anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego nie mam odpowiedzi od allegro

puszek1964
#7 Wielbiciel#

Dlaczego allegro nic nie robi w sprawie oszustw próby wyłudzenia gotówki i danych osobowych,Czy taki potentat na krajowym rynku nie potrafi zabezpieczyć nas przed utratą pieniędzy z konta ? brak wyjaśnień ,zablokowane konta przez mój bank ,na szczęście.Wszystko firmowane przez stronę allegro  jako bezpieczna 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli klikniesz w link przysłany przez oszustów i podasz tam swoje dane - to jak niby Allegro ma Cię przed tym uchronić?

Co konkretnie może zrobić Allegro aby oszuści nie przysyłali linków i abyś ich nie klikał?

oznacz moderatorów

puszek1964
#7 Wielbiciel#

Kupujący Aniela Włodarczyk zapłacił za produkt: Gitara fender squier sa 105
_____potwierdz dane ____________________________________________________
Aby otrzymać pieniądze na konto bankowe,,,,,,,, to wiadomość od czatu allegro i taka sama na pocztę z zabezpieczeniem od allegro 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@puszek1964 podaj mi proszę login użytkownika, od którego dostałeś tę wiadomość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

puszek1964
#7 Wielbiciel#

 konto,centrum wiadomości allegro ,tam otrzymałem i znalazłem powiadomienie z logo allegro od Agnieszka Włodarczyk podobnie na pocztę powiadomienie zabezpieczone logiem i kłódka 

oznacz moderatorów

puszek1964
#7 Wielbiciel#

pytanie innaczej powinno być sformułowane ,jeśli dostaje powiadomienie na stronie bezpiecznej o ew kupnie przedmiotu przez osobę która jest oszustem potwierdzenie na pocztę to co ta osoba robi na portalu 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@puszek1964 "jeśli dostaje powiadomienie na stronie bezpiecznej" jeśli masz na myśli certyfikat strony (kłódka) to niestety nie jest on aktualnie żadnym gwarantem bezpieczeństwa.

Podstawowa sprawa to zapoznanie się z mechanizmami działania danego portalu - w pomocy allegro można znaleźć wszystko na temat tego jak sprzedawać, otrzymać wpłatę, wypłacić pieniądze itp.

A co taka osoba robi na portalu? Kiedyś allegro weryfikowało użytkowników - ale te czasy już minęły. Utworzyć konto można w kilka minut i może to zrobić każdy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@puszek1964  No dobrze, ale napisz co Allegro może zrobić ?

Wystawiając przedmiot na Allegro w jakimś stopniu upubliczniasz swoje dane.  Czy Allegro ma zabronić ci korespondencji?

Większość oszustw polega na tym że klient "po boku"  usiłuje wyłudzić od sprzedającego dodatkowe informacje.  Zablokować konta pocztowe sprzedającym?

Allegro blokuje ujawnione konta oszustów. Co jeszcze twoim zdaniem powinno zrobić?

oznacz moderatorów

puszek1964
#7 Wielbiciel#

zgłosić na policję ??

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@puszek1964 nie, nie musisz zgłaszać tego na policję, bo my zablokujemy to konto w naszym systemie, ale musisz mi podać login użytkownika, od którego dostałeś tę wiadomość. Najdziesz go po otwarciu centrum wiadomości, na górze okna konwersacji, pod napisem "rozmawiasz z: "

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Gdyby Allegro zgłaszało każdą próbę wyłudzenia danych to policjanci nie nadążaliby z umarzaniem tych spraw. Niestety ale jest to walka z wiatrakami.

oznacz moderatorów

puszek1964
#7 Wielbiciel#

To jest przykre ,kto chce zakłada konto bez potwierdzenia,w serwisie obracającym miliardami ,i grozi mu za oszustwo,zablokowaniem konta .Biedak tego nie przezyje chyba ze załozy kilkaset innych kont

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@puszek1964  "To jest przykre ,kto chce zakłada konto bez potwierdzenia..."

No dobrze, rozumiem twoje niezadowolenie, frustrację,  ale jakie widzisz rozwiązanie?

Idziesz do sklepu albo na bazar na zakupy. Czy ktoś pyta cię o nazwisko, adres?

Podobnie jest na Allegro: kupować może każdy i to jest prawidłowe. Każdy może założyć konto.

Problem powstaje gdy ktoś zacznie się dopytywać o adres, konto bankowe. Na bazarze możesz za to dostać, albo przynajmniej usłyszeć kilka brzydkich słów.  Natomiast na Allegro bez zastanowienia się ludzie podają nieznajomym ważne osobiste informacje.

Nie jestem obrońcą Allegro ale co Allegro może w takiej sytuacji?  Allegro blokuje konta, więc poczytaj sobie to forum ile jest skarg  że konta blokowane są niesłusznie, bezpodstawnie.

Kto ma rację?

oznacz moderatorów