anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest to wiadomość od allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mat9234
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dzisiaj dostałem taką wiadomość 

Twoj produkt znalazl nabywce! Otrzymac platnosc i etykiete: [edytowano]

Kliknąłem w to i przeniosło mnie do allegro lokalnie ale nic nie mam żadnych środków na allegro ani nic. Myślałem że to ja muszę zautoryzować z moim bankiem ale wyskakiwał mi błąd autoryzacji?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mwmonety
#21 Demiurg#

To nie wygląda na wiadomość od allegro tylko na próbę wyłudzenia .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli podałeś jakiekolwiek dane logowania do banku to natychmiastowo dzwon na infolinie to zgłosić bo właśnie podałeś swoje dane logowania oszustom…

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mat9234 Cześć, jest to próba wyłudzenia danych. Jeśli podałeś swoje dane logowania do bankowości elektronicznej, to koniecznie zadzwoń na infolinię swojego banku i zgłoś ten incydent! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mat9234  " Kliknąłem w to i przeniosło mnie do allegro lokalnie..."

Masz chyba świadomość, że w ten sposób ujawniłeś swoje dane logowania do konta Allegro. Również do banku  zdążyłeś ujawnić chociaż błąd autoryzacji wskazuje że bank odrzucił próbę, albo że to była fałszywa strona banku i fałszywy komunikat.

Zmień natychmiast dane logowania do konta Allegro a również hasła dostępu do banku, bo próba logowania prawdopodobnie też ujawniła login i hasła.

Może jeszcze nie jest za późno...

oznacz moderatorów
mat9234
#7 Wielbiciel#

Tak zrobiłem, na szczęście nie było zapuźno i wszystko jest na swoim miejscu dziękuję bardzo! Lekcja na całe życie

oznacz moderatorów
1optymista_2007
#7 Wielbiciel#

Miałem tak samo ale Bank zareagował natychmiast i zablokował mi dostęp do banku. 

oznacz moderatorów
Kulimar_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Również otrzymałem dzisiaj takie smsy i jest to o tyle podejrzane, że przyszły z numeru z którego zawsze przychodzą do mnie wiadomości czy to z sms kodami czy z promocjami z Allegro.

Jeżeli to próba wyłudzenia to wygląda BARDZO realistycznie...

oznacz moderatorów