anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie a firma

pyciu24
#8 Zapaleniec#

Witam sprzedaje na allegro lokalnie i po przekroczeniu progu 2700 założyłem działalnośc jestem na ryczałcie czy muszę przejść na zwykłe allegro i założyć konto firmowe czy mogę zostać sobie na lokalnie?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

Możesz zostać na lokalnie ale powinieneś przekształcić konto na firmowe lub założyć nowe - firmowe. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że możesz sprzedawać na zwykłym, nie musisz i możesz założyć konto firmowe.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/podstawowe-informacje/jakie-sa-roznice-miedzy-kontem-zwyklym...

oznacz moderatorów

pyciu24
#8 Zapaleniec#

Przepraszamy, nie możemy zmienić Twojego konta na firmowe

Korzystasz z usług lub ustawień, które nie są dostępne dla kont firmowych:

 

   • Korzystasz z Allegro Family

 

   • To konto wystawiało oferty na Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów

pyciu24
#8 Zapaleniec#

Musiałbym założyć nowe konto czego bym nie chciał 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie przekształcisz konta, jeśli:

  • w ostatnich 24 miesiącach była na nim sprzedaż na Allegro lub na Allegro Lokalnie
oznacz moderatorów

pyciu24
#8 Zapaleniec#

Ok czyli i tak nowe musiałbym założyć ale jeżeli nie muszę to zostaje na lokalnie ze zwykłym kontem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo i tak w odwrotną stronę konta nie da się zmieniać, jakby co.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Możesz zostać na lokalnie ale powinieneś założyć konto firmowe jeśli będziesz sprzedawał jako firma. 
Zerknij na regulamin allegro - punkt 2.4

Ale nawet pomijając regulamin - jako przedsiębiorca masz pewne obowiązki informacyjne wobec kupujących których nie spełnisz na koncie zwykłym. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Akurat obowiązki informacyjne ma takie same (nie ma różnicy czy ma się zajestrowaną działalnośc, czy sprzedaje w ramach działalności nierejestrowanej, prawo konsumenckie i KC tego nie odróżniają). 

 

oznacz moderatorów