anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie konta

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Od jakiegoś czasu mam konto na allegro chciałem sprzedawać wystawiać przedmioty i blokujecie mi konto w celu bezpieczeństwa wymaganie dodatkowych weryfikacji czyli zdjęcie dowodu zdjęcia przedmiotu z dowodem dwa razy już wysłałem to co wymagaloscie nawet do ogłoszeń załączam rachunki z sklepów a wy nadal blokujecie walka 3 dni wczoraj konto odblokowanie dzisiaj znowu zablokowane mam już dosyć po 1 jeżeli wam nie wystarcza rachunek że sklepu i dowód osobisty którego nie macie prawa zadać to co was zadowoli ,dla mnie to paranoja jeżeli się boicie albo mnie o coś posadzacie to zgłosić mnie do odpowiednich organów ja mam zamiar nagłośnić tą sprawę w Social mediach 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

LEW433
#21 Demiurg#

Wszytko powinno być na mailu, ale zawsze dopytać można: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  albo możesz pisać przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Mail ten sam cO za 1 blokada

Mam dosyć to kpina

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zenekus rozumiem Twoje zdenerwowanie jednak kwestię blokady można wyjaśniać jedynie z działem bezpieczeństwa. Widzę, że pisałeś już z nami. Bardzo proszę poczekaj na odpowiedź w sprawie numer 20390512. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Pisze z wami już od kilku dni a wy traktujące mnie jak śmiecia mimo mojego wieku co macie w dokumencie w weryfikacji konta ale widzę na różnych stronach że więcej ludzi ma ten problem i nikt nie chce wam wysyłać zdjęć dowodu tylko ja byłem taki głupi

 

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź allegro aż żal skkierowałem sprawę donodpowiednichburzedow elektronicznych wymuszają delikatne dane mam dosyć 

Dzień dobry,

Przesłane przez Pana załączniki nie potwierdzają, że posiada Pan u siebie oferowany towar. Proszę raz jeszcze o przesłanie zdjęć wykonanych zgodnie z instrukcją przesłaną wcześniej.

Pozdrawiam
//Marcin
Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

 

Dostałem ciekawostek od pewnego prawnika ,ja już wysłałem do was 3 razy takie dokumenty nawet selfie z twarzą trzymając obok dowód ,nie macie prawa tego rządac,po 2 stwierdzacie że przedmioty które wystawiam mimo rachunków nie są w moim posiadaniu czyli odrazu stawianie mnie na jakiejś pozycji oszusta co jest pomówieniem ,mimo co też mam zamiar zgłosić  najpierw sprawdzę w ukiok

12 lipca 2019 r. sporządzenie kopii dowodu tożsamości, w tym kserokopii lub wydruków, będzie zagrożone karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

sprawę zgłosiłem do Uokik  w celu sprawdzenia poprawności regulaminu 

Oraz sprawa zgłoszona do urzędu ochrony danych osobowych  może w końcu ktoś się weźmie za to 

oznacz moderatorów

Client:43249400
#1 Nowicjusz#

Mam dokładnie ten sam problem. Klient dostał towar, ja mam zablokowane konto i brak dostępu do wypłat. 4 dzień zablokowany. Proszę prześlij mi gdzie zgłosić nadużycie( też zdjęcia dowodu itd.)

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Urząd ochrony klienta i konsumenta musisz wysłać wiadomość na stronie znajdziesz maila 

Urząd ochrony danych osobowych infolinia działa od 10 do 14 ale zawsze możesz zadzwonić na numery wskazane u nich na stronie  ja tym razem nie odpuszczę 3 razy im wysłałem jeżeli dla nich rachunek zakupionego towaru to nic to może jak analiza kary to będzie ok dla nich a w urzędzie uokik powiedzieli że sprawa nie jest im obca 

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Proszę mi wskazać co oznacza ten podpunkt  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

oznacz moderatorów

esabrina
#8 Zapaleniec#

Miałam taki problem dosłownie kilka godzin po rozpoczęciu sprzedaży na Allegro(miało to miejsce miesiąc temu). Dostałam dofinansowanie na rozpoczęcie działalności i kupiłam towary do odsprzedaży. Pierwsze zamówienie na kwotę powyżej 3 tysięcy i konto od razu zawieszone. Musiałam robić zdjęcia selfie z dowodem na tle towarów - zrobiłam takie, a Allegro czepiało się że zmniejszyłam rozdzielczośc (musiałam to zrobić bo pliki są przyjmowane tylko do 3mb) strasznie to podcina skrzydła na samym początku. Byłam już weryfikowana chyba na każdy możliwy sposób, przez Allegro, przez PayU, przez Przelewy24, zaczynam się czuć jak intruz a nie sprzedawca 🤔

Co do weryfikacji zajęła kilka dni w moim przypadku.

