anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędny rachunek bankowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
skrzyst
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, błagam o pomoc.
Wystawiłem przedmiot na sprzedaż na Allegro Lokalnie z odbiorem osobistym. Na prośbę kupującego dałem opcję "Kup Teraz". Kupujący dokonał zakupu. Niestety, zupełnie nie miałem pojęcia, że wypłata środków następuje automatycznie (nigdy nie sprzedawałem nic na Allegro Lokalnie). Problem w tym, że na allegro miałem wpisany stary numer konta, a więc - krótko mówiąc - pieniądze do mnie nie dotarły, lecz poszły na złe konto.
Co w takiej sytuacji? Jak to odkręcić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
pecela
#16 Inspirator#

@skrzyst

Pytanie czy tamto konto nadal iistnieje. Jak tak, to po prostu przelej je na obecny rachunek. 

Natomiast jak rachunek został zamknięty, to bank odbije przelew i pieniążki wrócą na twoje konto w Allegro. 

oznacz moderatorów
skrzyst
#7 Wielbiciel#

@peceladzięki za odpowiedź.
Tamto konto zostało przeze mnie zamknięte niecałe 3 lata temu.

Teraz pytanie - gdzie konkretnie wrócą te pieniądze? Do kupującego? Czy na moje konto allegro lokalnie? I jak długo może to trwać?

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

To wrócą na twoje saldo w Allegro Finanse. Będziesz mógł zmienić nr konta i zlecić ponownie wypłatę.

A i wypłata nie jest automatyczna musiałeś to kiedyś ustawić. 

oznacz moderatorów
skrzyst
#7 Wielbiciel#

@pecela Dzięki za odpowiedź. Za żadne skarby nigdy nie ustawiałem automatycznej wypłaty, pierwszy raz coś na allegro lokalnie sprzedałem.
W każdym razie, skoro środki wrócą na moje saldo, a nie do kupującego, to znaczy, że mogę bez ryzyka wysłać do niego towar? Nie chciałbym zostać bez niczego.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@skrzyst Cześć. 🙂 Środki za sprzedaż na Allegro Lokalnie z 14.04.2024 są na Twoim saldzie w PayU, wypłata na stare konto została anulowana. Masz ustawione wypłaty automatyczne od 20 złotych. Teraz musisz aktywować swoje konto do wypłat i zlecić przelew weryfikacyjny z aktualnego rachunku. 

A zamówienie możesz już wysłać do klienta, jest opłacone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
skrzyst
#7 Wielbiciel#

@ko_alka dziękuję bardzo za odpowiedź!
Niestety, problem jest nieco głębszy. Konto allegro z którego korzystam ma już chyba z 18 lat, zostało założone przez mojego ojca, który jednorazowo chciał coś kupić na allegro. Nie miał wtedy swojego adresu mailowego, więc skorzystaliśmy z mojego. W każdym razie, konto allegro "przejąłem" ja, ponieważ mnie się przydało do zakupów, a tata z niego nie korzystał. Oczywiście wszystko z jego świadomością i zgodą.
Do rzeczy - wczoraj zmieniłem rachunek bankowy oraz adres, ale nie mogłem zmienić imienia i nazwiska. Rachunek jest już w trakcie weryfikacji ale obawiam się, że jej nie przejdzie z uwagi na powyższe. Co w takiej sytuacji?
Czy jeśli rachunek nie przejdzie weryfikacji, to mogę ponownie zmienić dane rachunku, tym razem wpisując numer konta mojego taty? I wtedy, przy drugim podejściu - po udanej weryfikacji - będę mógł wypłacić pieniądze na konto taty?
Chodzi o to, że nie wiem, czy mogę już wysłać towar do sprzedającego, bo boję się, że allegro cofnie środki do niego i wtedy on będzie miał kasę i sprzęt, a ja - nic. 😛

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@skrzyst Sytuacja, którą opisujesz, jest niezgodna z naszym Regulaminem. Nie można udostępniać nikomu swojego konta, nawet za obopólną zgodą. Przelew weryfikacyjny musi zostać zlecony z konta bankowego właściciela na Allegro. Wszystkie dane muszą się zgadzać, imiona na przelewie i na koncie Allegro nie mogą się różnić. Niezgodność danych spowoduje odrzucenie weryfikacji. 

Przelew zleć z konta taty i na to konto zostaną wypłacone środki ze sprzedaży. Załóż też własne konto na Allegro, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
skrzyst
#7 Wielbiciel#

@ko_alka  wszystko jasne, dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów