anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak hurtowo wyłączyć automatyczne wznawianie aukcji z pełną liczbą sztuk?

Sprite124
#1 Nowicjusz#

Witam,
potrzebuję na koncie firmowym HURTOWO wyłączyć opcję automatycznego wznawiania aukcji. Posiadam 1,5 tysiąca aukcji i nie znalazłem takiej opcji.

Proszę informację czy jest taka opcja automatyczna tzn. zaznaczam wszystkie i wyłączam tą opcję. Wiem, że można to zrobić edytując każdą aukcje, jednak przy takiej ilości aukcji jest to nieporozumienie a nie rozwiązanie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sprite124 poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, dowiaduję się czy jest możliwość hurtowego wyłączenia tej opcji, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sprite124 przykro mi, ale nie ma takiej możliwości, automatyczne wznawianie ofert można wyłączyć tylko przez edycję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Widex
#1 Nowicjusz#

Odświeżam temat, a czy jest opcja wyfiltrowania aukcji z zaznaczoną opcją wznawiania aukcji po zakończeniu?  Z pośród kilku tysięcy aukcji klika takich mi się zawieruszyło i jak je odnaleść?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Widex Cześć, nie ma takiej opcji (chyba że przy wystawianiu skorzystałeś z etykiet (dostępne dla użytkowników z abonamentem) i oznaczyłeś takie oferty

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Widex
#1 Nowicjusz#

Dzięki, to może do przemyślenia jest usunięcie tej opcji? Bo jaki sens jest wystawiania nowej aukcji, po wyprzedaniu ilości ze starej? Nawet jeżeli faktycznie mam na magazynie tego towaru więcej, to wystawianie nowej aukcji (z nowym numerem) daje same straty, i na trafności, i klient nie widzi, że inni też to kupili. Jaki cel ma taka opcja??? Ktoś z tego korzysta? U mnie prawdopodobnie przez przypadek odhaczyłem to, i tylko naraziłem się na ryzyko, że ktoś kupi coś czego nie mam. 

Pozdr

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Mocno pilnuję stanów ilościowych na Allegro jako importer. Następna partia towaru wyprzedanego może być za wiele tygodni lub miesięcy.

Tak opcja jest. JEST. Ale nie działa. Czemu ?

Gdyby każdy miał idealnie po 1 lub 2 szt, Allegro nie mogłoby się pochwalić że ma miliony sztuk.

Czyli Spółka Akcyjna żyjąca w tabelkach z utopii  - dla zarządu 😉

Mam 1 szt - odnawiają mi z ilościąaaa.jpg 163 szt. Takich jak ja jest milion. Mamy 163 miliony dodatkowych sztuk na Allegro. I premia dla dyrektorów 😉

 

Może to żart. Ale nie widzę sensu, że funkcja jest, ale nie działa.

oznacz moderatorów

tomsyty
#10 Popularyzator#

Bezpośrednio na Allegro nie ma takiej opcji, ale w umiarkowanie łatwy sposób da się to zrobić przez API. Poniżej na animowanym gifie przykład i opis.

Część pierwsza - rejestracja i przygotowanie skryptu do pracy. Przeglądarka Chrome na Windows.

common-steps-devtools.gif

1. Przejdź na stronę apps.developer.allegro.pl (na powyższym przykładzie korzystam z serwisu testowego z domeną allegrosandbox.pl ale Ty korzystać będziesz z normalnego serwisu bez końcówki .allegrosandbox.pl)

2. Zarejestruj aplikację wybierając rodzaj aplikacji ten drugi typ (Aplikacja działa w środowisku bez dostępu do przeglądarki lub klawiatury (np. aplikacja konsolowa lub na urządzeniu typu telewizor), zaznacz wymagane uprawnienia (allegro:api:sale:offers:read, allegro:api:profile:read)

3. Na stronie Allegro (dowolna zakładka, ale najlepiej Mój asortyment bo i tak będziemy edytować później znalezione aukcje) otwórz konsolę deweloperską (klawisz F12). W zależności od ustawień możesz mieć ją w języku polskim (z tego co pamiętam pyta przy pierwszym uruchomieniu z jakiego języka korzystać), ja z przyzwyczajenia wolę mieć w języku angielskim.

4. Przejdź do zakładki Sources - Snippets, kliknij 5x New snippet (piąty jest dla właściwego skryptu widocznego w drugim gifie). Pobierz i rozpakuj pliki źródłowe dostępne tutaj 

5. Przeciągnij poszczególne pliki do zakładek, za każdym razem zapisując (Ctrl+S), znika wtedy znak *  przy nazwie zakładki. Możesz zmienić nazwy snippetów dla lepszej przejrzystości, choć nie jest to wymagane. Pierwszej zakładki (pliku 1. Settings) jeszcze nie zapisuj - trzeba tam uzupełnić pewne parametry.

6. Przejdź do karty gdzie zarejestrowałeś aplikację, kliknij szczegóły. Skopiuj parametr Client Id i wklej go do odpowiadającego mu pola w zakładce 1. Settings, podobnie zrób z Client Secret. Wklej te wartości między apostrofy ''  nie usuń ich przez przypadek ani nie dodawaj żadnych spacji. Po tym zapisz. Pola environment nie wypełniaj - używam go tylko na potrzeby serwisu testowego.

7. Uruchom pierwszy snippet. Otrzymasz potwierdzenie zapisania danych. Następnie uruchom drugi - otwarta zostanie nowa karta z uzupełnionym kodem logowania. Kliknij po kolei przyciski Dalej, Kontynuuj, Tak, powiąż konto, zamknij kartę. Uruchom trzeci snippet - otrzymasz token dostępowy (ważny 12 godzin) do wykonywania operacji przez API. Sprawdź poprawność uruchamiając snippet czwarty - pobieranie informacji o zalogowanym użytkowniku. Jeżeli wszystko poszło poprawnie, zobaczysz swój login.

Część druga - uruchomienie właściwego skryptu.

publication-republish.gif

8. Uruchom piąty, ostatni snippet. Będzie on pobierał aukcje po 10 za każdym razem i sprawdzał wartość parametru publication.republish. W konsoli otrzymasz numery i tytuły aukcji które mają włączony ten parametr.

oznacz moderatorów