anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro przed swoje wadliwe systemy zablokowało konto ze smartem za który zapłaciłem i nie chce go o

Col324
#2 Obserwator#

Allegro przed swoje wadliwe systemy zablokowało konto ze smartem za który zapłaciłem i nie chce go odblokować

Dzień dobry sprawa jest następująca:
Na allegro lokalnie wystawiłem dysk twardy o pojemności 2 tb który normalnie inni sprzedawcy również wystawiają. Mam kilka takich dysków a że są bardzo słabej jakości to ich nie potrzebuję. Dysk jest bardzo wolny ogólnie produkt jakości chińskiej i bez żadnej widocznej firmy. Te informacje podałem w opisie a i cena za dysk była bardzo niska. Napisałem że dysk w systemie pokazuje 2tb ale nie robiłem testów na pojemność bo dysk jest za wolny by to sprawdzić przez normalne kopiowanie a nie znam się na tym i nie wiem jak można by to inaczej sprawdzić. Bot allegro usunął aukcję z powodu "Przedmiotem Twojej oferty był nośnik pamięci, który w rzeczywistości nie posiadał zadeklarowanej pojemności".
Napisałem więc do supportu. Oczywiście od każdego z konsultantów otrzymałem inną odpowiedź. Najpierw była informacja że nie można zamieszczać takich informacji odnośnie pojemności bo może to wprowadzać w błąd - nie wiem w jaki sposób, przecięz jest to właśnie dokładne opisanie produktu, mógłbym po prostu zamieścić informację że dysk ma 2tb bo tak faktycznie pokazuje w systemie i nic więcej nie pisać. Ale ok jeżeli allegro woli by klienta wprowadzać w błąd by nie podawać jaka jest faktyczna pojemność to ich sprawa. Kolejna informacja od supportu była jednak taka że tych dysków w ogóle nie można wystawiać bo wg wiedzy allegro one nie posiadają odpowiedniej pojemności (to dlaczego inni sprzedawcy i to na oficjalnym firmowym allegro je wystawiają?). W porządku, nie chcą by wystawiać ten produkt to nie będę go wystawiał.

Na tym sprawa mogłaby się zakończyć.

Okazało się jednak że allegro blokuje mi automatycznie możliwość wystawienia jakiegokolwiek dysku jeżeli tylko w opisie albo tytule jest informacja o pojemności np słowo kluczowe "3 tb" a jeżeli już uda się aukcję wystawić to za chwilę jest automatyznie usuwana. Nie wiem czy to błąd na całym allegro czy jakieś sfokusowanie botów na moim koncie by odrazu wychwytywały takie słowa kluczowe. Napisałem do supportu że mają taki błąd a pani poprosiła mnie o zdjęcie aukcji - wystawiłem więc kolejną aukcję testową aukcję w kategorii dyski ale bez żadnego szczególnego opisu i z losowym zdjęciem czegokolwiek ale w tytule było słowo klucz 3tb. Zrobiłem screena dla konsultantki.
Bot zaraz oczywiście usunął aukcję. Pani obiecała zgłosić sprawę do dalszego zbadania. Od każdej takiej usuniętej aukcji dostawałem upomnienie. W międzyczasie wystawiłem aukcję z oryginalnym dyskiem toshiba, również o pojemności 2tb. Bot znowu usunął aukcję po kilku chwilach... Tak jak myślałem okazało się więć że allegro usuwa mi aukcję nieważne co jest zawarte w tytule czy opisie czy zdjęciu - jeżeli tylko jest jakakolwiek informacja o pojemności.
Tylko że automatycznie po kilku usuniętych tak aukcjach został mi zablokowany smart dla sprzedających.
Czyli - pomijając pierwotną aukcję - dostałem co najmniej 2 upomnienia za aukcję testową którą wystawiłem na prośbę konsultantki i za aukcję z oryginalnym dyskiem toshiba... Nikt tych aukcji nie usuwał ręcznie i nie sprawdzał tylko zostały po kilku sekundach usunięte przez bota który wychwycił rzekome "Przedmiotem Twojej oferty był nośnik pamięci, który w rzeczywistości nie posiadał zadeklarowanej pojemności". Żenująco śmieszne jest dodatkowo to że te same dyski są normalnie wystawiane przez chińskich sprzedawców na allegro w ilościach hurtowych - i nikt nie ma z tym problemu.

Do supportu pisałem z dokładnym wyjaśnieniem sprawy kilkukrotnie, dostali dokładne wyjaśnienie w czym tkwi problem z linkami do aukcji które nie łamały regulaminu w żaden sposób (jak ten z dyskiem toshiba) a zostawały usunięte automatycznie odrazu przez bota - mimo to otrzymałem standardową odpowiedź że allegro podtrzymuje swoją decyzję i smarta mi nie odblokują...
Skandalem jest również to że od tygodnia byłem przerzucany między konsultantami którzy nie potrafili rozwiązać sprawy choć sam ich naprowadziłem na rozwiązanie a od jednej osoby z supportu dostawałem inną informację niż od drugiej.

Podsumowując allegro przez zepsutego bota okradło mnie ze smarta a sprawy przez tydzień nikt rozwiązać nie chce.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Col324
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Col324 Cześć. Przykro mi, że jesteś niezadowolona, ale wyjaśnienie otrzymałaś już mejlowo. Według naszej weryfikacji dysk nie ma takiej pojemności i nie może go wystawiać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Czy Pani przeczytała post czy przekleiła odpowiedź z jakiegoś gotowca?

