anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zmienić metodę dostawy po zakupie?

DjYahwey1988
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedałem przedmiot na Allegro. W opcjach dostawy zaznaczylem kuriera oraz paczkomat. Kupujący wybral metode dostawy do paczkomatu ale mam obawy że paczka nie zmieści się. Czy mogę wysłać ją kurierem ponosząc koszty dostawy a w dokończeniu sprzedaży anulować wysyłkę do paczkomatu? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DjYahwey1988 ponieważ do zakupu doszło na Allegro Lokalnie, skontaktuj się proszę z kupującym. Wyjaśnij, że nadasz przesyłkę z dostawą kurierem, bo nie zmieści się do paczkomatu. Opłatę za nadanie przesyłki paczkomatem pobieramy po zamknięciu skrytki, więc jeśli jej nie nadasz to 8,99 zł nie będzie pobrane tylko dopłacisz do metody dostawy z kurierem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DjYahwey1988
#7 Wielbiciel#

A po jakim czasie otrzymam pieniądze za sprzedany towar na wskazany przeze mnie nr konta? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zapłaci to środki będą tutaj(prócz pobrania):https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ , kiedy będą to zależy kiedy kupujący zapłaci, ale widzę że ma zapłacić na twoje konto bankowe więc wyślij jak będziesz miał kasę.

oznacz moderatorów

GreKab
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Powracam do tematu. Jeżeli wystawiłem przedmiot i kupujący już wpłacił na moje konto 10,95 i okazuje się że mój błąd , praczka nie mieści się w skrytce. To kontaktuję się z kupującym aby podał mi swoje dane do wysyłki, wysyłam kurierem. A allegro z uwagi na to że nie nadałem przez InPost zwraca mi środki na moje konto ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Allegro zwraca? przecież za przesyłkę płaci kupujący!

oznacz moderatorów

GreKab
#7 Wielbiciel#

OK. Czyli kasa wraca do kupującego i on ponownie mi wpłaca kasę za przesyłkę kurierem ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, dlaczego ma płacić drygi raz? zapłacił i jak się zgodzi to możesz wysłać innym przewoźnikiem. Inna metoda> anuluje zakup i kupi z wybraną metodą dostawy, ustaloną.

oznacz moderatorów

GreKab
#7 Wielbiciel#

Dobra , czyli trzeba anulowć zakup i zmienić przewoźnika ?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@GreKab tak nadaj kurierem a za etykietę nie nadaną nie naliczą Ci opłaty 🙂 Allegro nic Ci nie zwraca bo doliczają do slada dopiero 10,95 zł jak kupujący odbierze, a kasę od kupującego już masz, jedyne co dołożysz kilka złotych do kuriera 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

GreKab
#7 Wielbiciel#

No teraz rozumiem. Wysyłam kurierem trochę dopłacę i po temacie. Tylko kupujący musi mi podać adres wysyłki.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Pamiętaj wysyłamy po wpłynięciu środków na konto, wiele oszustw.

oznacz moderatorów