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Ja im 3 razy wysłałem zdjęcia, ale sprawa przekazałem do uokik oraz do urzędu ochrony danych poza tym mają się odnieść do punktu który mi przysłali i opisać do on oznacza w ja właśnie pisze oficjalną skargę do urzędu tak jak mnie pokierowano bo nigdzie nie ma zapisu że będę musiał każde ogłoszenie które chce wystawić weryfikować w ten sposób i jest to nie prawidłowe wykonanie usługi 

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

PANOWIE I PANIE PROSZE CZYTAJCIE REGULAMIN I NIE BOJCIE SIE PISAC JA WLASNIE PRZECZYTALEM TE ODNOSNIKI NIBYBDO DODATKOWEJ WERYFIKACJI NIGDZIE NIE MA WZMIANKI O DODATKOWYM FOTOGRAFOWANIU PRZEDMIOTOW A TYLKO JEST O PRZESLANIU DODATKOWYCH DOKUMENTOW I TUTAJ MOJA ODPOWIEDŹ  DO ALLEGRO BO PUNKT 2.12 JASNO MOWI ZE CHODZI O NIEUZASADNIONE PRZEJECIE KO TA I BEZPIECZENSTWO TRANSAKCJI 

 

DOBRZE TO ZACZYNAM ZABAWWE W WASZA GRE A WIEC ODNOSNIK  

2.12 

2.12.

W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Allegro.pl uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Allegro.pl może:

GDZIE TU UZASADNIENIE O   WYSTAWIANYM PRZEDMIOCIE ,to po raz po 22 jakie nieuzassadnione przejecie konta jak przesylalwm dowod osobisty to po 2 

DALEJ IDAC PUNKT 2.1 I 2.3 


2.1.

Użytkownikami mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, ale mogące we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Użytkownikami mogą być osoby, które ukończyły 13 rok życia, ale nie ukończyły 18 lat w zakresie, w jakim mogą nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa i z zastrzeżeniem zasad dla nich przewidzianych (Konto Junior), których treść stanowi Załącznik nr 6 do Regulaminu. . Jeżeli przepisy krajowe przewidują uzyskanie pełnoletności lub ograniczonej zdolności do czynności prawnych w innym wieku, w tym zakresie stosuje się przepisy krajowe.

MAM SPELNIONE WSZYSTKO POWYŻSZE

PUNKT 2.3

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne lub jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 2.1, dokonują Rejestracji za pomocą odpowiedniego formularza rejestracyjnego poprzez podanie wyszczególnionych w nim danych. Następnie podmioty te przesyłają do Allegro.pl kopię dokumentów potwierdzających przedmiotowe dane o prowadzonej działalności gospodarczej. Obowiązek przesłania kopii tych dokumentów nie dotyczy Użytkowników, których przedsiębiorstwo ma siedzibę w Polsce i którzy w ramach Rejestracji dokonali aktywacji Konta poprzez szybką wpłatę on-line bądź wpłatę przelewem tradycyjnym lub innym przelewem elektronicznym z rachunku należącego do podmiotu dokonującego Rejestracji. W imieniu podmiotów, wymienionych w zdaniu pierwszym niniejszego artykułu, czynności, o których mowa powyżej, dokonać może osoba, która posiada stosowne umocowanie.

Allegro.pl zastrzega sobie możliwość żądania przesłania dodatkowych oświadczeń oraz dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej przez podmioty, mające siedzibę, zarejestrowaną działalność lub rzeczywiste miejsce prowadzenia działalności gospodarczej poza terytorium Polski. W przypadku, w którym dokumenty, o których mowa w zdaniu poprzednim sporządzone są w języku obcym innym niż polski - także tłumaczeń na język angielski. Informację w zakresie dodatkowych dokumentów, które podmioty wskazane w zdaniu poprzednim zobowiązane będą przesłać, zawarte będą w wiadomości e-mail przesłanej przez Allegro po wypełnieniu przez Użytkownika formularza rejestracyjnego.

