anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 584 ODPOWIEDZI 9 584
78db78
#9 Pomysłodawca#

mam to samo oto wiadomosc

🔔UWAGA🔔 Pozycja: Wkrętarka Bosch GSR 12-2 (155 zł) została zarezerwowana przez kupującego (Aniela Włodarczyk Asnyka Adam 84A, Zgerz) Aby potwierdzić transakcję sprzedaży, wpisz tutaj swój Adres mailowy

 

Zamowienie-76549 z takiego konta

 

 

oznacz moderatorów
eldezete
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz wystawiłam przedmiot na Allegro, więc nie byłam pewna jak wygląda całą procedurą zakupu itd. Dosatałam wiadomość na Allegro od użytkownika Magdalenaw197124 o treści : " Witam, aktualne? Jeśli tak, to czy mogę prosić o podanie adresu e-mail ponieważ jest on potrzebny do zakupu w trybie "kup teraz"?". Do wiadomości było załączone zdjęcie zrzutu ekranu, które wyglądało niesamowicie wiarygodnie (m.in. przez otworzone strony internetowe). Dane tam zawarte były na Aniela Włodarczyk.  Podałam e-mail, bo Jego podanie nic przecież nie pociąga za sobą. Zaraz dostałam na maila 2 wiadomości (odległe w czasie ok. 20 min., prawdopodobnie dlatego, że długo nie otwierałam ich, bo byłam zajęta).  Wyświetlały się jako wiadomość od AllegroA i Allegro.lokalnie. Po otwarciu strony miały dziwne adresy, ale to zobaczyłam dopiero później, kiedy zorientowałam się, że wśród podanych banków nie ma mojego. Strony te przekierowywały na stronę, gdzie należało wybrać bank, na który mają zostać przelane pieniądze. Sprawę zgłosiłam do Allegro, użytkownik został zablokowany. Także uważajcie i bądźcie czujni i nie róbcie nic w pośpiechu.

Screenshot_20230716-125310_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
jubilat
#1 Nowicjusz#

Cześć,

Nie wiem czy to tu mogę zgłosić... ta sama próba wyłudzenia adresu email 12 wrzesnia 2023 przez użytkownika: mirka1910,  - ponownie na dane Anity Włodarczyk, Zgierz...

Jakie zagrożenie wiąże się z podaniem adresu email takiej osobie?

oznacz moderatorów
eldezete
#8 Zapaleniec#

Taka osoba może wysłać e-maila z linkiem do transakcji bankowej. Jest to jednak strona nieautoryzowana, stworzona przez złodzieja po to, by wyłudzić dane bankowe i ukraść pieniądze z konta. Nie otwoeraj żadnych linków z maili czy wiadomości od osób, których nie znasz.

oznacz moderatorów
Plebi92
#8 Zapaleniec#

Mam podobną sytuację, nie podawałem adresu e-maila, ale dostalem taką wiadomość jak w załącznikuAllegro.JPG.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Plebi92 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Camooh
#2 Obserwator#

Miałem ten sam problem, zostały wysłane około 20 wiadomości z mojego konta do różnych osób.

oznacz moderatorów
budzyk14
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, 
Wczoraj otrzymałem wiadomość od konta " Zamowienie-24352 " z próbą wyłudzenia mojego adresu e-mail. 
Proszę o sprawdzenie

Zrzut ekranu 2024-01-5 o 11.14.11.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@budzyk14 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
edyta9891
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dostałam na początku inf w aplikacji żeby podać adres mailowy. Potem dostałam maila, że ktoś kupił produkt i kliknąć żeby zalogować się do banku. Wybrałam swój Bank i na stronie logowania trzeba było wpisać login, hasło, nazwisko rodowe matki i pin. Login i hasło wpisałam, ale dalsze pola mnie zaniepokoiły i przerwałam logowanie. Dziwny jest też adres mailowy z którego przyszła wiadomość.

IMG_20240104_202124.jpg

IMG_20240104_202219.jpg

IMG_20240104_202328.jpg

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zdecydowanie próba oszustwa.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@edyta9891 To zaoszczędziłaś, w porę się opamiętałaś. Oszustwo.🤗

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@edyta9891 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałaś ostrożność. Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
zajux
#7 Wielbiciel#

Mam podobnie. 

Otrzymałem wiadomość z allegro na mój mail:

 "

:biały_gruby_symbol_zaznaczenia: Powiadomienie o rezerwacji:biały_gruby_symbol_zaznaczenia: Pozycja : Kierownica Tracer Roadster 4in1 jest zarezerwowana przez kupującego (Aniela Włodarczyk Asnyka Adam 84A, Zgerz) W przypadku potwierdzenia rezerwacji i sprzedaży, prosimy o podanie adresu e-mail na tym czacie.

08 stycznia 2024, 12:01"

 

Naiwnie podałem maila. Za chwilę otrzymałem kolejną wiadomość z allegro:

   

:biały_gruby_symbol_zaznaczenia:Sprzedaż aktywowana, płatność kupującego dokonana:biały_gruby_symbol_zaznaczenia:
UWAGA, że Twoje konto nie jest zweryfikowane, wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail na podany adres, otwórz wiadomość, kliknij przycisk w niej, zweryfikuj dane i przejdź weryfikację bankową, aby zakończyć sprzedaż i otrzymać pieniądze na swoje konto.
Przedmiot : .......................
E-mail wysłany na adres: ....................

08 stycznia 2024, 12:54

 

i zaraz kolejną wiadomośc:

Cześć!

Kupujący zapłacił za Twój towar i koszt dostawy.

Ostatni krok: Kliknij "Potwierdź" i potwierdź zamówienie.

 

 

W tym momencie coś mnie oświeciło i się zatrzymałem.

Czy to jest normalna procedura Allegro? 

Nazwa konta kontrahenta nawet jest dziwna - : Zamowienie-46134

Jeżeli to oszust, to dlaczego te wiadomości są przesyłane poprzez oryginalną stronę allegro?  

 

oznacz moderatorów
ms_malita
#8 Zapaleniec#

Oszustwo, zgłoś to!

oznacz moderatorów
zajux
#7 Wielbiciel#

Hej, dzięki. Ale gdzie to zgłosić? 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zajux Nie musisz już tego nigdzie zgłaszać. Konto jest zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Ksenia_15
#7 Wielbiciel#

 

Również otrzymałam wiadomość z allegro na czacie Allegro Lokalny:

Ksenia_15_0-1704734203842.png

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ksenia_15 Cześć, czy mogę prosić o login konta, z którego wysłano do Ciebie tę wiadomość? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Ksenia_15
#7 Wielbiciel#

Prawdopodobnie to:
Zamowienie-53624

Ksenia_15_0-1704734828274.png

 

oznacz moderatorów