anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę dokonać zwrotu środków ?

Kubixz2115
#7 Wielbiciel#

Witam, 2 i pół miesiąca temu na allegro lokalnie sprzedałem router, który przed wysłaniem był testowany i w pełni sprawny. Około tygodnia temu kupujący napisał mi że router odpakował dopiero teraz (po ponad 2 miesiącach) i że sprzęt nie działa. Czy w takiej sytuacji będę musiał zwracać mu pieniądze? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

FenomenoVero
#11 Animator#

Napisz kupującemu niech odeśle towar na reklamację i sprawdzić po otrzymaniu i podejmiesz decyzje 

oznacz moderatorów

Kubixz2115
#7 Wielbiciel#

A jeśli będzie niesprawny? W takiej sytuacji mam obowiązek przyjąć zwrot? 

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Zwrot podlega do 14 dni chyba że sam wydłużyłeś termin - jeśli minęło 2 miesiące lub więcej nie musisz przyjmować zwrotu tylko reklamację jesteś zobowiązany i wtedy sprawdzić i albo naprawić albo odrzucić 

oznacz moderatorów

Kubixz2115
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc! 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nalezy zlozyc reklamacje do przewoznika co trwa niestety do 30dni odpowiedz bedzie odmowna ale przewoznik powola sie na zapis prawa pocztowego przyjecia paczki bez zastrzezen i nuezgloszenie reklamacji do 7dni z prptokolem szkody. Pytanie sprzedales jako firma czy jako prywatny? Reklamacje odrzucasz bo obowiazkiem kupujacego jest sprawdzic stan towaru po otrzymaniu go a nie 2 miesiace pozniej a na potwierdzenie masz odrzucona reklamacje przewoznika

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Tylko napisał w 1 poście że kupujący zgłosił iż sprzęt nie działa a nie że jest uszkodzony (z założenia router jest cały) więc tutaj winy przewoźnika nie ma 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Składa reklamację a Ty musisz ją rozpatrzyć, możesz kazać odesłać a możesz na odległość, masz pewność i dowody że działał możesz odrzucić, kupujacy może także dostać pomoc od Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czyli rzucenie paczka nie moze spowodowac ze w srodku cos nie peknie i tego nie widac?

oznacz moderatorów