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

To jak olewacie klienta nawet nie czytając tego co ma on do opisania tylko wklejacie formułkę jest żenujące

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dysk

2 terabajty czy 2 terabity?

 

wiesz co ci grozi jak potencjalny Kupujący zgłosi oszustwo?

podziękuj allegro za ochronę przed konsekwencjami prawnymi

jakie by mogły Cię spotkać

doskonale wiesz, że towar jest trefny ale nie piszesz o tym w ofercie

(art 286 K.K)

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Gdybyś przeczytał post wiedziałbyś żę nie chodzi o to że usuneli aukcje z tym dyskiem tylko o to że robi to automatycznie bot który po prostu wyłapuje słowa kluczowe. Jezeli allegro zabrania sprzedaży tego modelu to ok, niech to napiszą i nie będę ich wystawiał (choć inne konta normalnie go masowo wystawiają). Ale dzięki ich super systemom usuwają mi również aukcje z dyskami znanych firm jak toshiba. Tego również nie wolno sprzedawać na allegro??

Tak w ogóle to ciekawe - chińskie konta sprzedają takie dyski masowo i jest ok, w opisie reklamując jako super przenośny pojemny szybki dysk i allegro ma to gdzieś.
Jeżeli ktoś wystawi prywatnie kilka sztuk rzetelnie opisując jak słaby jest to produkt (i sprzedając w cenie najtaśzego pendrive dodatkowo) to już allegro ma problem... A raczej ich zepsute automaty.

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Total commander pokazuje 2000 gb

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Col324 Pokazywać może nawet 100000000 GB ale pytanie brzmi jaką ma realną pojemność?

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Nie wiem dlatego napisałem to w opisie że nie znam realnej pojemności bo dysk jest za wolny żeby to sprawdzić. A gdybym nic nie napisał to mógłbym bez problemu aukcję wystawić... Tematem dyskusji jest to że nie mogę wystawić nawet nowego dysku toshiba jeżeli będzie fraza 2tb czy podobna bo bot aukcję usuwa a support odpisuje formułką.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A inne przedmioty da się wystawić?

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Tak inne normalnie. Ale jak wystawiłem właśnie toshibe 2tb to bot też usunął aukcję a support olewa sprawę

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Co ciekawe w tytule nie musiało być nic o pojemności - w tytule było tylko że dysk jest 3.0 a w opisie informacja że system pokazuje 2tb ale nie wiem jaka jest faktyczna pojemność. A bot i tak aukcję usuwał.

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Smiech na sali wystawiłem aukcję z tym dyskiem:
https://allegro.pl/oferta/dysk-przenosny-hdd-toshiba-canvio-2tb-usb-3-0-10841886814
W opisie informacja o pojemności 2tb i wersji usb (3.0).
Zdjęcie ze strony producenta więc dokładnie widać logo że jest to dysk toshiba. Bot i tak usunął aukcję po kilki chwilach a za to dostałem blokadę smart. Co odpisuje każdy konsultant?
"
Zgodnie z naszą wiedzą te dyski nie posiadają deklarowanej pojemności. Sprzedaż tych dysków jest niemożliwa.
"

Także uważajcie jak macie toshibe na sprzedaż bo okradną was ze smarta. Żenada

oznacz moderatorów

-Quantic-
#8 Zapaleniec#

Dlaczego Allegro nie usuwa tych aukcji i nie blokuje innym firmom sprzedaży, którzy oferują te trefne towary? Już tu był jakiś czas temu temat o tego typu dyskach. To chińskie podróby.

Z linku powyżej, który wstawił Col324, kilka negatywnych opinii klientów:

" Podróbka w środku jest pendrive z ciężarkiem"

"Wyróżnia się tym, że nie jest tym, czym miał być. Miał mieć pojemność 2Tb, a przyjął maksymalnie 70Gb. Owszem, pokazuje, że można kopiować dalej - z kłopotami - ale później się okazuje, że nie ma na nim danych przekopiowanych powyżej 70Gb. Totalna pomyłka. NIE KUPOWAĆ!!!!"

"Po zapełnieniu ok. 10% pojemności dysk zaczął się w przypadkowych momentach wyłączać, podczas kopiowania plików. Po odłączeniu i podłączeniu znowu działa i w przypadkowych momentach zaczyna stukać albo wyłącza się."

"Nie kupujcie tego... w środku dysk MQ04UBD200, który nie ma normalnego złącza SATA."

"Niestety dysk, który do mnie dotarł, to nie Toshiba, tylko podróbka."

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

To akurat chyba jakiś problem ze źle połączonym produktem, to nie moja aukcja ale to normalne dyski toshiba to jest renomowana firma a nie jakis chiński noname

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Dzień dobry piszę z pytaniem - czy na allegro dozwolone jest wystawienie dysku twardego

Toshiba Canvio Basics - 2 TB usb 3.0 o numerze ean 4260557510025 czy produkt ten jest na liście produktów zabronionych? Dziękuję @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Col324 A od kiedy jest zabronione wystawianie dysków twardych? > czy ten dysk jest wybuchowy (nafaszerowany trotylem)? > a może żrący?🤣

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

No właśnie nie wiem ponieważ wystawiłem ten dysk i aukcja została usunięta. Support po kilku dniach przepychanek odpisał że "Zgodnie z naszą wiedzą te dyski nie posiadają deklarowanej pojemności. Sprzedaż tych dysków jest niemożliwa. "

oznacz moderatorów

Col324
#2 Obserwator#

Dlatego chciałbym otrzymać oficjalne stanowisko czy ten model można wystawiać czy nie?

oznacz moderatorów