anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupującemu przysługuje rekojmia?

MAMY ROZWIĄZANIE!
slawekkewalskuma
#7 Wielbiciel#

Witam! Jestem osobą prywatną sprzedałem swój używany stary laptop, po prawie trzech tygodniach kupujacy otworzył dyskusje że laptop ma wade wykrytą podczas użytkowania i chce skorzystać z prawa rekojmi co mam robić ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jako sprzedawca prywatny nie musisz przyjmować zwrotów ale reklamację z tytułu rękojmi może ci założyć i musisz ją rozpatrzyć.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@slawekkewalskuma Jako prywatny sprzedający i nie wyłączyłeś rękojmi podczas sprzedaży to kupujący ma 1rok rękojmi na towar używany i jak skalda reklamację to musisz ją rozpatrzyć, możesz uznać albo odrzucić ale rozpatrzyć musisz.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@slawekkewalskuma Tak odpowiadasz za towar używany do roku, podpowiem Ci jak to rozwiązać 🙂  

Poproś o odesłanie na reklamacje i nie wdawaj się w żadne dyskusje ma odesłać i koniec, jak dojdzie sprawdź i podejmij decyzję ( oddaj kasę lub napraw ), jak nie będzie chciał odesłać lub będzie kombinował ( trafiają się tu tacy co chcą kasę za wymyślone usterki ) przed upływem 14 dni odrzuć reklamację z powodu nie dostarczenia produktu !!! Pilnuj odpowiedzi i odrzucenia reklamacji bo inaczej allegro wypłaci za Ciebie i Ci doliczy do salda 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów