anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie - zwrot "opłaty za obsługę transakcji" kupujący nie odzywa się po dokonaniu zakupu

dragan19
#2 Obserwator#

Witam.

Wystawiłem na Allegro Lokalnie konsolę Playstation 4 Pro za kwotę 1400zł. Jedyna opcja dostawy jaką udostępniłem to odbiór osobisty - ze względu na delikatną naturę sprzedawanego przedmiotu i chęci uniknięcia nieprzyjemności w razie uszkodzenia w transporcie.

Dziś rano ktoś dokonał zakupu. Po 3 godzinach zacząłem próbować skontaktować się z kupującym. Okazało się że kupującą jest kobieta o zagranicznym imieniu i nazwisku. Jednocześnie napisałem smsa, maila, oraz wiadomość przez czat allegro - w wiadomości tej poprosiłem o kontakt celem umówienia dnia i miejsca odbioru zakupionej rzeczy. Wykonałem również 5-6 prób połączeń pod podany numer telefonu... po wybraniu numeru słyszę informację "numer nie istnieje". Wygląda na to że kupujący posługuje się tzw "fake account"...

Ja nie mam pieniędzy (wybrano odbiór osobisty) a kupujący nie chce otrzymać przedmiotu...

allegro naliczyło mnie na kwotę 68,55zł + 1,99zł które zapłaciłem za promowanie = 70,54zł. W tej chwili stanęło na tym że dalej mam konsolę którą muszę ponownie wystawić na sprzedaż, kupującego z którym "nie istnieje" możliwość skontaktowania się i moje koszta w wysokości 70,54zł.

Czy obecnie osoby prywatne które rejestrują się bo bycia klientami/sprzedającymi na allegro są w ogóle jakoś weryfikowane? Jak zakładałem konto w 2005 roku musiałem wysłać skan dowodu i podać adres faktycznego zamieszkania....

Bardzo proszę moderatora/lub moderatorkę allegro o pokierowanie mnie co Ja, was stały użytkownik od 18 lat, o zawsze nieposzlakowanej opini/komentarzach mam zrobić teraz kiedy moja transakcja nie doszła do skutku a opłata została przez Was pobrana?.... Jak mam odzyskać tę opłatę jako strona pokrzywdzona?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz na[isac o zwrot, ale często proszą o dowód: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... najlepiej nie udostępniać tej formy dostawy płatności.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a nie posługiwała się czasami personaliami kate will?

oznacz moderatorów

dragan19
#2 Obserwator#

Tak....Dokładnie....Kate Will

"kate will, ul. Grabowskiego Antoniego 91, 00-519 Warszawa tel. 666 766 746  Benjaminemmas@outlook.com "

Oto wszystkie dane które otrzymałem od allegro po zakupie... z czego wszystkie prowadzą w ślepy zaułek.....e-mail, chat, nr telefonu, nawet adres to środek ulicy a nie jakiś budynek...

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Włącz wyszukiwarkę 

ta „pani” jest tu powszechnie znana 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@dragan19 Zmień na "odbiór osobisty po przedpłacie"

oznacz moderatorów

dragan19
#2 Obserwator#

Dziękuję za podpowiedź 👍

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dragan19 Cześć, w sprawie naliczonej opłaty napisz do nas tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

dragan19
#2 Obserwator#

Dziękuję za odp. Czy będę mógł liczyć na bezproblemowy zwrot opłat "za obsługę"?

Znalazłem post w którym mnóstwo osób zostało oszukanych przez tę fake osobę Kate Will.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszust-client-110318259-kate-w...

oznacz moderatorów

dragan19
#2 Obserwator#

Dziękuję za odp. Czy będę mógł liczyć na bezproblemowy zwrot opłat "za obsługę"?

Znalazłem post w którym mnóstwo osób zostało oszukanych przez tę fake osobę Kate Will.

"https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszust-client-110318259-kate-...

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dragan19 widzę, że już napisałeś do nas maila w tej sprawie. Proszę Cię zatem o chwilkę cierpliwości. Konto użytkownika, o którym mówisz, zostało już zablokowane. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@w_kiwi  @dragan19   Zostało zablokowane  jedno z bardzo wielu kont  tej osoby, tak należało napisać.. 😁

Czy ktoś się zastanawiał  kto tak naprawdę odnosi jakąś korzyść z takiego  "kupowania" ofert w aukcjach ?

Na pewno nie odnosi żadnej korzyść sławna Kate  bo poza generowaniem ruchu w sieci  nic więcej nie osiąga. No może jakieś dane, numery telefonów..  etc..

Kto więc korzysta?  Kto generuje te fikcyjne konta?  Kto zgadnie????

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nieeee 

chyba wiem do czego zmierzasz

ale tu chyba jakiś namolny user liczy na czyjaś nieuwagę i ze wyłudzi towar

oznacz moderatorów

ania1904
#2 Obserwator#

Mam dokładnie taki sam problem . Osoba która zakupiła to Norwood Lill , telefon nie istnieje. Prowizja to 190 zł . Oczywiście napisze do Allegro.

czy ktoś wie dlaczego tak robią. Blokują aukcje i narażają na koszty prowizji. 

oznacz moderatorów