anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Deklaracja braku chęci zakupu tuż po wygraniu aukcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
martyna_lyczko
#7 Wielbiciel#

Witam, czy allegro dysponuje jakimiś narzędziami egzekwowania wpłaty od kupujących za wygraną aukcję?

 

Sytuacja następującą :

-Aukcja stoi tydzień, nie da się krócej.

-brak możliwości odwoływania ofert kupujących

- przedmiot dokładnie opisany już w samym tytule aukcji. 

30 minut przed końcem kupujący przebija ofertę po czym pisze że jednak nie kupi bo źle zinterpretował zdjęcia.. opis był bardzo dosadny i treściwy.

 

Wygrywa, i nie ma zamiaru zapłacić.. u mnie stracony czas, innych kupujących też. Stracę pewnie na cenie gdyż elektronika przed mikołajkami cieszy się większym powodzeniem (konsola).

Zastanawiam się nad pociągnięciem kupującego do odpowiedzialności cywilnoprawnej ( droga sądowa ) i wyegzekwowanie zapłaty jeśli allegro nie posiada takich możliwości. Jak mam uzyskać dane kupującego od serwisu jeśli nie zaczął i nie zacznie płatności ? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro bez nakazu sądowego nie udostępni ci danych. Kupujący wg ich regulaminu ma 5dni na opłacenie i jak nie opłaci to nie dochodzi do zakupu, jak ten sam kupujący tak się bawi to go zgłoś. Sadzisz że wygrasz w sądzie?

oznacz moderatorów
martyna_lyczko
#7 Wielbiciel#

Zdecydowanie tak. Wszystko w aukcji było wyłożone jasno. Jest to kolejny z wielu taki przypadek i jestem zdeterminowana coś z tym zrobić.. przecież w tej formie te aukcje nie mają sensu..

oznacz moderatorów