anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalne fromy płatności opłata za towar i odbiór pieniędzy (Sprzedający)

CE_Waldek
#7 Wielbiciel#

Witam chciałbym wystawić przedmiot na allegro lokalne np Skin do CS GO (przedmiot cyfrowy) i mam pytanie które dotyczy płatności i odbioru pieniędzy. Otóż gdy np chce wystać jakiś przedmiot cyfrowy z gry itp na allegro lokalne z sposobem płatności Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata , to mam pytanie w jaki sposób kupujący zapłaci , czy można dodać sposób płatności w jakim kupujący ma zapłacić  np (VISA czy BLIK )? Jeśli nie podaje żadnych danych (Banku itp ) to jak środki mają trafić do mnie ? I czy są pobierane jakiś opłaty za sprzedany przedmiot? Gdy chce wystawić przedmiot na Allegro Lokalne porostu podaje  swoje dane i sposób płatności w takim razie jak to działa że kupujący może zapłacić i w jaki sposób, I gdzie po tym pieniądze będą się znajdować ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CE_Waldek Cześć. 🙂 Jeśli wystawisz ofertę na Allegro Lokalnie, to kupujący decyduje, w jaki sposób zapłaci za produkt. Środki za sprzedaż trafią na Twoje konto Allegro Finanse, z którego będziesz mógł wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe. 

Przed zleceniem wypłaty na konto bankowe, musisz aktywować wypłaty. Zrobisz to z poziomu zakładki Ustawienia wypłat. Pamiętaj, że dane na koncie Allegro i koncie bankowym muszą być identyczne. 

Na Allegro Lokalnie po sprzedaży przedmiotu zostanie Ci naliczona opłata transakcyjna wynosząca 7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika: 4,9%).  

Przed sprzedażą serdecznie zachęcam Cię do udziału w bezpłatnym kursie, który przybliży Ci cały temat sprzedaży i zakupów na Allegro Lokalnie: https://allegro.pl/akademia/lp/allegro-lokalnie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Lelo177
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Mam podobny problem co Waldek. Sprzedałem hulajnogę i od tygodnia nie ma wpływu pieniędzy, jestpylko informacja, że płatność rozpoczęta, czekaj na wpłatę od kupującego. Sprawdzam Allegro Finanse codziennie, a tam dalej 0 zł. Jak długo mam czekać i dlaczego to tyle trwa?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Napisz do kupującego - nie dokończył płatności tylko ją zamknął. 

oznacz moderatorów

Lelo177
#7 Wielbiciel#

Napisałem, ale nawet postów nie czyta. Sądzę, że to próba oszustwa, bo dostałem też SMS z linkiem do dokończenia transakcji.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Jak pieniędzy nie ma na AllegroFinanse, a towar już wysłałeś to obawiam się, że już ich nie zobaczysz.

Dostałeś może jakiegoś maila z potwierdzeniem płatności? Jest to dość popularne ostatnimi czasy oszustwo.

oznacz moderatorów

Lelo177
#7 Wielbiciel#

Towaru nie wysłałem, ale podejrzewam, że to próba jakiegoś oszustwa, bo dostałem SMS od nadawcy oznaczonego jako Allegro z linkiem do dokończenia płatności.

 

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

To takie rzeczy Cię nawet nie interesują, jest kasa na Allegro, wysyłasz towar, jak nieopłacone to po 5 dniach aukcja się wznowi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A gdzie żeś słyszał że coś jest za darmo?😁

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Uważaj, bo jak wystawisz taki wirtualny przedmiot to może się do Ciebie "zgłaszać" wielu oszustow, którzy będą chcieli na różne sposoby wyłudzić ten przedmiot, np. wysyłać podrobione maile informujace o wplacie itp.

Kasa musi być tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji

Jak jest 0,00 zł to nic nie wysyłaj 🙂

 

oznacz moderatorów