NIE MAM DZIALANOSCI NIE PROWASZE NIC POZA KRAJEM TOTALNIE NIE DOTYCZY MNIE 

IDAC DALEJ 

 Kontynuacja 2.12

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,

b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,

d. zastosować mechanizmy lub narzędzia blokujące działanie botów lub innych narzędzi informatycznych lub programistycznych, o których mowa w art. 10.11.

Po ustaniu wyżej wskazanych okoliczności, Allegro.pl zniesie przedmiotowe ograniczenia zastosowane wobec Użytkownika.

GDZIE TU W REGULAMINIE JEST NAPISANE ABY FOTOGRAFOWAC PRZEDMIOTY DO WERYFIKACJI JA WIDZE DOKUMENTY CO JUZ PRZEDSTAWIALEM DOWOD OSOBISTY Z SELFII TWARZY 

 

oznacz moderatorów

esabrina
#8 Zapaleniec#

Czy ja dobrze rozumiem, nie przesłałeś zdjęć tych przedmiotów do wysyłki, jedynie paragony czy jakieś faktury, dowód osobisty i swoje selfie? Im bardziej będziesz szedł w zaparte, to niestety z nimi nie wygrasz i jeśli wysyłasz wciąż to samo bez zdjęć tych towarów, to dla Allegro będzie jeszcze bardziej wyglądało jak oszustwo. Wiem, że ich regulamin jest fatalny, sprzedawca jest traktowany jak intruz, ale jeśli naprawdę masz te towary, to dlaczego dla świętego spokoju nie wyślesz wszystkiego zgodnie z instrukcją? Człowiek nie wygra z korporacją i musimy się z tym pogodzić, choć ciężko to przychodzi.

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Właśnie wysłałem zdjęcia sprzedawanego towaru wraz z selfie oraz dowodem osobistym ,ale wyyystawilem kolejna aukcję z nowy przedmiotem i znowu mnie zablokowali wymagające znowu tego samego na co ja już mówię stanowcze nie co ogłoszenie będą mnie teraz blokować to i już prawie 5 dni  trwa ,dlaczego teraz admini nie odpisze bo wiedzą że nie mają prawa tego rządac 

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Odpowoedz od allegro już  sami zamieniają wersję teraz twierdzą że nie przesłałem wymaganych dokumentów wcześniej chcieli zdjęcia

Prawda że to dziwne 

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


Zgodnie z przytoczonym przez Pana fragmentem art. 2.12. Regulaminu:
"(...) w przypadku powzięcia przez Allegro.pl uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji(...) Allegro.pl może:
(...)
c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,
(...)"

Z powodu braku wymaganych dokumentów konto pozostanie zawieszone ze względów bezpieczeństwa Serwisu.
Dalsze wiadomości, które nie wniosą nic do sprawy pozwolę sobie pozostawić bez odpowiedzi.

Pozdrawiam
//Urszula
Dział Bezpieczeństwa
Zespół Allegro

 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Dlaczego nie wystawisz przedmiotów na innym portalu? Tam też się sprzedaje i nie trzeba wysyłać żadnych zdjęć.

oznacz moderatorów

Zenekus
#8 Zapaleniec#

Też tak zrobię, jednak nie odpuszczę im takiego traktowania poza tym działam o oparciu urzędu ochrony danych napisałem  to kazano mi napisać a konkretnej odpowiedzi nie dostałem 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Zenekus Dokumentem jest również fotografia, która ma świadczyć o tym, że jesteś w posiadaniu oferowanego towaru. Przesłane przez Ciebie załączniki nie potwierdzają, że rzeczywiście posiadasz u siebie oferowany towar.

Rozumiem, że nie jest to dla Ciebie komfortowa sytuacja, ale zależy nam na bezpieczeństwie kupujących - dlatego prześlij nam zdjęcia wykonane zgodnie z instrukcją, a Twoje konto zostanie odblokowane. 

Weryfikacja jest zgodna z Regulaminem naszego Serwisu (art. 2.12.):

W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Allegro.pl uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Allegro.pl może:
a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,
b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,
c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika,
d. zastosować mechanizmy lub narzędzia blokujące działanie botów lub innych narzędzi informatycznych lub programistycznych, o których mowa w art. 10.11.
Po ustaniu wyżej wskazanych okoliczności, Allegro.pl zniesie przedmiotowe ograniczenia zastosowane wobec Użytkownika.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów