anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - kupno produktu , brak płatności a wykupione wyróżnienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

Hej ,

 

Drodzy allegrowicze , potrzebuję pomocy.

Otóż wystawiam przedmioty na allegro lokalnie , sprzedałem go i w statusie transakcji mam płatność jako rozpoczęta. Nie mam możliwości żadnego kontaktu z kupującym oprócz wewnętrznego czatu gdzie zadałem pytanie kiedy będzie zrealizowana płatność i pozostaje już 2 dni bez odpowiedzi.

Z tego co wyczytałem tutaj , kupujący ma 5 dni na zrealizowanie płatności a po tym czasie aukcja trafi ponownie na listę. Co w takim razie dzieje się z wykupionym promowaniem ? Zostanie przedłużone o nieaktywne dni spowodowane zachowaniem kupującego ? 

Ogólnie nie rozumiem całego zamysłu mechanizmu działania allegro lokalnie , nie ma komentarzy co jest dziwne , można dokonać zakupu i zablokować komuś towar ( np. jeśli znajdę ogłoszenia z tym samym przedmiotem , mogę od wszystkich sprzedawców kupić na niby i nie dokonywać opłaty tym samym blokując wszystkim przedmioty na 5 dni i eksponując swój taki sam bez żadnych konsekwencji ) brak jakichkolwiek danych kupującego do kontaktu . W sumie nie wiem za co mamy płacić prowizję od sprzedaży na allegro lokalnie skoro jest to piekło dla sprzedających bez żadnych narzędzi oraz praw...

Czy da się ominąć wystawianie przedmiotów na allegro lokalnie i wystawianie ich na allegro normalnym ? 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Knowhere
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Da się.

lokalnie.png

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

@Knowhere Bardzo dziękuje ! Powiedz mi proszę w ten sposób całkowicie omijam allegro lokalnie ? Moja aukcja nie będzie tam widoczna ? Bo wystawiając aukcję na lokalnie pojawia się ona również na normalnym allegro prawda ? 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Prawda. I zgadza się, że po wystawieniu przez "dotychczasowy formularz" będzie widoczna tylko na allegro.
Nie ma za co:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Po pierwsze, tutaj masz dostęp do Allegro a nie Lokalnie :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

Po drugie : wyróżnienie przepada - po prostu. Nawet chyba dzisiaj był o tym post. Allegro twierdzi że promocję zrealizowało.

Po trzecie : Nieuczciwi Kupujacy to niestety bolączka Lokalnie - tracisz przez nich pieniądze 😞  Tak już niestety tam jest.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

@pinsplash Dziękuje za odpowiedź. W takim razie jedynym rozsądnym wyjściem jest omijanie allegro lokalnie i wystawianie produktów bezpośrednio na starym allegro. A czy przy wystawieniu na allegro kupujący ma obowiązek zapłaty ? 🙂

 

I w sumie zainteresowało mnie sformułowanie " nieuczciwi kupujący " , czy mógłbyś to rozwinąć na co trzeba jeszcze uważać ? 

 

Ja sprzedaję same nowe produkty z metkami itp , co w takim razie polecacie dla początkującego sprzedawcy , allegro lokalnie omijać czy nie ?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 "I w sumie zainteresowało mnie sformułowanie " nieuczciwi kupujący " , czy mógłbyś to rozwinąć na co trzeba jeszcze uważać ?" - na lewe potwierdzenia wpłat przesyłane na mejla, mimo że płatność widnieje jako rozpoczęta. Na mejle pisane łamaną polszczyzną (albo po angielsku), które z reguły wiążą się z przekrętami na PayPala.

Teoretycznie ma obowiązek zapłaty, ale jeśli tego nie zrobi, to go nie zmusisz (chyba że wyrokiem sądu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 "Nieuczciwi kupujący" to ulubione sformułowanie niektórych sprzedawców. Po odzyskaniu przez niektórych z nich pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących okazuje się, że to jednak nie oni byli nieuczciwi, tylko sprzedający nimi byli.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@dagmareczka1 

Niektóre przedmioty lepiej wystawiać w starym Allegro, inne lepiej na Allegro Lokalnie. Ciuchy lepiej wystawiać na Allegro Lokalnie, bo na zwykłym Allegro znikną wśród 100000 ofert innych sprzedawców i liczba wyświetleń wyniesie zero. Na "lokalnie" Twoja oferta po wystawieniu będzie na początku listy i zauważy ją trochę osób. Dodatkowo prowizja od sprzedaży na zwykłym Allegro będzie, w Twoim przypadku dużo wyższa niż na "lokalnie".

oznacz moderatorów
dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

@vonNogay Bardzo dziękuje za informacje ! Wszystkim dziękuje za pomoc i lekkie oświecenie w temacie 🙂

 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Nie ma za co:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem, sformułowanie "nieuczciwi kupujący" dotyczy tzw. januszy biznesu, którzy próbują kombinować tak samo, jak na konkurencyjnym portalu sprzedażowym.

Przykład z allegro lokalnie. Klient rozpoczął procedurę zakupu przedmiotu z opcją płatności przy odbiorze osobistym. Tym samym serwis uznał, że transakcja doszła do skutku i naliczył prowizję. Przy odbiorze klient zażądał obniżki ceny do żenująco niskiego poziomu, na co się nie zgodziłem. Faktycznie więc transakcja nie doszła do skutku. Przelałem do allegro „frycowe” (tzw. opłatę za obsługę) i wystawiłem przedmiot ponownie. Przezornie zmieniłem opcję płatności na „odbiór osobisty – przedpłata”. I całe szczęście, bo kilka dni później ten sam gość ponownie rozpoczął procedurę zakupu. Ponieważ jednak nie chciał zrobić przelewu na moich warunkach, ogłoszenie automatycznie zaktywizowało się po pięciu dniach.

 

Innymi razem zgodziłem się na płatność gotówką przy odbiorze osobistym zamiast przelewem z góry. Umówiliśmy się w fastfoodzie. Kupujący schował przedmiot (bardzo drogi) do plecaka i po prostu chciał wyjść z lokalu. Kiedy poprosiłem o pieniądze, zacząć rżnąć głupa, że właśnie zrobił przelew na mój rachunek bankowy i że jutro będzie u mnie zaksięgowany. Musiałem użyć argumentu, którego tu nie opiszę, a którego skutkiem było oddanie przedmiotu przez „nieuczciwego kupującego”.            

 

Uważam, że lepiej dmuchać na zimne niż stosować z góry wobec wszystkich klientów zasadę domniemania niewinności.

oznacz moderatorów