anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
441 ODPOWIEDZI 441

annapiano
#7 Wielbiciel#

Nie mogę znaleźć tej opcji potwierdzenia numeru konta do wypłat ani zakładki Środki i historia operacji. Gdzie mam tego szukać? 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Allegro-sprzedaż-środki i historia operacji- zmień ustawienia wypłat. Czyli pod tym linkiem co dałam ale wiadomo linkom lepiej nie wierzyć to podaję też normalną drogę, haha. Ustawienie konta zajmuje 3-5 dni i tylko na nie potem środki od klientów będą wysyłane. Przelewy24 obecnie mogą się grzebać z płatnościami, bo im roboty przybyło  a ludzi do roboty raczej nie także tym bardziej lepiej zrobić to wcześniej, bo inaczej po sprzedaży trzeba czekać.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety nie każdy jest tak bystry jak Ty . To próba oskubania Twojego konta . 

oznacz moderatorów

Client:46716714
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziś wystawiłem na sprzedaż przedmiot i po chwili niby się sprzedał. Dostałem z nr telefonu allegro sms z linkiem i tam trzeba było wprowadzić dane bankowe do sfinalizowania transakcji.z tego samego nr dostawałem również sms aktywacyjne do logowania bo zapomniałem haseł. Po p odanou danych bankowych wyskoczyło mi po ponownym wejściu w link z sms że połączenie nie jest bezpieczne 

Screenshot_2023-06-13-13-23-37-478_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-06-13-13-23-28-035_com.google.android.apps.messaging.jpg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46716714 to wałek, właśnie tracisz kasę z konta 😞 zmieniaj dane do logowania i przeskanuj urządzenie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:46716714
#7 Wielbiciel#

No dobra ale z nr allegro takie SMS? Z tego samego co kody aktywacyjne z których dziś korzystałem żeby zalogować się do allegro?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46716714 przykro mi, ale to nie jest wiadomość od nas. Nie klikaj proszę w podejrzane linki i nigdy nie podawaj danych do logowania do banku. Niestety osoby o nieuczciwych zamiarach mają obecnie możliwość zhakowania każdego numeru, dlatego nawet jeśli wiadomość pochodzi "od Allegro", ale zawiera dziwny link lub jesteś proszony o podanie wrażliwych danych to nie rób tego proszę i zachowaj ostrożność. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:54256553
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2023-06-13-14-07-30-827_com.android.mms.jpg

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak to jest, że dostałem dziwny link z numeru allegro. Po jego otwarciu widnieje sprzedaż jako zatwierdzona, jednak w aplikacji produkt nadal wystawiony. Aż się odechciewa cokolwiek sprzedawać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:54256553 przykro mi, nie jest to wiadomość od nas. Obecnie hakerzy mają możliwość włamania się i przesyłania wiadomości ze zweryfikowanych numerów, dlatego nawet jeśli sms jest "od nas", ale zawiera podejrzany link lub jesteś proszony o podanie wrażliwych danych, to zachowaj ostrożność. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mati_k132
#1 Nowicjusz#

Dziś miałem ta samą sytuację co u Pana wyżej. 

Nie dajcie się nabrać. Musiałem zablokować konto. Na szczęście w porę mi się udało.

oznacz moderatorów

gaos33
#7 Wielbiciel#

Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: [edycja]

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gaos33 to nie od allegro, tylko podszywają się !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gaos33
#7 Wielbiciel#

i z numeru od allegro takie smsy? to chyba nie ma ktokolwiek dostępu ich numeru by pisac sms?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gaos33 allegro nie ma z tym nic wspólnego !!!

Poczytaj w necie jak działa Spoofing telefoniczny to podszywanie się pod dowolny numer lub nazwę kontaktu w telefonie.

Nie podawaj w ogłoszeniach swojego numeru telefonu to nie będzie nic takiego przychodzić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gaos33
#7 Wielbiciel#

i zgłaszać do allegro? gdzie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gaos33 niestety obecnie osoby o nieuczciwych zamiarach mogą podszywać się pod dowolny, nawet zweryfikowany numer. Dlatego nie klikaj proszę w podejrzane linki i nigdy nie podawaj wrażliwych danych. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewaa202
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry wczoraj wystawiłam na aukcji Klocki Lego dziś dostałam taką oto informację

IMG_9702.png

 po czym miałam wybrać bank w którym nam konto oraz wszystkie dane karty

IMG_9701.png

IMG_9703.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @ewaa202! To nie jest wiadomość od nas. Nie podawaj proszę nigdy swoich wrażliwych danych w takich formularzach. Po sprzedaży na Allegro Lokalnie otrzymasz od nas wiadomość e-mail, a środki od kupującego będą w tej zakładce. 
Dla bezpieczeństwa, przeskanuj prosze swoje urządzanie programie antywirusowym i antyszpiegowskim i zmień hasła, szczególnie te do bankowości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PANOWSKLEP
#8 Zapaleniec#

Cześć ludzie PANOWSKLEP_1-1687902120733.pngChcę cię ostrzec(  Ukradli wszystkie pieniądze z mojego konta bankowego. 
Wyglądało to tak:

 

11223344

- Później wysłali mi zwodniczy link:

5.jpeg6.jpeg

Potwierdziłem 

PANOWSKLEP_2-1687902255332.png

i - 3600zl z mojego konta(

Skontaktowałem się z policją, działem bezpieczeństwa i bankiem. Uważnie obserwuj linki... Jestem w szoku( Zostałem z zerem(((

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@PANOWSKLEP przykra sytuacja. Obrazki musi zatwierdzić moderacja 

oznacz moderatorów