anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak elementow w przedmiocie

misia9791
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem. Sprzedałam grę przez allegro lokalne. Nową. Kupujący napisał do mnie, że brakuje pionków w grze, o czym nie miałam pojęcia. Przeprosiłam i zaproponowałam obniżenie kwoty o 10 zł, na co Pani się nie zgodziła. Gra kosztowała 25 zł. Chcę ją oddać. Na co ja, że oddam jej całe 25 zł, nie kalkuluje mi się płacenie za przesyłkę. Ale tutaj mam wątpliwości, z mojej strony nie było celowym działaniem wprowadzenia w błąd kupująca, chodzi o brak pionków. Czy aby na pewno to ja muszę płacić za przesyłkę? Zaproponowałam kobiecie, że może ja wystawić na allegro lokalne, ja ją kupie, wszysycy będą zadowoleni... Allegro odpisalam w sporze, że mamy się dogadać co do przesyłki, ale kupująca się znowu nie zgodziła. Macie jaka radę??? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Pani zgłasza reklamację i ty musisz ją rozpatrzyć, uznać albo nie. Jeżeli pani nie chce się zgodzić na zaproponowane warunki (obniżenie ceny) możesz naprawić przedmiot (dosłać pionki). Po uznaniu reklamacji, tak ty pokrywasz koszty przesyłki.

oznacz moderatorów

misia9791
#7 Wielbiciel#

Problem jest to, że kupiłam grę na wyprzedaży w biedrze 😉 i fizycznie nie mam tych pionków. Nawet nie zauważyłam ich braków. Czy można domagać się zwrotu gry w takiej samej formie jaką wysłałam? Allegro lokalne, darmowa wysyłka? Kupujące na to też się nie zgadza.... Ostatnie pytanie, jeśli nie dogadam się z tą kobietą, jakie konsekwencję mogą mnie czekać? 

oznacz moderatorów

misia9791
#7 Wielbiciel#

Czyli nie muszę uznać reklamacji, tym bardziej, że sama nie byłam świadomość braków. Jest to słaba akcja, nie jestem tego typu człowiekiem, wolę oddać kasę i mieć problem z głowy, ale kupująca jest na wszystko na nie. Patowa sytuacja. Mehta mnie to już męczy 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz uznać reklamacji, ale kupujący może się odwołać, może także złożyć wniosek do POK (poczytaj), allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, wówczas allegro może żądać zwrotu kasy od ciebie ale i także zablokować ci konto.https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jakie-konsekwencje-moze-poniesc-s...

oznacz moderatorów

misia9791
#7 Wielbiciel#

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Kompletnie nie rozumiem dlaczego kupująca nie chce się zgodzić nawet na zwrot pełnej kwoty za grę, do tego pozostawienia już jej sobie. W ogóle nie można się z nią dogadać. Ale dobrze wiedzieć, że to ja muszę uznać reklamację, a nie allegro. Co do blokady konta, rozumiem, że chodzi o allegro lokalne? Bo nie zamierzam już tam niczego sprzedawać.... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@misia9791 przykro mi, że doszło do takiej sytuacji, jednak zasady reklamacji wynikają z przepisów Kodeksu Cywilnego. Nawet będąc osobą prywatną odpowiadasz za sprzedawany towar i jego zgodność z opisem, a jeśli gra jest oznaczona jako "nowa" to powinna zawierać wszystkie elementy.
W przypadku reklamacji kupujący może odesłać przedmiot na swój koszt, ale sprzedający po uznaniu reklamacji, powinien zwrócić kupującemu cały koszt - towaru oraz wysyłki. 
Jako sprzedająca możesz odrzucić reklamację, ale powinnaś to merytorycznie i rzetelnie uargumentować, a w tym wypadku moim zdaniem sprawa jest jasna i nie ma powodu, żeby reklamację odrzucić. Jeśli ją odrzucisz, a kupująca wystąpi o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących Twoje konto na Allegro może zostać zablokowane (ograniczenia będą dotyczyły zarówno Allegro Lokalnie jak i Allegro).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów