anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie znajdę numer mojego aktywnego ogłoszenia na Allegro Lokalnie?

ewakol
#7 Wielbiciel#

Gdzie znajdę numer mojego aktywnego ogłoszenia na Allegro Lokalnie?

Ogłoszenie opublikowane 2024.03.23.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ewakol
#7 Wielbiciel#

Czyli moje obawy się potwierdziły. Pytanie moje miało drugie dna

1. numer oferty pojawia się na samym dole strony już po obrazkach o podobnych ofertach i po obrazkach moich ostatnio oglądanych ofert. Ponieważ jestem użytkownikiem od ponad 21 lat, lecz nowicjuszem w ostatniej (po 2020-tym roku) odsłonie to oczekiwałam że po opublikowaniu oferty dostanę potwierdzenie na maila, które będzie zawierało w treści numer oferty.

2. Numer oferty na Allegro Lokalnie jest 36-znakowy. Na portalu DPD gdzie pomagałam (parę dni temu) wysyłać kurierem (poza Allegro) przesyłkę ponadgabarytową jest możliwość wypełnienia pola o nazwie "numer referencyjny". Pole to mieści maksimum 27 znaków. Czy współpracują Państwo w tej kwestii z firmą DPD? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewakol numer oferty nie jest w powiadomieniu, natomiast otrzymujesz powiadomienie e-mail, gdy wystawiasz ofertę. Do czego potrzebny jest Ci ten numer?
Jeśli chodzi o nadawanie przesyłek DPD to nie współpracujemy z tym przewoźnikiem w ramach Allegro Lokalnie. Jeśli kupujący wybierze taką metodę dostawy, sprzedający powinien nadać przesyłkę poza Allegro, a dane do śledzenia paczki przekazać kupującemu najlepiej na czacie Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewakol
#7 Wielbiciel#

Numer oferty z Allegro będzie mi potrzebny w celu umieszczenia go na nalepce adresowej firmy wysyłkowej gdy przesyłkę będę nadawać kurierem bezpośrednio na przewoźnika. Uczę się nowych zasad i w sprawie długości pola referencyjnego zwrócę się do firmy Dpd.

Dziękuję za odpowiedź choć nadal uważam, że umiejscowienie numeru oferty nie jest oczywiste. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewakol numer oferty to  88610eb1-b32a-4aae-9c3a-993bf8a53053 zobaczysz go w ofercie

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewakol
#7 Wielbiciel#

Czyli moje obawy się potwierdziły. Pytanie moje miało drugie dna

1. numer oferty pojawia się na samym dole strony już po obrazkach o podobnych ofertach i po obrazkach moich ostatnio oglądanych ofert. Ponieważ jestem użytkownikiem od ponad 21 lat, lecz nowicjuszem w ostatniej (po 2020-tym roku) odsłonie to oczekiwałam że po opublikowaniu oferty dostanę potwierdzenie na maila, które będzie zawierało w treści numer oferty.

2. Numer oferty na Allegro Lokalnie jest 36-znakowy. Na portalu DPD gdzie pomagałam (parę dni temu) wysyłać kurierem (poza Allegro) przesyłkę ponadgabarytową jest możliwość wypełnienia pola o nazwie "numer referencyjny". Pole to mieści maksimum 27 znaków. Czy współpracują Państwo w tej kwestii z firmą DPD? 

oznacz moderatorów