anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu allegro wymaga weryfikacji Allegro Finanse ?

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czemu wymagacie weryfikacji przelewem czy dowodu od osób okazjonalnie sprzedających ( 1 - 5 produktów rocznie ) inny portal który kiedyś należał do grupy allegro, przy sprzedaży okazjonalnej nie wymaga nic prócz podania danych do przelewu 😉 PayU weryfikację przeprowadza dopiero jak wartość transakcji przekracza 3000 zł lub łączna sprzedaż przekroczy 30 000 zł lub w przypadku podejrzenia że pierze brudne pieniądze. Wychodzi że u Was każdy to oszust piorący brudne pieniądze 😄

Pomyślcie nad zmianą polityki bo stracicie okazjonalnych sprzedawców z Lokalnie 😞

Wesołych Świąt 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 wymaganie weryfikacji przy aktywacji wypłat z Allegro Finanse ma służyć bezpieczeństwu transakcji na Allegro. Operator płatności musi mieć pewność, że środki są przelewane na konto osoby, która jest właścicielem konta Allegro. Zgodnie z ustawą operator pozwala na wypłaty wyłącznie na dane osoby, na którą zostało założone konto Allegro.
Nie ma znaczenia ile transakcji jest wykonywanych, ani jakie zasady obowiązują na innych portalach.  

Wesołych Świąt! 😊

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  wiec czy nie wystarczyłoby aby dane własciciela konta Allegro oraz podanego konta bankowego były identyczne? Dane użytkownika - podaje użytkownik, dane rachunku - potwierdza bank. Wiec w tej sytuacji dodatkowa weryfikacja i przesylanie dokumentów ze zdjęciem i wrażliwymi danymi zdaje sie byc po prostu prowokowaniem niebezpieczeństwa.

Wiemy że były już wycieki danych z allegro poza tym bywają zawirusowane komputery użykowników ( o czym nawet nie wiedzą) czy zhakowane skrzynki pocztowe. 

Sami wiecie jak często są przejmowane konta allegro przez różne osoby.

W tej sytuacji jeśłi konto użytkownika i weryfikacje konta przez bank byłyby identyczne dodatkowe skanowanie i wysyłanie wrażliwych dokumentów to raczej prowokowanie ryzyka niż zabezpieczenie.

Ja osobiśccie mimo programów antywirusowych staram sie nie wprawadzać do komputera oraz skrzynek pocztowych żadnych wrażliwych dokumentów. Niemniej od czasu do czasu wlasnie z powodu weryfikacji jestem zmuszony to zrobić. Gdzie moim zdaniem powstałe ryzyko jest większe niż potencjalny zysk z takiej weryfikacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika tyle że tydzień temu wlazłem z ciekawości na portal O.. wiesz o którym mówię, wystawiłem kilka ofert, podałem dane do przelewu ( operator PayU ) i normalnie przychodzą mi przelewy na konto, nawet nie musiałem przelewu robić !!! już nie wspomnę o dowodzie 🙂 a w regulaminie jest taki zapis i kwoty jak wyżej 🙂 

Nie mówię o firmach bo ja mam u nich konto zweryfikowane, w dwóch sklepach płatności jak wchodziłem na nową platformę podałem im login konta i było po weryfikacji 😄 Bardziej mi chodzi o osoby sprzedające kilka produktów rocznie a czasem jedne raz a potem zamykają konta i kombinują jak wypłacić, jak widzisz to nie operator wymaga tylko Wy 😞

A narażacie ich na utratę danych, bo taki sporadyczny sprzedający, jak widzisz po postach nie ogarnia nawet jak ma wypłacić, potem skanuje dowód wrzuca go na kompa gdzie ma wirusa, wysyła przez nie zabezpieczone łącza itp. 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

My tu możemy podnosić ten "problem" i słusznie, ale moderacja jest za mała żeby coś zmienić.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika konkretnie który artykuł ustawy o tym mówi o wymogu weryfikacji? Bo patrzę i nie widzę.

oznacz moderatorów