anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 584 ODPOWIEDZI 9 584
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Silentscream Dziękuję, zabezpieczymy to konto 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Macio_X
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240115-211932_Chrome.jpg

 tego użytkownika trzeba zablokować 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Macio_X dziękuję za Twoje zgłoszenie, zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
yamato9999
#7 Wielbiciel#

Kupujacy  grygkon prosi o moj email, aby kupic przedmiot. Wedlug mnie to oszust. Prosze o zablokowanie tej osoby. 

Jego wiadomość do mnie.

Witam prosze o adres email, jestey zainteresowany zakup prez allegro     

  • Dziekuje prosze sprawdzic email.powinienes otrzymac potweidziene
    Pozdrawiam Magdalena

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wedlug mnie to oszust tak, to próba oszustwa.

oznacz moderatorów
yamato9999
#7 Wielbiciel#

Wyśłał mi e-mail z linkiem na który miałem być przekierowany na stronę do bankowości i podać login , hasło i w jakiej miejscowość i jest bank.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@yamato9999 Dziękuję bardzo, zabezpieczymy to konto, to próba wyłudzenia danych 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
erasse
#7 Wielbiciel#

Rozumiem ze ta wiadomosc tez sie wpisuje w schemat wyłudzenia danych ?

 

Screenshot 2024-01-16 at 12.20.30.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@erasse tak, nie odpisuj proszę na tę prośbę. 
Dziękuję za Twoje zgłoszenie, zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Ostrzegam wszystkich forumowiczów i jednocześnie informuję moderatorów o oszustach, działających na Allegro i Allegro Lokalnie.

Wystawiłem na Allegro Lokalnie posrebrzane kieliszki. Wczoraj napisał do mnie ktoś z nickiem "szosts". Wiadomość dostałem w komunikatorze obsługującym moje zakupy na zwykłym Allegro, co wydało mi się dość dziwne. Wiadomość brzmi: "Witam proszę o adres email, jestey zainteresowany zakup prez allegro".  Podałem ten adres mejlowy, z którego obsługuję swoje konto na AL. Dziś dostałem drugą wiadomość: "Dziękuję proszę sprawdzić email.powinieneś otrzymać potweidziene Pozdrawiam Magdalena".

Dołączono plik jpg. Jest to zdjęcie monitora komputerowego. Na ekranie wyświetla się strona Allegro Lokalnie w wersji graficznej, używanej chyba do września 2023 r. (logo Allegro ma barwy ukraińskiej flagi).  Napis na ekranie "Kupiłeś przedmiot. Gratulacje, Dziękujemy za zakup oferty w naszym serwisie. Prosimy o poinformowanie sprzedającego o wpłacie, a na adres e-mail zostanie wystała wiadomość otrzymać na swoje konto i potwierdzić sprzedaż". 

Link do rzekomego komunikatu z AL to: allegrolokalnie.pl/oferty/platnosc/sukces/[długi ciąg cyfrowo-literowy]. Na ekranie widoczne są zakładki "Gratulacje - Allegro Lokalnie", "iPKO - bankowość elektroniczna", "Interia - pogoda długoterminowa Zgierz". 

Dziś na swoją prywatną skrzynkę mejlową otrzymałem komunikat wygenerowany jakoby przez Allegro Lokalnie, a faktycznie wysłany z adresu mejlowego na incloud.com. Treść mejla: 

"Gratulacje sprzedaży! Nowe zamówienie: 35011837. Dobry dzień . Wspaniała wiadomość! Z przyjemnością informujemy, że Twój produkt został pomyślnie zarezerwowany do sprzedaży! Nasz system otrzymał zamówienie na zakup i wysyłkę produktu do kupującego. Aby potwierdzić zamówienie, naciśnij poniższy przycisk, a zostaniesz przekierowany bezpośrednio na naszą stronę potwierdzenia zamówienia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasz zespół wsparcia jest dostępny na czacie na stronie potwierdzenia zamówienia."

I oczywiście link w pomarańczowym okienku. 

Tu opis modelu tego oszustwa (jak i wielu innych): https://www.spyshop.pl/blog/nieuczciwe-praktyki-na-allegro-i-allegro-lokalnie-jak-kupowac-i-sprzedaw...

 

 

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Pe_Beo Setki, a może już i tysiące takich spraw jest tu na foru, opisanych ale dziękuje, nigdy ostrzeżeń nie za dużo.

oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Z pewnością setki. Jednak postanowiłem dokładnie opisać zaistniałą sytuację. Sądzę, że nie tylko do mnie trafiła ta "oferta" i lepiej będzie, jak nikt na to się nie nabierze. 

Dodam, że we właściwościach pliku jpg brak danych, czym zrobiono zdjęcie. Zdjęcie jest obcięte z prawej strony - data w rogu ekranu nie jest widoczna. Plik ma nazwę "all1", co może oznaczać, że oszuści mają przygotowane parę wersji zdjęcia ekranu.  

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pe_Beo dziękuję! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

OK. Dzięki za szybką reakcję!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pe_Beo dziękuję za Twoją wiadomość! Czy możesz podać login konta, z którego otrzymałeś prośbę o e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Zaproponowałem oszustom odbiór osobisty. Ktoś z komendy w mojej dzielnicy chciałby ich bliżej poznać. 

oznacz moderatorów
auto-matic
#10 Popularyzator#

Ja im podaję adres od czapy np : qwerty#@o2.pl , już 4 takie wiadomości miałem ...  małą chwilę po podaniu adresu - ,,sprzedaję'' ich moderatorom.

oznacz moderatorów
Client:101818509
#2 Obserwator#

Równiez dostałem wiadomosc odnosnie podania e-mail

Wiadomosc od : Client:117206814

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101818509 Dzięki za zgłoszenie! Konto zostało zabezpieczone. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów