłacił. Po kilku dniach allegro ponownie wystawiło przedmioty bez jakiejkolwiek mojej wiedzy... Przedmioty sprzedaje na kilku portalach, a także stacjonarnie więc jest to co najmniej dziwna sytuacja, gdyż może się okazać, że allegro ponowi licytacje przedmiotu, którego już nie mam... Czy spotkaliście się z taką sytuacją i jak temu zaradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Nie czytasz, tak jest w regulaminie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adamo8282 Samoczynne ponawianie możesz zablokować.

Jak działa automatyczne wznawianie ogłoszeń

Automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie, jeśli:

  • w ogłoszeniu z opcją kup teraz kupujący w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse
  • w ogłoszeniu z licytacją zwycięzca w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse – usuniemy wtedy wszystkie złożone oferty, a licytacja rozpocznie się na nowo, z ustaloną przez Ciebie ceną początkową i czasem trwania 7 dni
  • nikt nie weźmie udziału w licytacji przez 7 dni od momentu jej wystawienia.

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń z opcją kup teraz i licytacją

Zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie.

2.

  1. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Adamo8282 Cześć! Na Allegro Lokalnie ogłoszenia wznawiają się automatycznie, jeśli w ofercie z opcją "kup teraz" i ogłoszeniu z licytacją kupujący w ciągu 5 dni nie zapłaci za przedmiot przez Allegro Finanse, a także kiedy nikt nie weźmie udziału w licytacji przez 7 dni od momentu jej wystawienia. 
Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia otrzymałeś mejla informującego o wznowieniu oferty - od tego momentu są 24 godziny na decyzję, po tym czasie ogłoszenie zostaje automatycznie wznowione. 
Możesz wyłączyć tę opcję podczas wstawiania lub edycji ogłoszenia (w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących) wybierając "Wyłącz wznawianie". 

ko_alka_0-1631520034728.png

Przy okazji polecam również ciekawy kurs od Akademii Allegro, dzięki któremu możesz dowiedzieć się więcej o działaniu Allegro Lokalnie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Adamo8282
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za pomoc. Muszę jednak uczciwie przyznać, że jest to rozwiązanie dziwaczne, nawet trochę głupawe i jestem w szoku, że allegro coś takiego stosuje. Powinienem móc w dowolnym momencie wyłączyć taką opcje, a nie muszę czekać 5 dni i w ciągu 24h zdążyć to zrobić... Rozwiązanie bardzo niepraktyczne, dziękuje za pomoc  

oznacz moderatorów
_gumi_
#7 Wielbiciel#

Co więcej, nie widać opisu tej procedury w regulaminie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zgodnie z regulaminem kupujący na Lokalnie ma 5 dni na opłacenie zamówienia. Jeśli potrzebujecie wystawić ofertę przed upływem wspomnianych wyżej 5 dni, należy ją stworzyć na nowo. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

A @MichalJerzy na to : really ???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów