anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Formaty generowanych etykiet (ZPL lub chociaż PDF 100x150)

saper_2
#8 Zapaleniec#

Witam,

Bardzo przydałoby się możliwość pobrania etykiety kurierskiej (logistycznej) w rozmierz 100x150mm i formacie ZPL (zebra printing language) (lub chociaż PDF w tym rozmiarze (100x150mm)). W tej chwili marnuje 3/4 kartki papieru na jedną etykietę - i gdzie jest tutaj "EKO 🌳🍃"? (chyba w Allegro miało być to niedawno wprowadzane już)

Dlaczego:

"1" - InPost wprowadza zmiany w etykietach na dniach (chyba 8 maja 2023) generowanych w swoim API.

"2" - mam też drukarkę etykiet - taka drukarka nie jest już taka droga jak jeszcze kilkanaście lat temu, oraz pozwala też na drukowanie etykiet w innych rozmiarach do innych celów - więc nie jest to coś co kupiłem tylko w jednym celu.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@saper_2 doprecyzuj proszę, z jakiego narzędzia korzystasz do generowania etykiet. Wysyłam z Allegro, czy Manager Przesyłek InPost? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

saper_2
#8 Zapaleniec#

Witam, chodzi mi o allegrolokalnie, jak klikam "pobierz etykietę" na liście "ostatnio sprzedane" było by idealnie gdyby można było pobrać tą etykietę w ZPL albo w PDF w rozmiarze 100x150, a nie wielką A4 gdzie 3/4 kartki idzie do kosza....

aaa zapomniałem napisać dokładnie o które miejsce 😅

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@saper_2 przykro mi, jednak obecnie nie jest to możliwe. Wprowadzenie takiej opcji wymagałoby dużych zmian w interfejsie i działaniu Allegro Lokalnie. Zachęcam Cię do zapoznania się ze wskazówkami @davidek76 w tej dyskusji. Mogą okazać się pomocne. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

saper_2
#8 Zapaleniec#

Witam,

Oczywiście, że to jest możliwe, kwestia tylko, że nikomu się nie chce nawet wpisać tego na listę w rodzaju "feature requests". Nie oczekuje też tego na teraz, a zmiany nie są takie wielkie jak by ktoś wyolbrzymiał...

Do generowania etykiet na pewno musicie używać api inpost, więc problem to tylko dodanie może kilku(-dziesięciu) linijek kodu który zamiast pobierze pdf w formacie A4 pobierze PDF w formacie A6(148x105mm - czyli prawie kurierska 100x150) i wypluje go do przeglądarki użytkownika, a dodanie kawałka kodu html z linkiem i parametrem który wybierze inny format/rodzaj zwracanej etykiety do przeglądarki użytkownika to dla programistów rzeźbiących w kodzie UI to krótka chwila...

O nawet znalazłem, że jest to możliwe pobranie etykiety od inpost w formacie A6 przez API:

https://dokumentacja-inpost.atlassian.net/wiki/spaces/PL/pages/11731072/1.6.0+Pobieranie+etykiety+pr... wystarczy użyć parametrów format=Pdf , type=A6 ....

Przepraszam, jestem programistą i twierdzenie, że czegoś nie da się "dopisać" w "programie" (kodzie) to tylko ładne mówienie prosto w twarz "nie chce się, mamy to w ..." 🙃

oznacz moderatorów