anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy temu kupującemu allegro nałoży karę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KriXianPL
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

PS: to jest kilka zrzutów, tego jest więcej, zainteresowanym dam,

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@KriXianPL wiedziałem że jest druga strona medalu 🙂 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/pomocy-uzytkownik-mi-grozi-wyzywa...

@pomocna_koperta jak widzisz forum sprzedawców ma większe doświadczenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@KriXianPL Spuść "środek kapusty" na drzewo, gdzie jego miejsce > niech prostuje banany > jak nie umie licytować > życie go szybko zweryfikuje i wróci do swej budki z podkulonym ogonem > a Ty się nie stresuj byle kim > szkoda nerwów > takich jak on pokazały się całe setki > nudzi im się i to dlatego > zamiast wziąć się do uczciwej pracy, to kombinują > idź na 🍺 i się odstresuj

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@KriXianPL Tak czułem, czyli zapewne konsekwencje poniosą oba konta.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

A ja? dlaczego?

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@KriXianPL już były tutaj takie sytuacje. Sprzedawca dał się sprowokować Kupującemu i poleciały w odpowiedzi niegrzeczne inwektywy do Kupującego. Dlatego oba konta dostały ostrzeżenia. Wiemy, bo Kupujący zrobił z tego powodu taka awanturę, że ho ho.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

No moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, kto bardziej przegiął? i co by moderator zrobił w takiej sytuacji, niech sie postawi w mojej.

oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

a właściwie to każdego kto tak miał

 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@KriXianPL Ja Ciebie rozumiem, ale jeśli Kupujący zaczyna zachowywać się niestosownie, to go zgłaszasz. To nie chodzi o to, kto bardziej przegiął. Chodzi o wzajemny szacunek do siebie nawzajem. 

Co dalej zostanie postanowione - to zespół Allegro przeanalizuje. Zazwyczaj są ostrzeżenia by już więcej tego nie robić. Nie jesteś firmą (profesjonalnym sprzedawcą), więc prowokacja do złego zachowania bardziej obciąża Kupującego, zwłaszcza że założył temat n forum i nie był szczery.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
Rodzinka03
#7 Wielbiciel#

Wydaję mi się że ty bardziej przegiełeś bo trzeba było se darować tego kupujacego i poprostu z niego zrezygnować a nie ciągnąć to dalej i trzebalo się spytać chociaż milej tej osoby czemu jednak rezygnuje a nie ciągnąć to aż do wyzwisk 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Mam dobrą radę dla wszystkich - kupujących i sprzedających. 
Powstrzymajcie czasem swoje emocje bo jak widać nie prowadzi to do niczego dobrego - szczególnie, że chodzi tu o takie - w mojej opinii - **piiip**oły. 
@KriXianPL Oczywiście rozumiem Twoje niezadowolenie, stracony czas i pieniądze - też kilka razy wtopiłem w licytacjach jako sprzedający ale nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy wdawać się w tak niepotrzebne dyskusje z drugą stroną. 

Zapłaci to zapłaci, nie zapłaci to nie zapłaci - „straszenie” sądem w sprawie o 63 zł na pewno zmotywuje do finalizacji niechcianej transakcji 🙂

Są w życiu zdecydowanie większe i ważniejsze problemy niż nieopłacona licytacja. 

oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

69* pozew będzie, mam dużo wolnego czasu, niech to będzie przestroga dla takich

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@KriXianPL Daj  tu znać jaki będzie wyrok.

oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

Dam znać tu i w nowym artykule, oznacze cię

oznacz moderatorów
TimeSurfer
#2 Obserwator#

@KriXianPL  napisał(a):

Dam znać tu i w nowym artykule, oznacze cię


Cześć @KriXianPL Jestem podróżnikiem w czasie i piszę do Ciebie z roku 2039. Od Twojej deklaracji minęło już szesnaście lat, a Ty dalej nie pokazałeś ani wyroku, ani nawet pozwu. Bardzo mi to przypomina tę sprawę: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czy-obietnica-korzy%C5%9Bci-w-zamian-za-o... 

Time Surfer powróci. Do zobaczenia następnym razem, przyjaciele!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:114525048 akurat w tym roku przeczytałem opracowanie stworzone przez wydział prawa uniwersytetu wrocławskiego i biegli utytuowani prawnicy z tego wydziału postawili tezę i w opracowaniu przytoczyli szereg argumentów, że według kc do zawarcia umowy kupna sprzedaży w internecie na portalu pokroju allegro dochodzi w jednym z dwóch przypadków. 1 ktoś naciśnie przycisk kup teraz lub 2 przybije w aukcji i ją wygra w obu przypadkach umowa jest wiążąca dla obu stron, a kc jasno określa, że anulować można za zgodą obu stron więc z tym wymuszaniem to przegięcie. Dochodzenie swoich roszczeń prawnie usankcjonowanych wymuszaniem nie jest, a w sądzie wyrok będzie jeden - plus koszta sądowe dla kupującego. dodam też, że umowa warunkowa zawierana na allegro według prawników dotyczy firm, a nie stron bedących osobami fizycznymi i w sądzie taka umowa padnie mimo kliknięcia akceptuję regulamin bo nie zwykło się jej stosować dla konsumentów / osób fizycznych, a allegro tak wygodnie, bo po prostu wmawia stronom na pałę tezę "no przeciez tak duze korpo musi mieć regulamin na 100% zgodny z prawem". 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:114525048 problem w tym że inaczej nijak ma się do kc bo łatwiej narzucić narrację nie płacone umowy nie było niż mieć na lokalnie i forum i w firmie 500 wojen tygodniowo pt bo on zalicytował ścigać go za niewywiązanie się z umowy. Przybicie w licytacji internetowej oznacza złożenie najwyższej oferty w momencie zakończenia aukcji i dlatego napisałem "pokroju" allegro w odniesieniu każda internetowa platforma sprzedażowa aczkolwiek w opracowaniu właśnie głownie odnosili się do allegro. Wyroki sądów też widziałem  z tego co pamiętam słynny wyrok na allegro z łódką za 1 zł i sąd nakazał wydać przedmiot sprzedawcy bo ten nie ustawił w aukcji ceny minimalnej i jak odpalił aukcję i się kapnął to od razu zakończył, pech chciał że jakaś babka zalicytowała 1zł i pozamiatane. Jak widać albo umowa warunkowej zapłaty nie zadziałała bo nie miała umocowania prawnego albo jeszcze wtedy allegro jej nie wprowadziło.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@az1rael o czym Ty piszesz? Regulamin allegro jasno wskazuje, że po wygraniu licytacji umowa jest ważna pomimo, że zostanie w systemie oznaczona jako anulowana i allegro zwróci prowizję (po jak dobrze pamiętam 30 dniach, gdy kupujący nie opłaci transakcji). 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

od kiedy regulamin jest ponad prawem polskim? zdaje się lew pisze co chwilę jak nie opłacisz x dni to umowa nieważna więc o tym właśnie piszę

 

oznacz moderatorów